Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Fot. Kamila Kozioł [Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie]
Fot. Kamila Kozioł [Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie]
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie kojarzy mi się z taką cudowną złotą szkatułką, a opowieść o Sadzy i o tym, co się w niej znajduje, też jest taką szkatułkową opowieścią, która kryje bardzo dużo różnych tajemnic, więc zabieramy Państwa w tę podróż, życząc cudownego wieczoru.

Tak Monika Brodka przywitała w sobotę, 18 lutego 2023 roku, publiczność Złotej Sali Filharmonii na pierwszym koncercie otwierającym tegoroczną polską trasę promującą Jej mini album pod tytułem „Sadza”. To nowy singiel Brodki i pierwszy po „Grandzie” autorski materiał Moniki po polsku. Na scenę zaprosiła doskonałych muzyków, z którymi pracowała także podczas nagrania płyty pt. „Brut”, a także odpowiedzialnego za produkcję muzyczną „Sadzy” Przemysława Jankowiaka ze Szczecina – 1988 – jednego z najbardziej cenionych i doświadczonych producentów na polskiej scenie hip-hopowej.

Monika Brodka należy do nielicznego grona polskich artystów, których uznanie wypłynęło daleko poza granice kraju. Jest zdecydowanie jedną z najbarwniejszych postaci współczesnej muzyki rozrywkowej. I o tym przekonała się licznie zgromadzona publiczność, która owacjami na stojąco nagrodziła Jej genialny występ zakończony trzema bisami.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Moniką Brodką
 

Zobacz także

2023-05-15, godz. 00:53 Dęby ocalają pamięć, także w Świnoujściu [POSŁUCHAJ] Program edukacyjny "Katyń... ocalić od zapomnienia" został zainicjowany w 2008 roku. Jego celem jest upamiętnienie niemal 22 tysięcy osób skrytobójczo zamordowanych… » więcej 2023-05-07, godz. 14:40 Mikołaj Majkusiak na 5. Festiwalu Szczecin Classic. Prawykonanie jego „Concerto in Dance” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Kompozytor, multiinstrumentalista, wirtuoz akordeonu. Klasyczne wykształcenie muzyczne łączy z fascynacją jazzem, elektroniką, muzyką ilustracyjną – wieloma… » więcej 2023-05-07, godz. 17:00 Saksofon w roli głównej. Rozmowa z profesorem Dariuszem Samólem saksofonistą, organizatorem Międzynarodowego Festiwalu… Do klasy profesora Dariusza Samóla młodzi muzycy zjeżdżają z całej Polski, bo to właśnie tu w Szczecinie mają szansa na najlepszą edukację. Profesor… » więcej 2023-05-07, godz. 17:00 "Reporter powinien mieć zawsze 40 lat" - Paweł Smoleński nie żyje. „W świecie Herodota niemal jedynym depozytariuszem pamięci jest człowiek. Żeby więc dotrzeć do tego, co zapamiętane, trzeba dojść do człowieka, a jeżeli… » więcej 2023-05-07, godz. 17:00 5 Festiwal Szczecin Classic 2023 [ROZMOWY] W środę zakończył się 5. Festiwal Szczecin Classic. Na finał Festiwalu w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zabrzmiały utwory… » więcej 2023-05-07, godz. 17:00 Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Płot pod batuta Franciszka Gródeckiego gra od 20 lat. [RELACJA] Przez dwie dekady zagrało w niej 1500 osób, a miasteczko w którym została założona liczy niespełna 4 tysiące mieszkańców. Jak mówi żartobliwie jej… » więcej 2023-05-07, godz. 17:00 Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu zaprasza przez cały rok. Pierwotnie Muzeum powstało jako muzeum regionalne. Podstawą zbiorów stały się zabytki archeologiczne pochodzące z wykopalisk na terenie wczesnośredniowiecznego… » więcej 2023-05-07, godz. 17:00 Narodowa Zasłużona Kapela Bandurzystów Ukrainy z Kijowa z koncertami w Zachodniopomorskim Narodowa Kapela Bandurzystów z Kijowa po raz kolejny odwiedzi Zachodniopomorskie. Tym razem zaśpiewa i zagra w blisko 20 miejscach naszego regionu. "Każdy walczy… » więcej 2023-05-07, godz. 17:00 Marcin Masecki z polonezami w Złotej Sali Filharmonii w Szczecinie [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Marcin Masecki – wszechstronny pianista, doskonale czujący się zarówno w jazzie, jak i klasyce wystąpił w piątek, 5 maja 2023 roku w Filharmonii im. Mieczysława… » więcej 2023-05-02, godz. 21:20 Ewa Bem | „Chciałam zawsze być aktorką...” [ROZMOWA] Nie milknie echo po wtorkowym koncercie Ewy Bem w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Dba o spuściznę wybitnych muzyków, z którymi było… » więcej
12345