Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Dom Kultury Słowianin w Szczecinie wreszcie oficjalnie otwarty.
W piątek wieczorem w koncercie "Na wieki wieków rock and roll - Słowianin wraca z emigracji" wystąpiły szczecińskie składy, wśród nich działający od kilku dekad After Blues czy metalowy Quo Vadis.

Tu zaczynaliśmy - mówi Tomasz Skaya, lider Quo Vadis.

- Tutaj zaczynaliśmy całą swoją historię. Nawet zaczęliśmy tu grać w 1986 roku, pomimo, że oficjalny początek zespołu Quo Vadis to jest 1988 r. To dzięki Indze Kurek, aktualnie Baranowskiej, tutaj trafiliśmy. Nasze próby były 5-6 godzinne, ale w trakcie niej mieliśmy godzinną przerwę, ponieważ spotykał się Klub Miłośników Fantastyki i wtedy następowała wymiana książek - mówi Skaya.

Moje muzyczne początki związane są ze Słowianinem - mówi Piotr Banach, niegdyś w Hey, Indios Bravos, dziś w zespole Bajka.

- Mam dzisiaj tutaj powrót do przeszłości i to taki bardzo duży. Nie tylko znajomi, bo po raz pierwszy wystąpiłem na tych deskach 40 lat temu, jako młody początkujący muzyk. Po drugie dlatego, że mój pierwszy koncert w życiu, na który zabrała mnie mama, miałem 10 lat, był to koncert Jerzego Połomskiego. Po raz pierwszy usłyszałem, a raczej poczułem w żołądku, te uderzenia wielkiego bębna - mówi Banach.

Kilkugodzinny koncert był zapowiedzią intensywnej działalności Słowianina. Już dziś o 19-tej na scenie Słowianina wystąpią zespoły Koniec Świata i The Analogs.
Tu zaczynaliśmy - mówi Tomasz Skaya, lider Quo Vadis.
Moje muzyczne początki związane są ze Słowianinem - mówi Piotr Banach, niegdyś w Hey, Indios Bravos, dziś w zespole Bajka.

Zobacz także

2024-06-14, godz. 14:25 Music West Fest z muzyką zagląda w różne miejsca Dobra wiadomość dla miłośników pozytywnych dźwięków. Przed nami dziesiąta, jubileuszowa edycja festiwalu Music West Fest. » więcej 2024-06-14, godz. 11:03 "Koncentruję się wyłącznie na tym, żeby festiwal zaprezentował się jak najpiękniej" Przed nami XX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum. Rozpoczyna się już w sobotę w Szczecinie. » więcej 2024-06-14, godz. 09:25 Sacrum Non Profanum w Szczecinie. "Kościółek w Trzęsaczu jest zbyt mały" To nie kwestie finansowe, a artystyczne i techniczne. Tak dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum tłumaczy jego przeniesienie do Szczecina i Świnoujścia. » więcej 2024-06-13, godz. 22:07 Debata o kulturze w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] W Radiu Szczecin rozmawialiśmy o ważnych sprawach. Tym razem to była debata o kulturze. » więcej 2024-06-13, godz. 19:27 Polsko-amerykańska współpraca przy bajkach w PRL-u Historia filmów rysunkowych dla dzieci w PRL-u była tematem dzisiejszego spotkania w szczecińskim Przystanku Historia. » więcej 2024-06-13, godz. 16:16 Premiera nowego "szczecińskiego" utworu Urszuli Dudziak [WIDEO] Zapowiada on specjalny muzyczny projekt realizowany przez "Ogrody Śródmieście". » więcej 2024-06-12, godz. 19:08 Dawne stroje pomorskie na wystawie w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA] Do czasów współczesnych zachowały się nieliczne świadectwa odzieży noszonej niegdyś przez mieszkańców pomorskich wsi, czyli dzisiejszych terenach położonych po obu stronach granicy. » więcej 2024-06-12, godz. 18:06 Debata o kulturze na naszej antenie W Radiu Szczecin rozmawiamy o ważnych sprawach. Tym razem czas na debatę o kulturze. » więcej 2024-06-11, godz. 21:56 Przed Sejmem pikietowali artyści "Twórczość ma wartość! - Tantiemy dla aktorów" - pod tym hasłem przed Sejmem pikietowali członkowie Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie. » więcej 2024-06-09, godz. 10:52 Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. » więcej
18192021222324