Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wystawy
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Kacper Kowalski, absolwent Politechniki Gdańskiej poświęcił się lataniu i fotografii. W powietrzu spędził ponad 5000 godzin. Jako paralotniarz i pilot wiatrakowcowy wzbijał się w powietrze z silnikiem przypiętym do pleców, by podczas samotnych lotów odkrywać świat form, kształtów i wzorów. Lot jest dla Kowalskiego nie tylko sposobem na uchwycenie świata znajdującego się pod nim, ale staje się duchową podróżą, w trakcie której odkrywa uniwersalne prawdy o relacji człowieka i natury, o przeszłości i teraźniejszości, a także o własnej, osobistej prawdzie i drodze do niej.

W swoim dorobku artystycznym ma wiele nagród, w tym trzykrotnie World Press Photo. W roku 2022 roku holenderskie 1605 Collective przygotowało książkę Horyzont Zdarzeń. Jego prace wystawiano kilkaset razy na wystawach zbiorowych i indywidualnych na całym świecie, a książki były nominowane do prestiżowych nagród i je zdobywały. Od czwartku jego prace można oglądać w Willi Lentza.
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Frymus
 

Zobacz także

2026-03-29, godz. 00:01 "Na podobieństwo wyobraźni i myśli" - wystawa prac Leonii Chmielnik w Willi Lentza [RELACJA] Ten wernisaż był pięknym wydarzeniem. Willa Lentza zaprezentowała prace Leonii Chmielnik w kilku odsłonach. Ekspozycja stanowi szeroką panoramę dorobku… » więcej 2026-03-29, godz. 17:00 Otwarcie wystawy „Ojbo. Bez skóry” w Muzeum Narodowym [ROZMOWA, ZDJĘCIA] „Ojbo. Bez skóry”, to tytuł wystawy o spotkaniu z inną kulturą, z własnymi ograniczeniami i różnymi sposobami patrzenia na świat, którą otworzono… » więcej 2026-03-22, godz. 11:31 "Klątwa Sydonii von Borck? Historia i legenda" Do 10 maja w Zamku Książąt Pomorskich oglądać będzie można wystawę zatytułowaną "Klątwa Sydonii von Borck? Historia i legenda". Wystawa stanowi współczesną… » więcej 2026-03-29, godz. 23:41 "Leśni Ambasadorzy. Głos Przyrody ubrany w obraz" [POSŁUCHAJ] Kolorowy dudek, dumny bielik, zabawny borsuk czy zadziorny ryś - portrety zwierząt zamieszkujących zachodniopomorskie, dostępne są od wtorku (24 marca) na… » więcej 2026-03-22, godz. 17:00 Moda retro w Państwowej Inspekcji Pracy [Rozmowa] Pokazem ubiorów z pierwszej połowy XX wieku otwarto wystawę „Ludzie o duszach retro". Wydarzenie odbyło się w siedzibie Państwowej Inspekcji Pracy 9 marca… » więcej 2026-03-22, godz. 17:00 „Woda to życie" Beat Król Girelli w Morskim Centrum Nauki Morskie Centrum Nauki zaprasza na kolejną odsłonę sztuki inspirowanej wodą. Beat Król Girelli - malarka, fotografka, organizatorką projektów między innymi… » więcej 2026-03-08, godz. 17:00 XII Migawka. Szczecińska fotografia prasowa 2025. [ROZMOWA] Wczoraj (7.03.2026) w Muzeum Techniki I Komunikacji "Zajezdnia sztuki" została otwarta wystawa „XII Migawka. Szczecińska fotografia prasowa 2025" To fotograficzne… » więcej 2026-03-03, godz. 00:02 "Laboratorium współczesnej archeologii" w Centrum Dialogu Przełomy [RELACJA] "Laboratorium współczesnej archeologii" to najnowsza wystawa ceramiki szczecińskiej rzeźbiarki, Moniki Szpener. Ekspozycja dostępna jest w sali konferencyjnej… » więcej 2026-02-22, godz. 17:00 W głębi toni - Odra, przepływy - wystawa w Książnicy Pomorskiej [ROZMOWA] Wystawa „W głębi toni. Odra – przepływy” to opowieść o wodzie i rzekach, z którymi jesteśmy połączeni, nawet jeśli na co dzień o tym nie myślimy… » więcej 2026-02-16, godz. 01:11 "Gdy przyszła z wizytą, zrobiłem Jej herbatę" [RELACJA] "Gdy przyszła z wizytą, zrobiłem Jej herbatę" - to najnowsza wystawa w szczecińskim Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Szczecinie przy ulicy… » więcej
12345