Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Filharmonia Szczecińska. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Filharmonia Szczecińska. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Owacjami na stojąco i dwoma bisami zakończył się w poniedziałek w złotej sali Filharmonii w Szczecinie koncert śpiewającej aktorki i autorki tekstów Stanisławy Celińskiej.
Artystka przedstawiła piosenki z cieszącego się ogromną popularnością albumu pod tytułem „Jesienna”.

Przyjechałam do Państwa z dwugodzinnym antidotum na smutek, odizolowanie, złe samopoczucie i pochmurny poranek - powiedziała Stanisława Celińska.

- Była świetna publiczność, bardzo wyrobiona, bardzo czuła, do ostatniej nutki słuchała każdego utworu. Jak trzeba było się bawić, to się bawiła, jak trzeba było się smucić, to się smuciła. Po prostu było cudnie, było cudnie i ta sala była piękna. Mieliśmy bardzo dobre warunki do tego, żeby zaśpiewać różne rzeczy i mocno, i delikatnie. Mieliśmy taki luksus pracy - stwierdziła artystka.

Nie pierwszy raz byliśmy na koncercie Pani Celińskiej. Jeździmy za nią niemal wszędzie - mówili melomani.

- Przepięknie, jestem super zadowolona. - Uwielbiam Panią Celińską. Chodzący talent. - Głębokie przeżycie. Cudowna kobieta, piękny program, jestem bardzo szczęśliwy. Bardzo dużo ciepła i naprawdę wzruszona jestem - podsumowała publiczność.

Stanisławie Celińskiej towarzyszył zespół znakomitych polskich muzyków składzie: Julia Muraszko - skrzypce, Wojciech Olszewski - fortepian, Kuba Frydrych - gitary, Paweł Pełczyński - saksofon, Janusz Muraszko - akordeon, Krzysztof Samela - kontrabas i Maciej Muraszko - perkusja.
Relacja Doroty Zamolskiej.

Zobacz także

2020-06-18, godz. 13:30 Polska gra This War of Mine stała się szkolną lekturą Polska gra komputerowa This War of Mine... lekturą nieobowiązkową dla uczniów szkół średnich - ogłosił w czwartek premier Mateusz Morawiecki. » więcej 2020-06-17, godz. 07:34 Na co dzień ratuje ludzi, a w wolnych chwilach pisze piosenki [WIDEO] Piotr Kowacz, ratownik medyczny z filii w Białogardzie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, właśnie nagrał swój pierwszy klip do utworu 'Być wspomnieniem', którego jest autorem. » więcej 2020-06-16, godz. 16:48 Polskie plakaty międzywojenne w Zamku Książąt Pomorskich [ZDJĘCIA] Plakat wydany z okazji X rocznicy odparcia najazdu Rosji Sowieckiej czy nawołujący do uzyskania przez Polskę kolonii - można je od wtorku oglądać na wystawie w Zamku Książąt Pomorskich. » więcej 2020-06-15, godz. 18:17 Stypendia artystyczne przyznane. "Serce bije mocniej, a ręce rwą się do pracy" [ZDJĘCIA] Sześcioro młodych ludzi z regionu otrzymało artystyczne stypendia marszałka województwa. » więcej 2020-06-15, godz. 16:19 Kultura wraca na Zamek Po prawie trzymiesięcznej przerwie Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie wznawia działalność kulturalną. » więcej 2020-06-15, godz. 09:31 Zaśpiewaj o Szczecinie, jest dobry pretekst To ostatni moment, żeby zaproponować swoją piosenkę o Szczecinie - w poniedziałek mija termin wysłania utworów poświęconych miastu w ramach konkursu z okazji 75-tej rocznicy przekazania go w ręce polskiej administracji. » więcej 2020-06-13, godz. 17:59 Koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza" Opery na Zamku w Szczecinie Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza w sobotę o godz. 22.00 na koncert 'Tym, którzy nie powrócili z morza'. Wydarzenie na Cmentarzu Centralnym odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronaw… » więcej 2020-06-13, godz. 15:17 50-lecia Festiwalu Fama w Świnoujściu nie będzie Festiwal Fama w tym roku nie odbędzie się w Świnoujściu. Taką decyzję podjęli organizatorzy w związku z sytuacją epidemiczną w kraju. » więcej 2020-06-10, godz. 17:49 Pleciuga ze wsparciem marszałka 400 tysięcy złotych wsparcia od Marszałka Zachodniopomorskiego otrzyma Teatr Lalek Pleciuga - miejsca jednostka kultury. Marszałek Olgierd Geblewicz wraz z wiceprezydentem Szczecina Krzysztofem Soską podpisali w środę odpowiednie d… » więcej 2020-06-10, godz. 17:40 Szczecin i Pomorze Zachodnie, a polska racja stanu Osadnictwo na Pomorzu Zachodnim było bardzo trudne, zniszczona infrastruktura, grabieże Armii Czerwonej to powodowało, że wielu osadników opuszczało te ziemie - mówił doktor Kacper Pencarski z Akademii Pomorskiej w Słupsku. » więcej
148149150151152153154