Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Architekt miasta Jarosław Bondar. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Architekt miasta Jarosław Bondar. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Były "Ptaki i ptaszyska", które bardzo spodobały się mieszkańcom, więc miejski architekt zapowiada kolejną odsłonę programu, w ramach którego rzeźby i inne formy sztuki ulicznej pojawią się na ulicach Szczecina.
W ramach ubiegłorocznej edycji zrealizowano projekt "Ptaki i ptaszyska". To rzeźby z brązu pomysłu Stanisława Motyki, które stanęły w tzw. przedogródkach szczecińskich kamienic.

Jak tłumaczy miejski architekt Jarosław Bondar, chodzi o wyszukiwanie elementów, które szpecą miasto oraz - dzięki sztuce ulicy - o upiększanie tych miejsc. - W ubiegłym roku skoncentrowaliśmy się na centrum, teraz ze sztuką wychodzimy w inne rejony - dodaje Bondar.

- W tym roku projekt chcemy skoncentrować na osiedlach północnych: Skolwin, Stołczyn, Żelechowa. Nie wyklucza to jednak, że w tych projektach możemy znajdować inne, ważne punkty w mieście - zaznaczył Jarosław Bondar.

Łącznie budżet miejski przeznaczony na wszystkie projekty wyniesie 200 tysięcy złotych. Projekty można zgłaszać do 30 czerwca.
- W tym roku projekt chcemy skoncentrować na osiedlach północnych: Skolwin, Stołczyn, Żelechowa. Nie wyklucza to jednak, że w tych projektach możemy znajdować inne, ważne punkty w mieście - zaznaczył Jarosław Bondar.

Zobacz także

2017-11-26, godz. 14:06 Polska sztuka pojechała do Chin Wystawy, projekcje filmów oraz koncerty składają się na program II Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki, który za cel stawia sobie promowanie polskiej kultury i sztuki w Chinach. W tym roku organizatorzy zaplanowali m.in. weekend z twórcami… » więcej 2017-11-26, godz. 08:57 Klasyczne transformacje w Trafo. Młody wiolonczelista zrobił wrażenie Niespełna 15-letni wiolonczelista z Warszawy Gustaw Bafeltowski zagrał w Szczecinie razem z Orkiestrą Fundacji Akademia Muzyki Dawnej. Koncert młodego artysty z orkiestrą był nagrodą XIII Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im… » więcej 2017-11-25, godz. 17:45 Drugi rok programu Bardzo Młoda Kultura Kreatywność i silne poczucie własnej wartości oraz umiejętność współpracy to główne cele ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura. Działaniami finansowanymi przez Narodowe Centrum Kultury, skierowanymi do młodzieży i dzieci… » więcej 2017-11-25, godz. 16:41 Muzyczny koktajl w Trafostacji Klasyczne transformacje w Trafostacji Sztuki w Szczecinie w ramach cyklu "Regaty historyczne". » więcej 2017-11-24, godz. 20:44 Benefis muszkieterów kamery w Książnicy Pomorskiej To był wieczór pełen wspomnień, wzruszeń i spotkań po latach. W Książnicy Pomorskiej odbył się benefis trzech muszkieterów: Gerarda Aniołkowskiego, Leszka Foltyna i Jana Kuczery - wieloletnich operatorów kamery szczecińskiego… » więcej 2017-11-24, godz. 12:57 Koguty i żaby z witraży. Niecodzienne rzeźby do zobaczenia w Szczecinie Rzeźby z witraży można oglądać w galerii przy alei Wojska Polskiego w Szczecinie. Autorką prac jest Ewa Sawka, żona szczecińskiego rysownika i satyryka Henryka Sawki. » więcej 2017-11-22, godz. 12:33 Jak polska prasa widziała NRD? Jest nowa książka Przeczytał prawie wszystkie gazety ukazujące się w naszym regionie oraz na terenach pogranicznych Niemiec i napisał książkę. » więcej 2017-11-22, godz. 10:48 "Plastikowe lalki stoją w oknach". Wystawa Czarneckiego w ZUT [ZDJĘCIA] W Szczecinie można oglądać wystawę Grzegorza Czarneckiego. » więcej 2017-11-21, godz. 18:27 "Szczecińskie awangardy" w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA] Ponad 100 prac - obrazów, fotografii, rzeźb i instalacji, znajdzie się na wystawie "Szczecińskie awangardy" w Muzeum Narodowym w Szczecinie. » więcej 2017-11-19, godz. 08:32 Polski film odnosi sukcesy w USA Film Michała Rosy "Szczęście Świata" wygrał prestiżowy Festiwal Filmów Polskich w Chicago. » więcej
299300301302303304305