My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Oba gole dla Portowców strzelił Adam Buksa. Fot. pogonszczecin.pl
Piłkarze Pogoni zrehabilitowali się za ostatnią ligową porażkę z Zagłębiem Lubin i zdobyli komplet punktów w 26. kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski. Szczecinianie pokonali na wyjeździe Wisłę Płock 2:0 w piątkowym meczu ekstraklasy.
Oba gole dla Portowców strzelił Adam Buksa. Do przerwy Duma Pomorza prowadziła 1:0. W 38 minucie z rzutu karnego w poprzeczkę trafił kapitan Pogoni Kamil Drygas, ale skuteczną dobitką głową popisał się Buksa. Napastnik szczecińskiej drużyny tuż po zmianie stron w 48 minucie zdobył drugą bramkę po podaniu Davida Steca.

Dla ekipy trenera Kosty Runjaića to 12 zwycięstwo w tym sezonie. Po sukcesie w Płocku granatowo-bordowi awansowali na czwarte miejsce w tabeli rozgrywek, które jednak mogą stracić po pozostałych spotkaniach 26. kolejki ekstraklasy. W kolejnym ligowym meczu piłkarze Pogoni 31 marca w Szczecinie zmierzą się z Jagiellonią Białystok.