Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Komisja kultury Rady Miasta kontra urzędnicy magistratu - radni dziwią się, jak to możliwe, że wiele interesujących przedsięwzięć kulturalnych odrzucono tylko ze względów formalnych. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Komisja kultury Rady Miasta kontra urzędnicy magistratu - radni dziwią się, jak to możliwe, że wiele interesujących przedsięwzięć kulturalnych odrzucono tylko ze względów formalnych. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Komisja kultury Rady Miasta kontra urzędnicy magistratu - radni dziwią się, jak to możliwe, że wiele interesujących przedsięwzięć kulturalnych odrzucono tylko ze względów formalnych. Z 27 złożonych propozycji w konkursie na projekty całoroczne z tego powodu w ogóle nie rozpatrzono 10 firmowanych przez znane i cenione organizacje takie jak między innymi Fundacja "Pod Sukniami", Klub Storrady czy Sedina.pl.
Powód: na przykład brak statutu czy wypisu z KRS. Tak było w naszym przypadku, mówi Romek Zańko z Fundacji "Pod Sukniami". Nigdy ten dokument nie był wymagany. Nigdy-podkreśla Zańko.

W grudniu ubiegłego roku prezydent wydał rozporządzenie o zmianie regulaminu konkursu. Jego zastępca Krzysztof Soska tłumaczył powody tej decyzji. Te dotacje będą przyznawane sprawnie. Procedury nie będą się przeciągały-zapewniał Soska.

Radny Arkadiusz Marchewka zastanawiał się, czy nie należy zliberalizować przepisów. Dyrektor Biura ds. Organizacji Pozarządowych Paweł Szczyrski uważa inaczej. Pytanie jest czy chcemy Państwa rozpuszczać, czy chcemy Was mimo wszystko jednak nastroić do tego, żebyście składali kompletną dokumentację od początku-mówił podczas posiedzenia Szczyrski. Te słowa oburzyły Jędrzeja Wijasa, przewodniczącego komisji kultury.

No co za problem ze statutem? Czy to jest powód żeby utrącić cenna inicjatywę? Czy problem, że na oddzielnym kwitku nie został dany numer KRS-u?- Pytał radny SLD. Jesteśmy społecznikami, artystami, tłumaczył Mirosław Pawelec z Fundacji Akademia Muzyki Dawnej. Nie mamy rzeszy prawników-dodał Pawelec.

Radni przyjęli stanowisko w którym domagają się zmiany regulaminu konkursu przyznawania dotacji.
Relacja Andrzeja Kutysa

Zobacz także

2011-03-18, godz. 08:21 Ostatnie spotkania poświęcone nobliście Rok Miłosza - to ostatni dzień szczecińskiej konferencji poświęconej nobliście. » więcej 2011-03-18, godz. 07:54 Polska premiera filmu w Szczecinie W czwartkowy wieczór w kinie Pionier odbyła się polska premiera filmu „13 dzień” o objawieniach fatimskich. » więcej 2011-03-17, godz. 07:23 Konferencja o Miłoszu w Szczecinie Twórczość, życie i przyjaźnie Czesława Miłosza - temu poświęcona jest konferencja naukowa, która odbywa się w Szczecinie. » więcej 2011-03-16, godz. 17:21 Zbliża się festiwal "13 Sphere" Koncerty, wernisaże, pokazy mody i projekcje filmów - w przyszłym tygodniu rusza "13 Sphere". Dwa lata temu festiwal odbywał się w ogromnym białym balonie przy pl Solidarności, rok później - wrócił do wnętrz 13-tu Muz - tak będzie… » więcej 2011-03-15, godz. 15:23 Wspomnienie założyciela "Kany" Dziś mija 5. rocznica śmierci Zygmunta Duczyńskiego - założyciela Teatru Kana, autora scenariuszy i reżysera, a także założyciela Ośrodka Teatralnego Kana. » więcej 2011-03-14, godz. 16:01 Wykonawca odebrał plac pod nową filharmonię W najbliższym czasie rozpocznie się budowa szczecińskiej Filharmonii. Wykonawca prac - firma Warbud - odebrał dzisiaj plac budowy u zbiegu ulic Matejki i Małopolskiej, na którym stanie budowla. » więcej 2011-03-13, godz. 11:06 Wieża teatru symbolem polsko-niemieckiej współpracy kulturalnej Wieża teatru "Uckermärkische Bühnen Schwedt" stanie się symbolem współpracy polskich i niemieckich instytucji kultury. » więcej 2011-03-11, godz. 18:31 Tomasz Żółtko w Radiu Szczecin Jest kompozytorem, poetą i piosenkarzem. Jego utwory najczęściej mogą usłyszeć mieszkańcy Krakowa, w którym na stałe mieszka. » więcej 2011-03-10, godz. 11:00 Brodski, Miłosz i Szymborska w Szczecińskim Salonie Poezji Wiersze tych noblistów będzie można usłyszeć wieczorem w Zamku Książąt Pomorskich. » więcej
628629630631632633634