Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
DIVA - opowieść o Florence Foster Jenkins - ostatnie przygotowania. Fot. Małgorzata Frymus
DIVA - opowieść o Florence Foster Jenkins - ostatnie przygotowania. Fot. Małgorzata Frymus
"Diva", według scenariusza Xaviera Giannoliego to komedia inspirowana postacią i historią Florence Foster Jenkins. Określana jako „najgorsza śpiewaczka świata", pomimo całkowitego braku talentu wokalnego cieszyła się dużą popularnością, a jej koncerty miały zawsze pełną widownię.

"Diva", jest ósmym spektaklem w dorobku projektu TeART na Raz . Powstały w roku 2016 zesół tworzą dawni uczniowie szczecińskiego Liceum Plastycznego. Twórcą teatru i jego reżyserem jest gryfinianin Marek Brzeziński.

Spektakl odbędzie się w Gryfińskim Domu Kultury w sobotę, 15 lutego 2025 o godzinie 18:00, w Szczecinie w Domu Kultury 13 Muz 21 lutego 2025 o godzinie 19:00

Uwaga! Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów dorosłych.

Przedstawienie zostanie zaprezentowane w ramach akcji społecznej zbierania funduszy na renowację pomnika Stanisława Rzeszowskiego. Na spektakl w Gryfinie obowiązują bilety/cegiełki w cenie 30 zł. Wejściówki można będzie nabyć w sekretariacie Gryfińskiego Domu Kultury.
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Frymus z Markim Brzezińskim i Ewą Jaklewicz-Walewicz
 

Zobacz także

2026-04-20, godz. 12:05 Radio Szczecin na Kontrapunkcie [POSŁUCHAJ/GALERIA ZDJĘĆ] 58. Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTRAPUNKT zaprasza artystów i artystki, którzy traktują teatr nie jako bezpieczną przestrzeń eskapizmu, lecz jako… » więcej 2026-04-13, godz. 18:05 III Szczeciński Festiwal Bonhoeffera „ŚLADY” [POSŁUCHAJ] Spotkaniem z Adamem Michnikiem i jego biografią intelektualną autorstwa Anny Nasalskiej w środę w Szczecinie rozpoczął się III Festiwal Bonhoeffera "Ślady"… » więcej 2026-04-13, godz. 18:53 Zaczęło się! Ruszył 58. Kontrapunkt [ROZMOWA] To druga edycja Kontrapunktu czyli Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w formule biennale. W piętek premierą „Czy to M…?" według scenariusza i w reżyserii… » więcej 2026-04-12, godz. 17:00 Baltic Neopolis Orchestra zagra w Filharmonii Berlińskiej [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Powstała w 2008 roku z inicjatywy szczecińskiej altowiolistki Emilii Goch. O doskonałym brzmieniu Baltic Neopolis Orchestra, bo o tym zespole mowa, decyduje… » więcej 2026-04-13, godz. 00:58 Morye w Szczecinie [ROZMOWA] "W centrum naszej pracy leży głos oraz wielogłos, oddech, współbrzmienie. Nasze utwory rodzą się ze śpiewu, potem słów, czasem odwrotnie. Wokół nich… » więcej 2026-04-13, godz. 19:11 Michał Buczkowski reprezentuje Unię Europejską [ROZMOWA] Pochodzący ze Szczecina skrzypek, Michał Buczkowski reprezentował ostatnio Unię Europejską w Kenii. Muzyk, mieszkający na co dzień w Holandii, chętnie… » więcej 2026-04-06, godz. 21:08 "BUMP” film Bartosza Mateńki Szczeciński fotografik Bartosz Mateńko, absolwent wydziału operatorskiego łódzkiej Filmówki otrzymał kolejne wyróżnienia jurorów prestiżowego Międzynarodowego… » więcej 2026-04-05, godz. 17:00 III Szczeciński Festiwal Bonhoeffera „Ślady" [ZAPOWIEDŹ] III Szczeciński Festiwal Bonhoeffera „Ślady" już w środę (8.04.2026) rozpocznie się w Szczecinie. W trakcie festiwalu zaplanowano spektakle, koncert, wystawę… » więcej 2026-04-06, godz. 20:24 Zapowiedź Międzynarodowego Teatru w Szczecinie. 50-lecie na scenie Mirosława Kosińskiego Międzynarodowy Dzień Teatru w Szczecinie świętowany będzie 13.04,2025 w Operze na Zamku w Szczecinie o godzinie 17.00. Podczas wydarzenia swoje 45-lecie… » więcej 2026-04-05, godz. 17:00 Poza granicami słowa - razem napiszmy książkę. Na warsztaty społeczno-pisarskie "Poza granicami słowa”, podczas których będzie można stworzyć własną opowieść, zaprasza pisarka i animatorka kultury… » więcej
12345