Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Katarzyna Świerczyńska [Radio Szczecin]
Fot. Katarzyna Świerczyńska [Radio Szczecin]
Fot. Katarzyna Świerczyńska [Radio Szczecin]
Fot. Katarzyna Świerczyńska [Radio Szczecin]
Płyta Michała Zygmunta "Dźwiękowy Szlak Odry" jest już gotowa, a muzyk zaprasza szczecinian na koncert.
Album to efekt wielomiesięcznej wędrówki artysty wzdłuż rzeki Odry od źródeł po ujście. To zapis zarówno odgłosów natury, jak i dźwięków industrialnych.

- W najbliższy weekend będzie można nie tylko dostać płytę, ale posłuchać, jak brzmi rzeka - mówi Michał Zygmunt. - Nie będzie to miało charakteru koncertu, a właśnie tego, żebyśmy usiedli wygodnie, zamknęli oczy i razem z dźwiękami Odry i razem trochę z moją opowieścią popłynęli nią i poznali ją i z zamkniętymi oczami próbowali jej doświadczać i odkrywać. Będzie można zanurzyć się i popłynąć razem ze mną z dźwiękami tej rzeki.

- Premiera odbędzie się w sobotę i niedzielę w oficynie kamienicy przy ul. Świętego Wojciecha 1 - mówi Monika Woźniak-Lewandowska z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, który jest mecenasem projektu. - Zależy nam na tym, żeby Odra zawsze rozbrzmiewała harmonią dźwięków. A jak potrafią one być piękne i zaskakujące jednocześnie przekonają się państwo sami uczestnicząc w koncercie, a potem wyruszając w podróż dźwiękowym szlakiem Odry.

Do płyty dołączona jest specjalna mapa, na której artysta zaznaczył najciekawsze dźwiękowo miejsca na rzece. Wydarzenie odbędzie się w ramach wystawy "Narodziny Polskiego Szczecina" w Muzeum Polskiego Szczecina.

Więcej na Facebooku.
- W najbliższy weekend będzie można nie tylko dostać płytę, ale posłuchać, jak brzmi rzeka - mówi Michał Zygmunt.
- Premiera odbędzie się w sobotę i niedzielę w oficynie kamienicy przy ul. Świętego Wojciecha 1 - mówi Monika Woźniak-Lewandowska z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, który jest mecenasem projektu.

Zobacz także

2020-07-29, godz. 16:26 Poszukują grobu budowniczego Szczecina. "Natrafiliśmy na cenne odkrycia" [ZDJĘCIA] Stowarzyszenie Denkmal Pomorze ze Szczecina od kilkunastu miesięcy intensywnie poszukuje miejsca pochówku Johannesa Quistorpa - jednego z budowniczych XIX-wiecznego Szczecina. » więcej 2020-07-25, godz. 20:06 Nowe gwiazdy w alei w Sorrento [ZDJĘCIA] Halina Frąckowiak, Mira Kubasińska, Karin Stanek, Tadeusz Nalepa, Wojciech Gąssowski i Andrzej Dzikowski od soboty mają swoje gwiazdy w szczecińskiej Alei Gwiazd. Znajduje się ona przy Muzeum Muzyki Polskiej przy willi 'Sorrento'. » więcej 2020-07-25, godz. 14:41 Wirtuoz organów zagra w szczecińskiej katedrze Filip Presseisen, jeden z najbardziej utalentowanych w Europie organistów oraz improwizatorów młodego pokolenia zagra w sobotę w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w ramach 13. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w… » więcej 2020-07-24, godz. 10:12 Premiera albumu "Astronomia poety. Baczyński" [WIDEO] Premierą płyty „Astronomia poety. Baczyński” rozpoczną się obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego. Album z piosenkami na podstawie wierszy poety nagrali wspólnie Mela Koteluk i zespół Kwadrofonik. » więcej 2020-07-21, godz. 08:34 "Opowieści o rzeczach", czyli co mówi do nas... ocet i teczka? [ZDJĘCIA] Co chcą nam powiedzieć przedmioty codziennego użytku? Z ich perspektywy postanowił spojrzeć na świat Ryszard Matecki, dyrektor Muzeum Regionalnego w Cedyni, a prywatnie także ilustrator i autor tekstów. » więcej 2020-07-19, godz. 16:36 Zagrali w Ogrodzie Różanym [ZDJĘCIA] Folklor w szczecińskim Ogrodzie Różanym. Na scenie wystąpiła Ręczno-Nożna Kapela Przydrożna z naszego miasta. » więcej 2020-07-18, godz. 13:36 Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga, czyli otwarte magazyny Muzeum Techniki To jedyna okazja, aby zajrzeć tam, gdzie do tej pory zwiedzający nie byli wpuszczani. Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie po raz pierwszy otworzy swoje magazyny. » więcej 2020-07-18, godz. 10:20 Neapolitańskie espresso kandydatem do listy dziedzictwa kultury UNESCO Neapolitańską kawę espresso ogłoszono kandydatką do listy niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Władze regionu Kampania przekazały już kapitule specjalną dokumentację. » więcej 2020-07-17, godz. 11:57 Zmarł Andrzej Strzelecki Informację o śmierci artysty podało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. » więcej 2020-07-12, godz. 17:43 Wyśmienita wokalistka jazzowa koncertuje w Szczecinie Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza, jak co roku w lipcu, na 'Amfiteatr Jazz Cafe'. To cykl koncertów jazzowych realizowany w szczecińskim amfiteatrze. » więcej
1234567