Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Dzień Przewodnika Turystycznego w Szczecinie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Dzień Przewodnika Turystycznego w Szczecinie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
  • gdzie znajduje się reklama Pewexu?
  • ilu książąt spoczywa na szczecińskim zamku?
  • jak rozpoznać gatunki drzew i krzewów w zimie?
  • ile lat mieszkała w swojej willi rodzina Lentzów?
  • jakie marki piwa produkuje browar Bosman?
  • gdzie zdarzył się wypadek komunikacyjny, po którym w Europie zaostrzono przepisy bezpieczeństwa pojazdów szynowych?
Z okazji XII Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Szczecinie 1 marca będzie można zwiedzać miasto, zobaczyć je z nietypowej strony. Przygotowano 30 wycieczek tematycznych, z których 16 ma limit miejsc. W najbliższą środę o godzinie 10 ruszą zapisy na stronie visitszczecin.eu. A w tygodniu poprzedzającym imprezę będzie można wygrać wejściówki w konkursach Radia Szczecin.

O tym, co i gdzie można będzie zobaczyć z Maciejem Dobromilskim, prezesem Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników rozmawia Agata Rokicka.

Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickiej
 

Zobacz także

2026-05-03, godz. 17:00 Spacer śladami Sydonii z Elżbietą Cherezińską i Tomaszem Wieczorkiem - efekt licytacji na Wielką Orkiestrą Świątecznej… Radio Szczecin kolejny raz zagrało w tym roku z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Podobnie jak rok temu licytowaliśmy m.in spacer literacki. Zwiedzanie… » więcej 2026-05-03, godz. 17:00 XXIII Festiwal Muzyki Dawnej w Szczecinie już 15 maja. XXIII Festiwal Muzyki Dawnej już wkrótce rozpocznie się w Szczecinie. Tegoroczna edycja, inspirowana ideą uniwersum, zaprasza w podróż przez kultury i epoki… » więcej 2026-05-03, godz. 16:35 Sympozjum Kompozytorów kolejnym sukcesem 8. Festiwalu Szczecin Classic [POSŁUCHAJ, ZDJĘCIA] W piątek, 1 maja 2026 roku byliśmy świadkami doskonałego Koncertu Finałowego Sympozjum Kompozytorów w ramach 8. Festiwalu Szczecin Classic, prezentujących… » więcej 2026-04-27, godz. 20:14 ...i po KONTRAPUNKCIE. Finał 58. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Szczecinie [POSŁUCHAJ] Autorski spektakl Mariny Otero "F*ck me" zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Formy na 58. KONTRAPUNKCIE. Przedstawienie otrzymało od jurorów Grand Prix Festiwalu… » więcej 2026-04-27, godz. 22:50 Szczecin Classic zaprasza miłośników muzyki nie tylko klasycznej [ROZMOWA/GALERIA ZDJĘĆ] Koncertem w studiu Radia Szczecin dziś wieczorem (26 kwietnia) oficjalnie rozpocznie się 8. edycja Szczecin Classic. Muzyczne spotkanie zatytułowane jest… » więcej 2026-04-26, godz. 22:41 Zaproszenie do Teatru Radia Szczecin - "Dom na klifie" [POSŁUCHAJ] Morze, miłość, rodzina, smutek i strach, radość i nadzieja - Radio Szczecin zaprasza na premierę słuchowiska na podstawie powieści Moniki Szwai "Dom na… » więcej 2026-04-27, godz. 23:04 "Stan odmienny" - debiutancka płyta "Jasinki" "Jasinka", czyli Natalia Czapiewska to instrumentalistka, kompozytorka, autorka tekstów oraz muzyki do gier i filmów. Nagrała właśnie - jak sama mówi… » więcej 2026-04-27, godz. 23:49 100. urodziny Andrzeja Wajdy na III Festiwalu Bonhoeffera w Szczecinie [POSŁUCHAJ] Jednym z patronów 2026 roku jest Andrzej Wajda, reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta i scenograf; jeden z najwybitniejszych twórców w historii światowego… » więcej 2026-04-20, godz. 12:05 Radio Szczecin na Kontrapunkcie [POSŁUCHAJ/GALERIA ZDJĘĆ] 58. Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTRAPUNKT zaprasza artystów i artystki, którzy traktują teatr nie jako bezpieczną przestrzeń eskapizmu, lecz jako… » więcej 2026-04-13, godz. 18:05 III Szczeciński Festiwal Bonhoeffera „ŚLADY” [POSŁUCHAJ] Spotkaniem z Adamem Michnikiem i jego biografią intelektualną autorstwa Anny Nasalskiej w środę w Szczecinie rozpoczął się III Festiwal Bonhoeffera "Ślady"… » więcej
12345