Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wystawy
"Universum, czyli wizjonerski wszechświat Tarshito" to nowa wystawa czasowa w Morskim Centrum Nauki. Tarshito rozpoczął swoją podróż artystyczną podróżą do Indii w 1979 roku, gdzie spotkał swojego duchowego przewodnika Osho, który ochrzcił go mianem "Tarshito", co oznacza "poszukiwacz wewnętrznej wiedzy".

Od tego momentu podróże po całym świecie są dla niego wzbogaceniem repertuaru artystycznego, a także pomocą w nawiązywaniu szczególnych więzi z rodzimymi rzemieślnikami. Postrzega siebie jako budowniczego mostów kulturowych poprzez sztukę, mocno wierząc, że sztuka ma moc rozbrajania, obejmowania i oświetlania, służąc jako latarnia nadziei w podzielonym świecie.

Dzieła Tarshito obejmują tkanie dywanów, haft, modelowanie terakoty, malarstwo miniaturowe i gigantyczne rzeźby wazowe. Wystawę można oglądać w Morskim Centrum Nauki
Z włoskim artystą, Tarshito N. Strippoli rozmawiała Katarzyna Wolnik-Sayna.


.
Posłuchaj rozmowy Katarzyny Wolnik-Sayny
 

Zobacz także

2026-08-17, godz. 13:49 "Droga do Ińska". Wystawa w Galerii O'Mega [ROZMOWA] Krzysztof Gawronkiewicz - grafik, malarz, storyboardzista, twórca komiksów - prezentuje swoją wystawę rysunków w Galerii O'Mega. Kiedyś przyjechał… » więcej 2026-08-09, godz. 22:23 Wystawa fotografii sportowej Szymona Sikory i Roberta Hajduka w Latarni Morskiej w Kołobrzegu [ROZMOWA] Stand up paddle (SUP) to dyscyplina sportu i forma rekreacji polegająca na pływaniu na dużej, stabilnej desce w pozycji stojącej przy użyciu jednopiórowego… » więcej 2026-08-09, godz. 23:13 Ciche Pokolenie w sztuce. 5 edycja cyklu "Zoom na Szczecin" w Galerii M [ROZMOWA] "Zoom na Szczecin" - to cykl wystaw realizowanych w Galerii M - w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego. Tym razem kuratorka galerii… » więcej 2026-07-26, godz. 20:00 Codzienność utrwalona w obrazie. Sztuka holenderska i flamandzka XVII wieku Ekspozycja prezentuje wybrane przykłady grafiki oraz malarstwa holenderskiego i flamandzkiego XVII i XVIII wieku. Wystawa ukazuje różnice stylistyczne oraz… » więcej 2026-06-22, godz. 22:27 Wystawa prac Ryszarda Filipowicza [ROZMOWA] Ryszard Filipowicz to artysta wizualny, urodzony we Wrocławiu, od ponad trzech dekad mieszka i tworzy w Szczecinie. Z wykształcenia inżynier, z wyboru artysta… » więcej 2026-06-14, godz. 17:00 „Poznański Czerwiec 1956. Oblicza buntu i jego pamięć” Wystawa upamiętniająca Poznański Czerwiec 1956 stanęła na placu Solidarności w Szczecinie. Ekspozycja znajduje się przed Muzeum Narodowym w Szczecinie –… » więcej 2026-06-14, godz. 17:00 Kierat zaprasza na wystawę z okazji 100 urodziny Grażyny Hermacińskiej-Nyczki Prace Grażyny Hermacińskiej - Nyczki jednej z ważniejszych malarek szczecińskich, w stulecie urodzin artystki, można oglądać w Galerii Kierat Związku Polskich… » więcej 2026-05-31, godz. 17:00 13 wystaw w 11 miejscach Szczecina - festiwal młodego malarstwa „Hunting for Painting" w Szczecinie. Przegląd po raz czwarty organizuje Akademia Sztuki pod główną kuratelą i koordynacją profesor Akademii Sztuki Katarzyny Szeszyckiej z Katedry Malarstwa i… » więcej 2026-05-13, godz. 00:54 "BRYŁOKSZTAŁTY" w Zamku Książąt Pomorskiej [POSŁUCHAJ] Kilkunastu członków Fotoklubu Zamek prezentuje swoje prace na wystawie "BRYŁOKSZTAŁTY" w holu wschodnim szczecińskiego Zamku Książąt Pomorskich. Organizowana… » więcej 2026-03-29, godz. 00:01 "Na podobieństwo wyobraźni i myśli" - wystawa prac Leonii Chmielnik w Willi Lentza [RELACJA] Ten wernisaż był pięknym wydarzeniem. Willa Lentza zaprezentowała prace Leonii Chmielnik w kilku odsłonach. Ekspozycja stanowi szeroką panoramę dorobku… » więcej
12345