Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Fot. Robert Stachnik/Radio Szczecin/
Fot. Robert Stachnik/Radio Szczecin/
Krzysztof Gosztyła na ekranie zadebiutował jako kilkunastoletni chłopiec w znanym kiedyś filmie dla młodzieży "Do przerwy 0:1". W drugiej połowie lat 70-tych studiował w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej, ale po dwóch latach porzucił ją na rzecz PWST. Państwową Wyższą Szkołę Teatralną ukończył w roku 1982. Był uczniem Aleksandry Śląskiej, Tadeusza Łomnickiego, Gustawa Holoubka.
Obecnie współpracuje z Teatrem Telewizji i Teatrem Polskiego Radia. W tym ostatnim kreował pierwszoplanowe role w adaptacjach prozy, dramatu i w słuchowiskach oryginalnych, m.in. w „Czarodziejskiej górze” Manna, „Komu bije dzwon” Hemingwaya, „Lordzie Jimie” Conrada, „Fantazym” Słowackiego, „Kartotece” Różewicza, „Obłędzie” Krzysztonia, „Lalce” Prusa. Na antenie radiowej czytał powieści: „Czerwone i czarne” Stendahla, „Lampart” Lampeduzy, „Portret artysty z czasów młodości” Joyce'a, „Wielki tydzień” Andrzejewskiego.W roku 2017 został uhonorowany tytułem Mistrz Mowy Polskiej.
Jest bardzo cenionym aktorem czytającym audiobooki, mającym w swoim dorobku kilkadziesiąt pozycji. Są to m.in. „Diuna” F.Herberta, „Imię róży” U.Eco, „Trylogia Millennium” S.Larssona, „Czerwony smok” T.Harrisa, „Dziennik” J.Pilcha, „Judasz” T.Lee.
Na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach z Krzysztofem Gosztyłą rozmawiała Katarzyna Wolnik Sayna.
 

Zobacz także

2020-07-12, godz. 14:01 Inauguracja 13. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Szczecinie [POSŁUCHAJ] Profesor Józef Serafin, światowej sławy organista, zainaugurował 13. Międzynarodowy Festiwal Organowy w Szczecinie zasiadając za kontuarem instrumentu znajdującego… » więcej 2020-07-12, godz. 14:27 Ilona Damięcka i Tomasz Licak Quintet - "Pieśni polskie" [ROZMOWA] Tuż przed pandemią, Tomasz Licak - szczeciński kompozytor, aranżer i saksofonista wydał swoją kolejną płytę. Tym razem "Pieśni Polskie" będące zbiorem… » więcej 2020-07-05, godz. 20:50 Anita Lipnika i John Porter znów zagrali razem [ROZMOWA] Twierdzą, że to był tylko jeden raz, ale jak będzie czas pokaże. Anita Lipnika i John Porter powrócili po długiej przerwie i wczoraj zagrali w Warszawie… » więcej 2020-07-05, godz. 20:36 Bisy i owacje na stojąco... | Koncert Grünebergowski w Szczecinie-Zdrojach [POSŁUCHAJ, GALERIA] W pełnym reżimie sanitarnym w związku z pandemią COVID-19, odbył się w kościele pw św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach drugi w tym roku „Koncert Grünebergowski”… » więcej 2020-07-06, godz. 10:08 Zakończył się Festiwal Szczecin Classic [RELACJA] Koncertem w Trafostacji Sztuki Szczecin zakończy się dziś wieczorem (5.07.2020) Festiwal Szczecin Classic. To łącznie 6 koncertów w ciągu tygodnia i międzynarodowy… » więcej 2020-07-06, godz. 12:12 Curcuma i "Ona" [ROZMOWA] Szczeciński zespół Curcuma istnieje od kilku lat. Mają w swojej dyskografii 5 małych płyt, a od kilku dni również debiutancką płytę długogrającą… » więcej 2020-06-28, godz. 14:05 Doskonały "ÉxQuartet" w Muzyce na wodzie Jana Waraczewskiego | Filharmonia w Szczecin on line [POSŁUCHAJ, GALERIA] Popularny cykl koncertów „Muzyka na wodzie” zainicjowany przed laty przez nieżyjącego dziś Jana Waraczewskiego, koncertmistrza Orkiestry Filharmonii im… » więcej 2020-06-28, godz. 14:11 Robert Cichy z drugą płytą "Dirty sun" [ROZMOWA] Robert Cichy jest obecny na polskiej scenie muzycznej od dawna - jako gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny. Zagrał na płytach ponad 60 polskich artystów… » więcej 2020-06-28, godz. 14:32 Festiwal Fama inna niż zwykle [POSŁUCHAJ] Fama nie jest festiwalem piosenki smutnej i przygnębiającej. Fama to festiwal sztuk wszystkich. Fama jest niebezpieczna. Fama zaraża. Fama prowokuje. Fama to… » więcej 2020-06-28, godz. 14:39 Muzeum Narodowe w Szczecinie odkupiło obrazy od banku [POSŁUCHAJ] Dwa ważne obrazy zostają u nas - poinformowało w czwartek wieczorem Muzeum Narodowe w Szczecinie. Chodzi o "Handlarzy ryb" Augusta Ludwiga Mosta oraz "Szczecin… » więcej
12345