Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Daniel Jacewicz, dyrektor goleniowskiego Teatru Brama. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Daniel Jacewicz, dyrektor goleniowskiego Teatru Brama. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Mniejsze miasta mają większe szanse na zdobycie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Dlatego nie jest wykluczone, że to właśnie Kołobrzeg nią zostanie w 2029 roku. Tak uważa Daniel Jacewicz, jeden z współtwórców programu ESK dla Kołobrzegu i dyrektor goleniowskiego Teatru Brama.
Miasto dostało się do finałowego etapu zmagań o tytuł. W grze są także Katowice, Lublin i Bielsko-Biała.

To, że Kołobrzeg jest najmniejszy - może być jego atutem - przekonywał w "Rozmowach po krawatem" Jacewicz, bo miano Europejskiej Stolicy Kultury ma pomóc tę kulturę tworzyć.

- Do głosu dochodzą małe miasta. Katowice, Bielsko-Biała i Lublin - to są duże ośrodki kultury. Tylko to są miejsca, które mają swoje teatry, filharmonie, opery. Kołobrzeg poza domem kultury i lokalnymi artystami, nie za wiele tego jest. Chodzi o to, żeby ten tytuł pozwalał też wpływać na miasto - mówi Jacewicz.

O tym, które miasto otrzyma tytuł, przekonamy się we wrześniu.
To, że Kołobrzeg jest najmniejszy - może być jego atutem - przekonywał w "Rozmowach po krawatem" Jacewicz, bo miano Europejskiej Stolicy Kultury ma pomóc tę kulturę tworzyć.

Zobacz także

2024-06-13, godz. 16:16 Premiera nowego "szczecińskiego" utworu Urszuli Dudziak [WIDEO] Zapowiada on specjalny muzyczny projekt realizowany przez 'Ogrody Śródmieście'. » więcej 2024-06-11, godz. 21:56 Przed Sejmem pikietowali artyści 'Twórczość ma wartość! - Tantiemy dla aktorów' - pod tym hasłem przed Sejmem pikietowali członkowie Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie. » więcej 2024-06-09, godz. 10:52 Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. » więcej 2024-06-09, godz. 09:02 Marek Stelar z kolejną nagrodą Z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który od kilku dni trwa we Wrocławiu, wraca z Nagrodą Czytelników 'Wielkiego Kalibru'. » więcej 2024-06-07, godz. 10:41 Onyango i Kangalika w Trafostacji Sztuki Prace pochodzącego z Kenii Richarda Onyango od czwartku oglądać można w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. » więcej 2024-06-06, godz. 08:17 Filharmonia ogłosiła casting dla młodych raperów Warsztaty ze znanym raperem Bonsonem i możliwość występu z orkiestrą symfoniczną. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ogłosiła casting dla młodych raperów. » więcej 2024-06-04, godz. 09:50 Zmarł Jan Szurmiej. Miał 78 lat Nie żyje Jan Szurmiej - polski aktor, reżyser, inscenizator i choreograf, znawca kultury żydowskiej. Miał 78 lat. » więcej 2024-06-03, godz. 14:10 Szczecinianie wygrali międzynarodowy festiwal w Rumunii [WIDEO, ZDJĘCIA] Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie zdobył pierwsze miejsce w XXVI Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Dzieci i Młodzieży „We were and we'll still be” w Rumunii. » więcej 2024-06-02, godz. 16:55 Nietypowo o Szymborskiej w Teatrze Polskim „Tragedia sztokholmska” - tak Wisława Szymborska nazywała czas otrzymania literackiej Nagrody Nobla w 1996 roku. Miało to związek z ogromnym zainteresowaniem medialnym jaki wytworzył się wokół jej osoby. » więcej 2024-06-02, godz. 09:00 Artyści Festiwalu Grünebergowskiego wystąpili w hołdzie dzieciom – ofiarom wojen [ZDJĘCIA] Utwory Chopina, Bacha, Boellmanna, Händla i popularne z różnych stron świata zabrzmiały wczoraj w Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal „Muzyczna Podróż Śladami… » więcej
1234567