Międzynarodowe Złote Pointy po raz dziesiąty, a ogólnopolskie po raz szesnasty odbyły się w Szczecinie. Młodzi tancerze z Polski Ukrainy, Białorusi, Niemiec i Węgier na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie walczyli o miano najlepszego absolwenta szkoły baletowej. Uczestnicy konkursu zgłaszani są przez dyrektorów i grono pedagogiczne szkół baletowych, prezentują się w choreografiach klasycznych i współczesnych. Organizatorem przeglądu jest Fundacja Balet w Szczecinie. W tym roku 20 młodych tancerzy walczyło o miano najlepszego absolwenta, kolejnych 12 osób o całoroczne stypendia artystyczne, przyznawane przez fundację od 22 lat. O konkursie opowiada prezes Fundacji Balet Maria Andrzejewska.


Radio Szczecin