Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Blisko dwustu chórzystów z Polski i Ameryki Południowej wystąpi w finałowym koncercie "Wspólnych Brzmień", który odbędzie się w niedzielę w Filharmonii w Szczecinie. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Blisko dwustu chórzystów z Polski i Ameryki Południowej wystąpi w finałowym koncercie "Wspólnych Brzmień", który odbędzie się w niedzielę w Filharmonii w Szczecinie. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Blisko dwustu chórzystów z Polski i Ameryki Południowej wystąpi w finałowym koncercie "Wspólnych brzmień", który odbędzie się w niedzielę w Filharmonii w Szczecinie.
Festiwal organizowany przez Chór Akademii Morskiej w tym roku przebiegał pod hasłem "The Latino Project" i prezentował utwory chóralne łączące muzykę kultury polskiej i latynoskiej.

Do Polski przyjechało kilka zespołów. - Między innymi z Ekwadoru czy z Kuby. Przyjechały też dwa duże chóry z Puerto Rico. Jest również solista z Chile - wymienia Sylwia Fabiańczyk-Makuch, dyrygentka Chóru Akademii Morskiej.

W programie finałowego koncertu znalazły się "Lux aeterna" Piotra Brody oraz "Misa Criolla" argentyńskiego kompozytora Ariela Ramireza. "Misa Criolla" to jeden z najważniejszych utworów Ameryki Południowej.

- Wręcz kultowy - przyznaje Fabiańczyk-Makuch. - Dla nich to wielki zaszczyt, że możemy go wspólnie wykonać i to właśnie tutaj, w Szczecinie.

Partie solowe zaśpiewa pochodzący z Chile, a mieszkający w Polsce, tenor Felipe Alonso Céspedes Sánchez. Koncert w Filharmonii rozpocznie się o godz. 18.

Projekt "Wspólne brzmienia: Chór Akademii Morskiej w Szczecinie&The Latino Project" jest kontynuacją zapoczątkowanego w sezonie artystycznym 2013/2014 cyklu koncertów wraz z zaproszonymi gośćmi specjalnymi. W pierwszej edycji gościem szczecińskiego chóru był kompozytor i wokalista Kuba Badach.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2015-07-30, godz. 07:26 Rozpoczyna się jeden z największych festiwali w Europie Tysiące osób z całej Polski zjeżdża do Kostrzyna nad Odrą na Przystanek Woodstock. » więcej 2015-07-29, godz. 20:41 Dzieje Szczecina na przestrzeni ostatnich 70 lat Siedemdziesiąta rocznica polskiego Szczecina to jeden z tematów najnowszego 'Szczecinera' czyli magazynu miłośników Szczecina. » więcej 2015-07-29, godz. 16:22 Historyczne odkrycie w Radziszewie [ZDJĘCIA] Kilkudziesięcioletni pomnik odkopali w Radziszewie pod Gryfinem lokalni miłośnicy historii. Monument został tam ustawiony w latach 20. lub 30. XX wieku. » więcej 2015-07-25, godz. 21:40 Grzegorz Turnau: "Przyjeżdżam do Szczecina z wielką przyjemnością" [ZDJĘCIA] Tłumy mieszkańców i turystów słuchało muzyki Grzegorza Turnaua w Szczecinie. Koncert - w ramach Jarmarku Jakubowego - odbył się w sobotę wieczorem na placu Orła Białego. » więcej 2015-07-24, godz. 13:22 Filmy Kolskiego nad Dąbskim Jan Jakub Kolski - znany polski reżyser, autor takich filmów jak 'Jańcio Wodnik', 'Historia kina w Popielawach' czy 'Pornograf' - jest gościem Dąbskich Wieczorów Filmowych. » więcej 2015-07-23, godz. 07:54 Wystartowało dąbskie święto filmowe Wystartował Festiwal Dąbskie Wieczory Filmowe. Około 100 osób w środę wieczorem obejrzało filmowe projekcje i wzięło udział w spotkaniu z aktorem Wojciechem Mecwaldowskim. » więcej 2015-07-22, godz. 23:42 Legenda jazzu w Szczecinie. Hancock zagrał na Zamku [ZDJĘCIA, WIDEO] Herbie Hancock wystąpił w Szczecinie. Koncert legendarnego amerykańskiego pianisty i kompozytora jazzowego odbył się w środę na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. » więcej 2015-07-18, godz. 09:01 Znany reżyser gościem "Lata z Muzami" Janusz Zaorski - reżyser 'Matki Królów', 'Piłkarskiego pokera' i 'Syberiady polskiej' - jest gościem 'Lata z Muzami' w Nowogardzie. » więcej 2015-07-17, godz. 17:12 Galeria ufundowana przez społeczeństwo [ZDJĘCIA] Pieniądze zbierał w internecie i się udało. W Szczecinie przy Kolumba powstała Galeria K4, czyli miejsce dla artystów różnych sztuk. » więcej 2015-07-16, godz. 07:00 Miłośnicy książki mają być zadowoleni Jedna duża, nowoczesna biblioteka miejska na Prawobrzeżu zamiast dwóch mniejszych - radni komisji kultury dają zielone światło planom dyrekcji i urzędu. » więcej
402403404405406407408