Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Jan Jakub Kolski odwiedzi w niedzielę 48. Ińskie Lato Filmowe. Reżyser zaprezentuje festiwalowej publiczności swój najnowszy film "Republika dzieci".
Obraz zostanie pokazany w kinie Morena dwukrotnie: o godz. 13 i 16. Spotkanie z reżyserem zaplanowano na godz. 19.

W sobotę ińska publiczność zobaczyła przedpremierowo komediodramat "Czarna owca" w reżyserii Aleksandra Pietrzaka, który spotkał się z widzami.

- Uwielbiam jeździć na spotkania z publicznością i testować swój film, szczególnie na początku jego drogi. Wtedy wiem, czy to działa, czy nie, czy moja robota została wykonana dobrze, czy źle. Po tych reakcjach, które widziałem w Ińsku: chyba jest dobrze. Były głośne reakcje, potem smarkanie nosem, ruch po chusteczki... O to mi chodzi, bo zawsze powtarzam: dwie najważniejsze reakcje w kinie to śmiech i wzruszenie - mówił.

Pokazujemy na tegorocznym Lecie Filmowym ponad 100 filmów - mówi dyrektor Artystyczny Festiwalu, Przemysław Lewandowski.

- Blok filmów Davida Lyncha, jest też ważny, tegoroczny bohater, Jacek Petrycki, jeden z najwybitniejszych polskich operatorów, który obchodzi w tym roku 50-lecie swojej pracy twórczej. Zaczynał na początku lat 70., podobnie jak Ińskie Lato Filmowe, jest to człowiek, który kręcił filmy kina moralnego niepokoju, który współpracował z Kieślowskim, z Agnieszką Holland, z Jackiem Łozińskim, najważniejsze polskie filmy, zwłaszcza dokumentalne - podkreślił.

Jacek Petrycki do Ińska przyjedzie we wtorek.

W niedzielę o godz. 10 startuje też "Etnobotaniczny spacer" z Anną Traut-Seligą, która "rozszyfruje" zawartość kwietnych łąk w Ińsku.

Program 48. Ińskiego Lata Filmowego
- Po tych reakcjach, które widziałem w Ińsku: chyba jest dobrze. Były głośne reakcje, potem smarkanie nosem, ruch po chusteczki... O to mi chodzi, bo zawsze powtarzam: dwie najważniejsze reakcje w kinie to śmiech i wzruszenie - mówił.
- Zaczynał na początku lat 70., podobnie jak Ińskie Lato Filmowe, jest to człowiek, który kręcił filmy kina moralnego niepokoju, który współpracował z Kieślowskim, z Agnieszką Holland, z Jackiem Łozińskim, najważniejsze polskie filmy, zwłaszcza dokumentalne - podkreślił.

Zobacz także

2020-06-15, godz. 18:17 Stypendia artystyczne przyznane. "Serce bije mocniej, a ręce rwą się do pracy" [ZDJĘCIA] Sześcioro młodych ludzi z regionu otrzymało artystyczne stypendia marszałka województwa. » więcej 2020-06-15, godz. 16:19 Kultura wraca na Zamek Po prawie trzymiesięcznej przerwie Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie wznawia działalność kulturalną. » więcej 2020-06-15, godz. 09:31 Zaśpiewaj o Szczecinie, jest dobry pretekst To ostatni moment, żeby zaproponować swoją piosenkę o Szczecinie - w poniedziałek mija termin wysłania utworów poświęconych miastu w ramach konkursu z okazji 75-tej rocznicy przekazania go w ręce polskiej administracji. » więcej 2020-06-13, godz. 17:59 Koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza" Opery na Zamku w Szczecinie Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza w sobotę o godz. 22.00 na koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza". Wydarzenie na Cmentarzu Centralnym odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronaw… » więcej 2020-06-13, godz. 15:17 50-lecia Festiwalu Fama w Świnoujściu nie będzie Festiwal Fama w tym roku nie odbędzie się w Świnoujściu. Taką decyzję podjęli organizatorzy w związku z sytuacją epidemiczną w kraju. » więcej 2020-06-10, godz. 17:49 Pleciuga ze wsparciem marszałka 400 tysięcy złotych wsparcia od Marszałka Zachodniopomorskiego otrzyma Teatr Lalek Pleciuga - miejsca jednostka kultury. Marszałek Olgierd Geblewicz wraz z wiceprezydentem Szczecina Krzysztofem Soską podpisali w środę odpowiednie d… » więcej 2020-06-10, godz. 17:40 Szczecin i Pomorze Zachodnie, a polska racja stanu Osadnictwo na Pomorzu Zachodnim było bardzo trudne, zniszczona infrastruktura, grabieże Armii Czerwonej to powodowało, że wielu osadników opuszczało te ziemie - mówił doktor Kacper Pencarski z Akademii Pomorskiej w Słupsku. » więcej 2020-06-09, godz. 20:34 Kwaski wędrują po Jasnych Błoniach [ZDJĘCIA] Rzeźby z Galerii Pod Sukniami szczecińskiego Nikifora, czyli Konrada Kwaska "wędrują" po alejach Jasnych Błoni. » więcej 2020-06-08, godz. 16:39 Zamaskowany koncert Grünebergowski w Szczecinie Pomiar temperatury ciała melomanów, maseczki i gorące brawa publiczności na pierwszym w tym roku Koncercie Grünebergowskim w Kościele św. Ducha w Zdrojach. » więcej 2020-06-07, godz. 17:01 Był remont wiekowych organów. W niedzielę „Koncert Grünebergowski” Pierwszy w tym roku „Koncert Grünebergowski” odbędzie się o godzinie 19 w kościele pw. Świętego Ducha w Szczecinie-Zdrojach. » więcej
153154155156157158159