Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Dawna scena główna Teatru Polskiego w Szczecinie od sobotniego wieczoru nosi imię Jana Banuchy.
To ulubiony scenograf Zygmunta Huebnera i Adama Opatowicza. Sam o sobie wolał mówić "dekorator". Uroczyste nadanie sali jego imienia odbyło się po premierze "Komediantów". - mówi reżyser spektaklu Mikołaj Grabowski. - Komedianci to wątek oparty o osobiste doświadczenie aktora. Nie wiadomo, kiedy gra, a kiedy nie gra. Aktor to czarowny człowiek. Teatr jest przecież czymś niezwykłym. Może wywracać rzeczywistość do góry nogami i na tym właściwie polega jego rola. Jego niezwykłość. Dlatego się nim fascynujemy, bo w teatrze właściwie można zrobić wszystko - powiedział Grabowski.

Odnosząc się do samego Teatru Polskiego w Szczecinie Mikołaj Grabowski przyznał, że jest on obecnie jednym z najciekawszych w Polsce. - To jeden z najpiękniejszych budynków w Polsce. Pięć scen, takie możliwości, wszystko nowe. Trzeba się dopracować. Wszyscy jeszcze uczą się tego teatru - dodał Grabowski.

Premierze "Komediantów" towarzyszyła archiwalna wystawa prezentująca aktorów Teatru Polskiego.
Uroczyste nadanie sali jego imienia odbyło się po premierze "Komediantów". Mówi reżyser spektaklu Mikołaj Grabowski.
Odnosząc się do samego Teatru Polskiego w Szczecinie Mikołaj Grabowski przyznał, że jest on obecnie jednym z najciekawszych w Polsce.

Zobacz także

2024-02-16, godz. 14:42 Siostry Sosnowskie zagrają koncerty Bacewicz i Bagińskiego. Filharmonia w Szczecinie [ZDJĘCIA] Niebanalne rozwiązania melodyczne i rytmiczne. Dwa polskie koncerty na skrzypce i wiolonczelę. » więcej 2024-02-15, godz. 14:25 "Jeśli to miłość" w Filharmonii. Ryszard Leoszewski z nową płytą Lider zespołu "Sklep z ptasimi piórami" Ryszard Leoszewski zaprasza do szczecińskiej Filharmonii na koncert "Jeśli to miłość...". » więcej 2024-02-15, godz. 11:05 Święto książki regionalnej w Willi Lentza Szczecińska Willa Lentza już po raz trzeci zaprasza na spotkania z cyklu "Kocham Książki". » więcej 2024-02-14, godz. 11:43 Szkolnictwo dla mniejszości narodowych. Promocja książki w Książnicy Promocja książki Anny Bartczak "Szkolnictwo dla mniejszości narodowych na Pomorzu Zachodnim w latach 1945-1991" odbyła się w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. » więcej 2024-02-13, godz. 20:32 Eurowizja ze szczecińskim akcentem? Eurowizja z wątkiem szczecińskim - to prawdopodobny scenariusz. Możliwe, że w tym telewizyjnym konkursie muzycznym usłyszymy utwór z udziałem Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie. » więcej 2024-02-10, godz. 18:16 Historia Kory w szczecińskim Teatrze Polskim "Kora - dziecko słońca" - to tytuł sztuki, której premiera odbędzie się dziś w Teatrze Polskim w Szczecinie. Będzie to muzyczna opowieść o Korze, charyzmatycznej piosenkarce, autorce tekstów oraz malarce. » więcej 2024-02-09, godz. 10:14 Dom Kultury w Dobrej powraca po kilkudziesięciu latach niebytu Po 30 latach od likwidacji - znów zacznie działać. To Dom Kultury w Dobrej koło Nowogardu. » więcej 2024-02-08, godz. 20:42 Dzień prof. Marka Jasińskiego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I Stopnia w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA] Twórca utworów chóralnych, wokalno-instrumentalnych oraz instrumentalnych. Zwycięzca wielu międzynarodowych konkursów kompozytorskich, pierwszy laureat Zachodniopomorskiego Nobla w dziedzinie nauk artystycznych. Marek Jasiński - wielce… » więcej 2024-02-08, godz. 15:04 Pięćdziesięcioosobowa supergrupa nagrała charytatywny singiel [WIDEO] Takiej supergrupy jeszcze nie było. Prawie 50 muzyków - od Bruce'a Springsteena po członków Queen, Stonesów i Black Sabbath - połączyło siły i nagrało singiel charytatywny. To nowa wersja klasycznej kompozycji gitarzysty Dire… » więcej 2024-02-08, godz. 13:51 "Nie zdajemy sobie sprawy, ile obozów pracy było na Pomorzu Zachodnim" Życie codzienne filii obozu Ravensbrück w Chojnie trafia na ekrany kin. » więcej
41424344454647