Trzema bisami i owacjami na stojąco zakończył się w sobotę w Willi Lentza w Szczecinie recital młodego, utalentowanego pianisty, Jima-Isaaca Chua.
Na program dwuczęściowego koncertu złożyły się utwory między innymi Johanna Sebastiana Bacha, Josepha Haydna, Sergiusza Prokofiewa, Jeana-Philippe’a Rameau, Maurice’a Ravela, Karola Szymanowskiego i Fryderyka Chopina.
Słyszałem wiele dobrego o Willi Lentza w Szczecinie – powiedział Jim-Isaac Chua.
- Naprawdę bardzo dobrze mi się tutaj grało. To było niezapomniane wydarzenie, ponieważ publiczność była znakomita. Promieniowała z niej taka radość. Zagrałem nawet trzy bisy, po owacjach na stojąco. Bardzo bym chciał znów powrócić do Szczecina, do Willi Lentza, a może nawet do innych instytucji kultury Waszego miasta. Przede wszystkim bardzo dziękuję Pani dyrektor Kimber, bo dzięki Niej mogłem zagrać tu dla Państwa – dodał pianista.
Na ten recital przyjechałam specjalnie z Gdańska – mówiła po koncercie jedna z melomanek.
- Nie potrafię wymienić nazwiska pianisty, ale naprawdę jestem zachwycona. - Dla mnie najlepsza była kompozycja Niccolò Paganiniego przełożona na fortepian przez Franciszka Liszta oraz utwór Karola Szymanowskiego w pierwszej części występu. - Niesamowita uczta dla ucha. W zupełnie innym świecie człowiek się znajdował przez ten czas. Także naprawdę wielki podziw. - Bardzo się cieszę, że ta Willa funkcjonuje kulturalnie i powiem szczerze, że na początku ten muzyk wydawał mi się bardzo niepozorny. Natomiast w trakcie recitalu stworzył tak niesamowity klimat, a właściwie taką różnorodność klimatów – i grozę, i miłosne akty, nawet bym powiedział. Bardzo, bardzo ciekawa uczta dla ucha. Jestem bardzo zadowolony z tego koncertu – posumowali melomani.
Wieczór prowadził Mirosław Kosiński.
Zobacz także
2024-02-07, godz. 17:41
Apokaliptyczne miasto na pracach szczecińskich uczniów [ZDJĘCIA]
Wizję Szczecina w czasie apokalipsy przedstawili uczniowie szczecińskiego Technikum Ekonomicznego. To wystawa pt. „Myślami w innym świecie”, którą otwarto w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego.
» więcej
2024-02-06, godz. 14:22
Nie żyje aktor Wiesław Orłowski.
Aktor Wiesław Orłowski nie żyje. Miał 62 lata.
» więcej
2024-02-06, godz. 07:57
Inspektor Jass gra już siedem lat [ZDJĘCIA]
Standardy jazzowe na 7 urodziny cyklu koncertów "Inspektor Jass na tropie, czyli jazz z historią w tle" usłyszała publiczność wczoraj wieczorem w Domu Kultury 13 Muz. Wystąpili studenci najmłodszego wydziału Akademii Sztuki - Wydziału…
» więcej
2024-02-05, godz. 19:05
Zostań artystą. Dni otwarte w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. prof. Marka Jasińskiego [WIDEO, ZDJĘCIA]
Najmłodszy big band w Szczecinie działa w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego. Od dzisiaj można składać składać wnioski o przyjęcie na egzamin wstępny do tej szkoły.
» więcej
2024-02-05, godz. 15:57
"Inspektor Jass na tropie", czyli jazz z historią w tle obchodzi swoje 7. urodziny [ZDJĘCIA]
Inspektor Jass to cykl koncertów Domu Kultury 13 Muz mających na celu powiększenie grona wielbicielu tej swobodnej, niczym nie skrępowanej muzyki czyli jazzu.
» więcej
2024-02-04, godz. 07:59
"María de Buenos Aires" na scenie w Wilii Lentza [ZDJĘCIA]
Operita Ástora Piazolli "María de Buenos Aires" miała premierowe pokazy w piątek i w sobotę na scenie Willi Lentza.
» więcej
2024-02-02, godz. 14:10
Chór „Don Diri Don” po wojażach w Tajlandii. Dziś zaprasza na koncert kolęd i pastorałek
Powstał w 1990 roku z inicjatywy prof. Jana Szyrockiego. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów śpiewaczych. Występuje z ogromnym powodzeniem po obu stronach globu.
» więcej
2024-02-02, godz. 10:56
Orkiestra Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza zagra w Filharmonii Narodowej w Warszawie
Założona w 1901 roku. Na pierwszym koncercie, 5 listopada 1901 zagrał m.in. światowej sławy pianista, kompozytor i przyszły mąż stanu, Ignacy Jan Paderewski. Orkiestrą dyrygował Emil Młynarski. Dziś, 2 lutego 2024 roku w Filharmonii…
» więcej
2024-02-02, godz. 09:32
Jubileuszowy Koncert Sakralny Chóru Politechniki Morskiej
Kilkanaście Grand Prix, m.in. w Tajwanie, Czechach, Słowacji, we Włoszech oraz na Litwie i około 50 Złotych Medali na międzynarodowych konkursach. Jest wizytówką Szczecina, regionu i Polski. Chór Politechniki Morskiej obchodzi 20-lecie…
» więcej
2024-02-01, godz. 14:47
Premiera filmu o filii obozu Ravensbrück w Chojnie
13 lutego odbędzie się premiera filmu dokumentalnego o filii obozu Ravensbrück w Chojnie. Obraz pt. "Marsz śmierci" powstał przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie.
» więcej