Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Janek Pentz – gitarzysta, kompozytor. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Janek Pentz – gitarzysta, kompozytor. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W sobotę, 5 sierpnia 2023 roku zagrał w Willi Lentza. Bisował trzy razy, choć szczecińska publiczność domagała się więcej powtórek. Po owacyjnie przyjętym koncercie chętnie opowiadał Jej o swojej pracy nad muzyką oraz przeżyciach, jakie towarzyszą twórczości i występom. Rozmowom nie było końca. To był niezwykły wieczór.

Janek Pentz mimo bardzo młodego wieku podbija szturmem europejskie estrady. Występował już m.in. w Austrii, Belgii, Holandii i w Watykanie, gdzie grał dla samego papieża Franciszka. Jest także autorem ścieżek dźwiękowych do filmów dokumentalnych oraz trzech płyt ze swoją muzyką: „Heroic Dreams…”, „Eternity” i „Paradox”.

Wyróżniony przez prestiżowy TopGuitar Magazine w rankingu „22 Magnificent” koncertował z wieloma wybitnymi muzykami, wśród których znaleźli się tacy artyści, jak m.in. Stefano Barone, Daniel Cavanagh, Tommy Emmanuel, Andy McKee, Igor Presnyakov, Lion Shepherd, Luca Stricagnoli i Andrew York. Z dumą wymienia też polskich muzyków, m.in. Mirosława Czyżykiewicza, Igora Faleckiego, Marka Napiórkowskiego, Piotra Zubka i zespoły pARTyzant czy Kwiat Jabłoni. Ogromnym zaszczytem dla tego wybitnego gitarzysty i kompozytora jest także możliwość współpracy z Martyną Jakubowicz i Edytą Geppert.

Polecam gorąco spotkanie z Jankiem Pentzem – artystą, który gra na szczególnie sygnowanej gitarze Baton Rouge.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z gitarzystą Jankiem Pentzem
 

Zobacz także

2024-06-11, godz. 21:40 Śniadanie na trawie w stylu lat 60. w Willi Lentza [RELACJA] Dawna rezydencja Lentza należy do najcenniejszych zabytków XIX-wiecznej architektury w Szczecinie. To miejsce jest depozytariuszem pamięci o przeszłości… » więcej 2024-06-11, godz. 22:58 "Tym, którzy nie powrócili z morza" po raz kolejny na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie [POSŁUCHAJ] Koncert poświęcony "Tym, którzy nie powrócili z morza" odbył się wczoraj (8.06.) wieczorem na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Od lat Opera na Zamku organizuje… » więcej 2024-06-11, godz. 23:10 Sztukmistrz Jan Szurmiej [WSPOMNIENIE] Miał w swoim dorobku ponad sto realizacji reżyserskich, a także wiele ról filmowych i teatralnych. Był twórcą wielokrotnie nagradzanych przedstawień, bijących… » więcej 2024-06-12, godz. 01:09 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum [ROZMOWA] Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum organizowany jest nieprzerwanie od 2005 roku. Organizatorem jest Pomorskie Stowarzyszenie Instrumentalistów… » więcej 2024-06-12, godz. 01:59 Tomasz Licak Trio w Willi Lentza [POSŁUCHAJ] W czwartek w Willi Loentza odbył się kolejny koncert z cyklu Jazz w Willi. Tym razem na muzycznej estradzie wystąpiło Tomasz Licak Trio w składzie: Tomasz… » więcej 2024-06-02, godz. 17:00 "Gong" opowieść o Igrzyskach Olimpijskich. Ostatnim akordem tegorocznej 57. odsłony Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Kontrapunkt była sobotnie premiera w Teatrze Lalek Pleciuga. Opowieść o Helence… » więcej 2024-06-02, godz. 17:00 Otton z Bambergu 900 lat temu ochrzcił Pomorze. [ROZMOWA] Chrzest Pomorza w tym dzisiejszego Pomorza zachodniego miał miejsce 900 lat temu. Podjął się jej biskup Otton z Bambergu zwany również "Apostołem Pomorza"… » więcej 2024-06-02, godz. 21:44 II Festiwal Sztuk Uhuru rozpocznie się w Szczecinie [ROZMOWA] Już po raz drugi w Szczecinie odbędzie się Festiwal Sztuk Uhuru przygotowany przez Teatr Uhuru czyli młodzież szkół średnich i studencką działającą… » więcej 2024-06-02, godz. 14:45 Organy z 1930 roku zabrzmiały na inauguracji Festiwalu „Muzyczna Podróż Śladami Grünebergów” [POSŁUCHAJ, ZD… Organy w Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie postawiła w roku 1930 firma Grüneberg jako swój opus 754. Był to stosunkowo niewielki… » więcej 2024-05-27, godz. 19:25 "Artysta, który szanuje i kocha publiczność". Wiesław Ochman na VOICE and VILLAS w Szczecinie [ROZMOWA] Występował na największych scenach operowych i estradach świata - w mediolańskiej La Scali, przez 15 sezonów w nowojorskiej Metropolitan Opera, a także… » więcej
12345