Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Louis Dowdeswell – trębacz. Fot. Źródło: https://ijm.education/winds/brass/trumpet/louis-dowdeswell-interview-2021/
Louis Dowdeswell – trębacz. Fot. Źródło: https://ijm.education/winds/brass/trumpet/louis-dowdeswell-interview-2021/
Kilkudziesięcioro uczniów szkół muzycznych z klasy trąbki zgłosiło się do II Ogólnopolskiego Konkursu dla Trębaczy, trwającego od 14 do 18 marca 2024, organizowanego w ramach Szczecińskiego Festiwalu Trębaczy przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie.

Poza zmaganiami konkursowymi pod przewodnictwem prof. Igora Cecocho z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, uczestnicy turnieju wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez czołowych polskich trębaczy. Będą mogli także być świadkami nie tylko piątkowego koncertu (15 marca 2024) Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza pod dyrekcją światowej sławy dyrygenta Antoniego Wita, świętującego 60-lecie pracy artystycznej oraz 80. urodziny, ale również występu obsypanej wieloma nagrodami na międzynarodowych konkursach – Orkiestry Wojskowej w Szczecinie, istniejącej od 1945 roku.

Z orkiestrą prowadzoną przez kapelmistrza kapitana Piotra Flisa, 18 marca 2024 w Złotej Sali Filharmonii zagra po raz pierwszy w Polsce na jedynym koncercie w naszym kraju, słynny brytyjski mistrz trąbki, Louis Dowdeswell.

Tych wyjątkowych wydarzeń nie można przeoczyć.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z trębaczami Dawidem Głogowskim i Tomaszem Dąbrowskim
 

Zobacz także

2026-02-08, godz. 17:00 "Bravo Hemar" nowy spektakl Olgi Adamskiej Ten koncert to zaproszenie do spotkania z twórczością Mariana Hemara inaczej: z odwagą, kobiecą wrażliwością i muzycznym rozmachem . To ma być wieczór… » więcej 2026-02-08, godz. 17:00 Międzyodrze najpiękniejsze na świecie Międzyodrze od dawna fascynuje nie tylko przyrodników i naukowców, ale także artystów – malarzy, muzyków i pisarzy. To miejsce pełne życia, dźwięków… » więcej 2026-02-08, godz. 17:00 Kontrapunkt już w kwietniu. Osiem spektakli konkursowych, rodzime produkcje i wydarzenia dla dzieci, showcase – to zapowiedź zbliżającego się wielkimi krokami Kontrapunktu. „To… » więcej 2026-02-02, godz. 11:33 "Kultura wolności" w Szczecinie [POSŁUCHAJ] Od 29-31 stycznia w Szczecinie odbywało się forum Kultura Wolności, czyli cykl spotkań debat i wydarzeń, które miały odpowiedzieć o naszej kulturze. … » więcej 2026-02-01, godz. 17:00 Aleksandra Świgut zachwyciła melomanów Złotej Sali Filharmonii w Szczecinie [ROZMOWA z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] Według krytyków „jedna z najbardziej wyrazistych osobowości sceny muzyki klasycznej”. Jest laureatką wielu najważniejszych konkursów i jedną z najczęściej… » więcej 2026-02-02, godz. 17:08 Prof. Katarzyna Dondalaska i jej studenci w Berlinie [ROZMOWA] Katarzyna Dondalska należy do grona najwybitniejszych wirtuozów sopranowej techniki koloraturowej we współczesnej wokalistyce. Wielka śpiewaczka operowa Barbara… » więcej 2026-01-25, godz. 17:00 "Animateria" w Galerii Zona Akademii Sztuki Lalki z polsko-niemiecko-czeskich produkcji filmów animowanych można oglądać w Galerii Zona Akademii Sztuki. To wyjątkowa i niepowtarzalna okazja do zobaczenia… » więcej 2026-01-25, godz. 17:00 Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Radio Szczecin gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku licytujemy spacer śladami bohaterów powieści Elżbiety Cherezińskiej „Sydonia. Słowo… » więcej 2026-01-25, godz. 17:00 10 lat Centrum Dialogu Przełomy Muzeum Narodowe w Szczecinie Niemal 360 tysięcy widzów odwiedziło przez ostatnią dekadę Centrum Dialogu Przełomy Muzeum Narodowe w Szczecinie. A pamiętajmy, że CDP w tym czasie - bywało… » więcej 2026-01-25, godz. 17:00 "Bałuka" - Adam Zadworny zrobił film o Edmundzie Bałuce Edmund Bałuka, to charyzmatyczny przywódcy robotników i uciekiniera z PRL, Edmunda Bałuki, który w czasach komunizmu był na Zachodzie najbardziej znanym… » więcej
12345