Reżyserka filmu "Twój Vincent" Dorota Kobiela z niecierpliwością czeka na galę rozdania Złotych Globów. W tym roku do tej nagrody, w kategorii najlepsza animacja, nominowany jest jej film, który zrealizowała wspólnie z Hugh Welchmanem.
Dorota Kobiela przyznała, że będzie oglądać galę rozdania nagród z dreszczykiem emocji. Podkreśliła, że bardzo chciałaby zdobyć nagrodę, ale z ekipą nie nastawia się ani na zwycięstwo, ani na porażkę. Zaznaczyła, że trudno przewidzieć jaki może być werdykt, ponieważ "amerykańska krytyka jest nieprzewidywalna".
Reżyserka przyznała też, że już sama nominacja do Złotego Globu jest wyjątkowym i niespodziewanym wyróżnieniem. Wspomina, że kiedy zaczynała pracę nad tym projektem i ktoś by jej powiedział jakie sukcesy odniesie jej film, to byłaby dla niej abstrakcja. Zarazem - dodaje - jest to dla niej ogromna radość, satysfakcja i wyróżnienie, że "krytyka" doceniła "Twojego Vincenta". Poza tym, jak podkreśla Kobiela, to wyjątkowa sytuacja, że za pełnometrażowym filmem animowanym "stoi kobieta" i być może to "przeciera ścieżki". Reżyserka podkreśliła też, że ta nominacja jest ważna również dla animacji w Polsce.
Dorota Kobiela zaznaczyła także, że nominacja do Złotego Globu jest ważnym docenieniem pracy całej ekipy. - Zarówno malarze, jak i inne osoby włożyły w ten film kawał życia, pracy twórczej oraz serca i jest to pewnego rodzaju ukoronowanie wysiłku - dodała.
Robert Gularczyk, odtwórca roli Vincenta van Gogha podkreśla, że nominacja do Złotego Globu to ogromne wyróżnienie. Przypomina, że Złote Globy to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na świecie, a nominacja niezmiernie go cieszy, ponieważ kiedy Dorota Kobiela i Hugh Welchman zaczynali pracę nad tym filmem, nikt nie spodziewał się, że będą w stanie rywalizować z największymi produkcjami animowanymi na świecie. - Tymczasem - jak dodaje Gularczyk - ta nominacja pokazuje, że tak się dzieje.
Aktor zaznacza, że rola van Gogha była jego debiutem na dużym ekranie, dlatego niezależnie od tego czy film "Twój Vincent" otrzyma Złoty Glob, czy nie, to dla niego jest to wyjątkowa produkcja. Jak podkreśla, ten film dał mu pewność siebie, która pozwoliła mu stać się lepszym aktorem i to jest dla niego najważniejszą nagrodą. - Jest niezwykle przyjemnie móc sobie wpisać do CV, że wzięło się udział w filmie, który był nominowany do Złotego Globu, a może go nawet dostał - dodaje aktor.
Polsko-brytyjska produkcja konkuruje o Złoty Glob z filmami: "Coco", "Dzieciak rządzi", "The Breadwinner" i "Fernando".
Na początku grudnia "Twój Vincent" otrzymał Europejską Nagrodę Filmową w kategorii najlepszy film animowany 2017 roku. Wygrał też konkurs filmów animowanych w Szanghaju oraz zdobył nagrodę publiczności na najważniejszym festiwalu animacji - w Annecy we Francji.
Więcej o filmach i premierach kinowych można poczytać na podstronie naszej audycji "Spór w kinie" .
Zobacz także
2018-01-16, godz. 14:50
Policja wyklucza udział osób trzecich ws. śmierci wokalistki Cranberries
Policja nie podejrzewa udziału osób trzecich w sprawie śmierci piosenkarki Dolores O'Riordan. Wokalistka i liderka grupy rockowej The Cranberries zmarła w poniedziałek w Londynie. Miała 46 lat.
» więcej
2018-01-16, godz. 13:32
Baltic Neopolis Orchestra świętuje swoje 10-lecie
Przed muzykami Baltic Neopolis Orchestra pracowity rok. Zespół na 10-lecie istnienia zagra z wieloma wybitnymi wirtuozami z całego świata.
» więcej
2018-01-14, godz. 17:36
Okradziono słynnego francuskiego reżysera
W Paryżu okradziono słynnego francuskiego reżysera Claude'a Leloucha. Łupem złodziei padł między innymi scenariusz jego najnowszego filmu oraz notatki powstałe w ciągu ponad 50 lat pracy twórczej.
» więcej
2018-01-13, godz. 20:01
Miasto w roli mecenasa, do wzięcia stypendia twórcze
Nawet 12 tysięcy złotych mogą dostać artyści na realizację swoich projektów - ruszyła kolejna edycja Stypendiów Twórczych Miasta Szczecin 2018.
» więcej
2018-01-13, godz. 16:58
Kolędy w wykonaniu Collegium Maiorum ZUT
"Obudź się, pasterzu" - tak swój koncert kolęd zatytułował Chór Collegium Maiorum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Występ rozpoczął się o godz. 17 w Muzeum Narodowym przy Wałach Chrobrego w Szczecinie.
» więcej
2018-01-11, godz. 17:34
Pierwsze lata po wojnie, czyli "Wrastanie" na placu Solidarności [ZDJĘCIA]
Wielka biała konstrukcja stanęła na placu Solidarności w Szczecinie - to najnowsza wystawa plenerowa Muzeum Narodowego Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. Jest opowieścią o pierwszych powojennych latach na Ziemiach Zachodnich i Północnych…
» więcej
2018-01-11, godz. 14:35
"Złoto, srebro oraz…" czyli fascynacje kolorystyczne Marka Radke [ZDJĘCIA]
Abstrakcyjne geometryczne kompozycje malarskie, obiekty i instalacje nazywane „obrazo-obiektami". Od czwartku w szczecińskim Muzeum Sztuki Współczesnej można oglądać złoto-srebrne prace malarza-poety Marka Radke.
» więcej
2018-01-11, godz. 12:44
Folk i klasyka na jednej scenie. Energetyczny koncert w filharmonii
Atom String Quartet zagrał razem z zespołem Zakopower w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Koncert odbył się w środę wieczorem.
» więcej
2018-01-09, godz. 21:11
Teatr wydzierżawił halę przy ul. Energetyków
Teatr Polski wydzierżawił od Opery na Zamku halę namiotową przy ul. Energetyków w Szczecinie. Umowa została podpisana na rok, z możliwością przedłużenia.
» więcej
2018-01-08, godz. 11:12
Jedna z ważniejszych strat wojennych wraca do Krakowa
Uznany za zaginiony w czasie II wojny światowej obraz Maksymiliana Gierymskiego „Zima w małym miasteczku” wraca do Krakowa.
» więcej