Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Jim-Isaac Chua – pianista. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Jim-Isaac Chua – pianista. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Trzema bisami i owacjami na stojąco zakończył się w sobotę w Willi Lentza w Szczecinie recital młodego, utalentowanego pianisty, Jima-Isaaca Chua.
Na program dwuczęściowego koncertu złożyły się utwory między innymi Johanna Sebastiana Bacha, Josepha Haydna, Sergiusza Prokofiewa, Jeana-Philippe’a Rameau, Maurice’a Ravela, Karola Szymanowskiego i Fryderyka Chopina.

Słyszałem wiele dobrego o Willi Lentza w Szczecinie – powiedział Jim-Isaac Chua.

- Naprawdę bardzo dobrze mi się tutaj grało. To było niezapomniane wydarzenie, ponieważ publiczność była znakomita. Promieniowała z niej taka radość. Zagrałem nawet trzy bisy, po owacjach na stojąco. Bardzo bym chciał znów powrócić do Szczecina, do Willi Lentza, a może nawet do innych instytucji kultury Waszego miasta. Przede wszystkim bardzo dziękuję Pani dyrektor Kimber, bo dzięki Niej mogłem zagrać tu dla Państwa – dodał pianista.

Na ten recital przyjechałam specjalnie z Gdańska – mówiła po koncercie jedna z melomanek.

- Nie potrafię wymienić nazwiska pianisty, ale naprawdę jestem zachwycona. - Dla mnie najlepsza była kompozycja Niccolò Paganiniego przełożona na fortepian przez Franciszka Liszta oraz utwór Karola Szymanowskiego w pierwszej części występu. - Niesamowita uczta dla ucha. W zupełnie innym świecie człowiek się znajdował przez ten czas. Także naprawdę wielki podziw. - Bardzo się cieszę, że ta Willa funkcjonuje kulturalnie i powiem szczerze, że na początku ten muzyk wydawał mi się bardzo niepozorny. Natomiast w trakcie recitalu stworzył tak niesamowity klimat, a właściwie taką różnorodność klimatów – i grozę, i miłosne akty, nawet bym powiedział. Bardzo, bardzo ciekawa uczta dla ucha. Jestem bardzo zadowolony z tego koncertu – posumowali melomani.

Wieczór prowadził Mirosław Kosiński.
Relacja Doroty Zamolskiej

Zobacz także

2023-04-18, godz. 14:35 Ania Karwan w Radiu Szczecin 'Swobodnie' to drugi i bardzo ważny album w dyskografii Ani Karwan, a do tego aktualna 'Płyta tygodnia' Radia Szczecin. » więcej 2023-04-18, godz. 09:07 Zespół Pieśni i Tańca PUM poszukuje tancerzy To najmłodszy taki zespół w regionie i choć działa prężnie, to poszukuje nowych członków. » więcej 2023-04-15, godz. 14:01 Wspomnienie o Arkadiuszu Gacparskim. Minęła 10. rocznica śmierci artysty [WIDEO, ZDJĘCIA] Karykatury i portrety Maryli Rodowicz, Artura Barcisia, Jana Borysewicza, Krzysztofa Cugowskiego, Gustawa Holoubka, Krzysztofa Krawczyka, Stanisława Soyki i wielu innych. W piątek w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, w 10. rocznicę śmierci… » więcej 2023-04-15, godz. 10:45 Orkiestracje Piotra Mossa pieśni Carla Loewego i Emilie Mayer. Światowe prawykonanie w Filharmonii w Szczecinie [ZDJĘCIA] Dwoje największych XIX wiecznych kompozytorów szczecińskich na jednej scenie w tym samym czasie. Utwory mistrza Carla Loewego (1796-1869) i jego niezwykle zdolnej uczennicy Emilie Mayer (1812-1883) zabrzmiały w piątek w Filharmonii im… » więcej 2023-04-14, godz. 13:05 Czesław Niemen „Pamiętam ten dzień”. Premiera streamingowa dwupłytowego albumu Po raz pierwszy w serwisach streamingowych pojawia się kilkadziesiąt nagrań Czesława Niemena z podwójnego album CD „Pamiętam ten dzień”. Wydawnictwo, które po premierze pokryło się platyną, Agencja Muzyczna Polskiego Radia wznawia… » więcej 2023-04-14, godz. 12:40 Wystawa Arkadiusza Gacparskiego w 10. rocznicę śmierci artysty Teatr i plastyka były w jego twórczości nierozłączne. Zafascynowany kabaretem współpracował z krakowską Piwnicą pod Baranami. W Szczecinie współtworzył m.in. festiwal 'Dymny żongler dwusturęki' i słynne 'Dymnalia' poświęcone… » więcej 2023-04-12, godz. 15:10 Zbrodnia katyńska na specjalnej ekspozycji w kołobrzeskim Muzeum Oręża Polskiego [WIDEO, ZDJĘCIA] Nową ekspozycję poświęconą zbrodni katyńskiej opracowało Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wystawa jest już dostępna dla zwiedzających. » więcej 2023-04-07, godz. 12:00 Dziś mija 20. rocznica śmierci profesora Jana Szyrockiego. Wspomnienie o chórmistrzu Do Szczecina przyjechał w 1951 roku. Tu założył Chóry: Chłopięcy „Słowiki”, słynny Akademicki Politechniki Szczecińskiej, „Collegium Maiorum” i Dziewczęcy Zespół Wokalny „Berżeretki”. Rozsławił nasze miasto na całym… » więcej 2023-04-06, godz. 15:10 „Non Omnis Moriar”. Modlitwa za Mistrza Jana Szyrockiego [WIDEO, ZDJĘCIA] Monumentalne Requiem d-moll KV 626 Wolfganga Amadeusza Mozarta zabrzmiało w Wielką Środę w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie. Dzieło wypełniło mszę celebrowaną przez księdza Zbigniewa Woźniaka - rektora Arcybiskupiego… » więcej 2023-04-05, godz. 10:07 „Nie wszystek umrę”. Modlitwa za profesora Szyrockiego Założyciel Chórów: Chłopięcego „Słowiki”, Akademickiego Politechniki Szczecińskiej, „Collegium Maiorum” i Dziewczęcego Zespołu Wokalnego „Berżeretki”. » więcej
44454647484950