Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Krzysztof Meisinger. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Krzysztof Meisinger. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Krzysztof Meisinger w "Rozmowach pod krawatem". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Krzysztof Meisinger w "Rozmowach pod krawatem". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Jakość gry na gitarze bierze się z tego, jakie artysta ma paznokcie - taki sekret zdradził w "Rozmowach pod krawatem" Krzysztof Meisinger, muzyk, gitarzysta klasyczny i dyrektor Meisinger Music Festival.
Meisinger mówił, że paznokcie muszą być specjalnie przygotowane.

- Są gitarzyści, którzy nieustannie piłują i polerują paznokcie - opowiadał muzyk.

- Chodzi pan do kosmetyczki czy pan sam poleruje sobie paznokcie? - zapytał prowadzący rozmowę, Konrad Wojtyła.

- Sam oczywiście. Nie muszę korzystać z pomocy - zaśmiał się Meisinger. - Zdarza się, że chodzę do kosmetyczki, kiedy paznokieć pęknie lub kiedy mam paznokieć nienadający się do użytku, to wtedy muszę przyklejać.

Jak dodawał Meisinger, chodzi o odpowiednią długość paznokcia. Jak to dokładnie wpływa na barwę dźwięku wydobywającego się z gitary? Będzie można to sprawdzić podczas Meisinger Music Festival, który odbędzie się w Szczecinie we wrześniu. W programie są między innymi koncerty w szczecińskiej filharmonii.

Krzysztof Meisinger mówił, że paznokcie muszą być specjalnie przygotowane.

Zobacz także

2017-11-28, godz. 17:13 "Piękno poza czasem"[ZDJĘCIA] Obrazy Gierymskiego, Malczewskiego, Czapskiego oraz wyroby rzemiosła artystycznego - m.in. meble, szkło, porcelana i fajans od XVII do połowy XX wieku z kieleckiej kolekcji od wtorku w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. » więcej 2017-11-28, godz. 16:41 "Młodzieży czytanie Wyspiańskiego" w Książnicy [ZDJĘCIA, WIDEO] Ponad 200 gimnazjalistów i licealistów z całego Zachodniopomorskiego czytało Wyspiańskiego w Książnicy Pomorskiej. » więcej 2017-11-28, godz. 12:43 "Taniec wśród mieczów" wycofany z londyńskiej aukcji Obraz "Taniec wśród mieczów" Henryka Siemiradzkiego został wycofany z wtorkowej aukcji w brytyjskim domu aukcyjnym Sotheby's. To jedno z dzieł sztuki zrabowanych w Polsce w czasie II wojny światowej. » więcej 2017-11-28, godz. 06:33 Legenda jazzu w Szczecinie. Tomasz Stańko w filharmonii [ZDJĘCIA] Tomasz Stańko wystąpił w poniedziałek wieczorem w szczecińskiej filharmonii. Koncert jednego z najwybitniejszych trębaczy jazzowych zgromadził komplet publiczności. » więcej 2017-11-27, godz. 18:47 Chronią niematerialne dziedzictwo regionu W poniedziałek stowarzyszenie "Edukacja, Nauka, Kultura" podsumowało projekt związany z Sanktuarium Najświętszej Marii Panny w Brzesku koło Pyrzyc. » więcej 2017-11-27, godz. 07:53 Wyśpiewali Grand Prix. Szczeciński chór najlepszy w Lublinie Chór Akademii Morskiej w Szczecinie zdobył główną nagrodę na II Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej "Cantantes Lublinensis" w Lublinie. » więcej 2017-11-26, godz. 14:06 Polska sztuka pojechała do Chin Wystawy, projekcje filmów oraz koncerty składają się na program II Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki, który za cel stawia sobie promowanie polskiej kultury i sztuki w Chinach. W tym roku organizatorzy zaplanowali m.in. weekend z twórcami… » więcej 2017-11-26, godz. 08:57 Klasyczne transformacje w Trafo. Młody wiolonczelista zrobił wrażenie Niespełna 15-letni wiolonczelista z Warszawy Gustaw Bafeltowski zagrał w Szczecinie razem z Orkiestrą Fundacji Akademia Muzyki Dawnej. Koncert młodego artysty z orkiestrą był nagrodą XIII Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im… » więcej 2017-11-25, godz. 17:45 Drugi rok programu Bardzo Młoda Kultura Kreatywność i silne poczucie własnej wartości oraz umiejętność współpracy to główne cele ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura. Działaniami finansowanymi przez Narodowe Centrum Kultury, skierowanymi do młodzieży i dzieci… » więcej 2017-11-25, godz. 16:41 Muzyczny koktajl w Trafostacji Klasyczne transformacje w Trafostacji Sztuki w Szczecinie w ramach cyklu "Regaty historyczne". » więcej
294295296297298299300