Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Ewa Bem – wokalistka. Fot. [Filharmonia w Szczecinie]
Ewa Bem – wokalistka. Fot. [Filharmonia w Szczecinie]
Karierę rozpoczęła w Grupie Bluesowej Stodoła. Wkrótce została wokalistką zespołu Bemibek (Bemibem), a w 1974 roku rozpoczęła karierę solową, stając się najbardziej popularną wokalistką jazzową w Polsce. Ewa Bem obchodzi 50-lecie pracy artystycznej.

Zdobyła kilkadziesiąt nagród i wyróżnień oraz koncertowała na całym świecie. Nagrała piętnaście płyt. Artystka najbardziej ceniona jest za promienną osobowość, przyjacielski czar, który roztacza na scenie, bezpośredniość i szczerość, która już od kilku dekad podbija serca publiczności. „[…] ogromnie brakuje mi publiczności, kontaktu z muzykami, tworzenia na scenie, to jest coś niepowtarzalnego, czego nie da się niczym zastąpić” - powiedziała niedawno w jednym z wywiadów.

Ewa Bem wróciła na scenę. Pierwsza Dama polskiego jazzu wystąpiła w sobotę, 6 listopada 2021 roku w Złotej Sali Filharmonii w Szczecinie. Brawurowy koncert gorąco przyjęty przez publiczność wypełnił program stanowiący bardzo osobisty wybór piosenek z repertuaru Artystki, której towarzyszyli wokaliści Dorota Miśkiewicz i Janusz Szrom oraz Andrzej Jagodziński (fortepian), Wiesław Wysocki (saksofony), Robert Majewski (trąbka,fluegelhorn), Roman Syrek (puzon), Adam Cegielski (bas), Czesław „Mały” Bartkowski (perkusja), Miłosz Pękala (instrumenty perkusyjne) i Karłowicz Quartet.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Ewą Bem
 

Zobacz także

2026-05-31, godz. 17:00 Przyznano Nagrody Artystyczne i Mecenasa Kultury Szczecina za rok 2025 [POSŁUCHAJ, ZDJĘCIA] Przyznawane są od 1991 roku. W czwartek, 29 maja 2026 roku w Willi Lentza wręczono Nagrody Artystyczne Miasta Szczecin za rok 2025. Wyróżnienia przyznano w… » więcej 2026-05-31, godz. 23:02 Elizabeth von Arnim wróciła do Rzędzin. Nowa patronka Publicznej Szkoły Podstawowej [POSŁUCHAJ] Za Wołczkowem, Dobrą, Bukiem i Łęgami, wśród pól i lasów leży wioska Rzędziny. Tamtejsza szkoła podstawowa obchodzi w tym roku piękny jubileusz. Historia… » więcej 2026-05-24, godz. 20:23 „Języki z wody” Bogny Burskiej i Daniela Kotowskiego na 61. Biennale Sztuki w Wenecji [POSŁUCHAJ] W tym tygodniu gościliśmy artystów, których praca reprezentuje Polskę podczas Biennale Sztuki w Wenecji. Bogna Burska i Daniel Kotowski przyjechali do Szczecina… » więcej 2026-05-24, godz. 17:00 Uroczysta Gala Jubileuszowa 80-lecia Chóru „Hejnał” [POSŁUCHAJ, ZDJĘCIA] Kilka tysięcy koncertów w kraju i za granicą, w tym m.in. występ podczas audiencji u Papieża Jana Pawła II w 1995 roku. Liczne nagrody na prestiżowych… » więcej 2026-05-24, godz. 17:00 Premierowy koncert Szczecińskiej Orkiestry Nastrojowej w Willi Lentza [ROZMOWA z ARTYSTAMI] A gdyby tak przenieść się do przedwojennych kabaretów, dancingów i rewii? Gdyby tak poczuć atmosferę tamtego czasu? Takiemu nastrojowi trudno jest się… » więcej 2026-05-24, godz. 23:49 Sydonia uniewinniona! Noc Otwartych Sądów w Szczecinie [RELACJA] Po Nocy Muzeów swoje drzwi do niedostępnych na co dzień nawet dla urzędników miejsc otworzyły sądy. To w ramach ogólnopolskiego wydarzenia, która zagościło… » więcej 2026-05-25, godz. 00:18 "Anikoty" - nowa płyta Michała Zabłockiej i Anny Szałapak [ROZMOWA] Michał Zabłocki, poeta i autor tekstów piosenek przygotował płytę w duecie z nie żyjącą już od dziewięciu lat Anną Szałapak, "Białą Damą Piwnicy… » więcej 2026-05-25, godz. 00:47 "Młode Wilki" znów w Szczecinie [POSŁUCHAJ] Festiwal Młodej Sztuki "Młode Wilki" odbywający się w Szczecinie, organizowany przez Akademię Sztuki powoli dobiega końca. W programie trzydniowego przeglądu… » więcej 2026-05-17, godz. 17:00 Taniec i muzyka na 23.Festiwalu Muzyki Dawnej w Szczecinie. Koncert "Muzyka i Kosmos" odbył się wczoraj (16.05.2026) w ramach Festiwalu Muzyki Dawnej. Tym razem wystąpili Mojca Gal (Szwajcaria) - skrzypce barokowe, taniec… » więcej 2026-05-17, godz. 17:00 Jacek Fijałkowski 55 lat pracy artystycznej Przed nami rozmowa z Jackiem Fijałkowskim - fotografem, grafikiem, scenografem. Będzie to przedsmak spotkania "na żywo". Bowiem w najbliższy czwartek (21.05.2026)… » więcej
12345