„Niepamięć” – to tytuł głośnej już wystawy fotograficznej, którą studenci słynnej Łódzkiej Szkoły Filmowej zaprezentują w Willi Lentza w Szczecinie. Areną pleneru młodych artystów był pałac w Bożkowie na Dolnym Śląsku.
Cykle fotografii nie czerpią z dosłownego opisu świata zewnętrznego, ale go modyfikują. Nie jest wykluczone, że to co widzimy (na prezentowanych pracach) wydarzyło się w przeszłości na terenie opuszczonego pałacu w Bożkowie. Ten tajemniczy, romantyczny obiekt wyzwolił w studentach taką formę „Niepamięci”.
- Nadużyciem wydaje się teza, że te obrazy są dowodem na reinkarnację – powiedział kurator wystawy i opiekun młodych artystów, prof. Jacek Koprowicz.
- Jest to wystawa, na której każdy ze studentów przedstawia swoje formy prezentacji nie fotografii dosłownej, tylko fotografii, którą nazwałbym fotografią – z jednej strony kreacyjną, a z drugiej, fotografią narracyjną. Bardzo klasyczny gatunek. Są to fotografie kolorowe oraz czarno-białe – dodał profesor.
W rezydencji będzie też prezentacja kultowego filmu „Medium”. - Cieszę się, że nadal jest bardzo chętnie oglądany i to w ponad 40 krajach całego świata – uzupełnił reżyser i scenarzysta obrazu, Jacek Koprowicz.
- Będzie to pożegnanie ze wspaniałymi aktorami, z którymi współpracowałem, którzy niestety już odeszli, to znaczy z Władkiem Kowalskim i Piotrem Machalicą. W pewnym sensie chciałbym tę projekcję im właśnie poświęcić – podsumował Koprowicz.
Początek projekcji filmu „Medium” i spotkanie z reżyserem o godzinie 19:00. Natomiast o godzinie 17:00 wernisaż wystawy „Niepamięć” studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej.
Autorzy Fotografii to studenci III roku Wydziału Operatorskiego na Kierunku Fotografia PWSFTviT w Łodzi: Karolina Fafińska, Aleksandra Skowrońska, Sonia Witak, Barbara Woźniczka, Jakub Jezierski i Kacper Nowak.
Dodaj komentarz 1 komentarz
Zobacz także
2020-06-07, godz. 17:01
Był remont wiekowych organów. W niedzielę „Koncert Grünebergowski”
Pierwszy w tym roku „Koncert Grünebergowski” odbędzie się o godzinie 19 w kościele pw. Świętego Ducha w Szczecinie-Zdrojach.
» więcej
2020-06-06, godz. 18:54
Opera na Zamku zaprasza na balet w sieci [WIDEO]
Opera na Zamku w Szczecinie w sobotę nie zaprasza do siebie, do teatru, ale na swój kanał w serwisie YouTube. Od dziś można oglądać tam balet „Pieśń o ziemi" z żywiołową muzyką Romana Palestra, w choreografii włoskiego mistrza…
» więcej
2020-06-03, godz. 12:55
Bez spektakli i filmów jeszcze po 6 czerwca
Od 6 czerwca rusza czwarty etap odmrażania gospodarki w ramach którego do działalności będą mogły wrócić kina, teatry, opery czy filharmonie. Jednak nie w Szczecinie.
» więcej
2020-06-01, godz. 20:51
Dzień Dziecka w małej księgarni...
"Książka na Dzień Dziecka" - z taką propozycją wyszły szczecińskie małe księgarnie.
» więcej
2020-05-31, godz. 14:57
Szerokie horyzonty Krzysztofa Meisingera
Krzysztof Meisinger podpisał lukratywny kontrakt z brytyjską wytwórnią fonograficzną „Chandos”.
» więcej
2020-05-31, godz. 10:52
Dzień Dziecka w księgarni
Na Dzień Dziecka w literackim wydaniu zaprasza jedna z najmłodszych - jeśli nie najmłodsza - księgarnia w Szczecinie.
» więcej
2020-05-30, godz. 17:53
Marek Grechuta wciąż inspiruje [WIDEO]
Artyści z Piwnicy pod Baranami i studenci z pedagogami Akademii Sztuki w Szczecinie wspólnie zagrali w #OrkiestrzeDomowej.
» więcej
2020-05-30, godz. 12:33
"Wehikuł czasu" w Puszczy Bukowej [ZDJĘCIA]
Zdjęcia niemieckiego sanatorium i obrazy malowane korą, kawą i herbatą na wystawie w Puszczy Bukowej.
» więcej
2020-05-30, godz. 09:11
Premiera filmu o znanej szczecińskiej rzeźbiarce
Z zachowaniem reżimu sanitarnego odbyła się premiera filmu Eli Blanki pt. "Portret mamy". To opowieść o Annie Paszkiewicz - znanej szczecińskiej rzeźbiarce.
» więcej
2020-05-29, godz. 20:59
Zmarł Jerzy Pilch
Nie żyje Jerzy Pilch, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy współczesnych. Prozaik, publicysta, dramaturg, scenarzysta filmowy odszedł w wieku 68 lat.
» więcej