Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Pogoń Szczecin
Fot. Pogoń Szczecin
Piłkarze Pogoni rozpoczynają w niedzielę rozgrywki o mistrzostwo Polski. Szczecinianie, w inauguracyjnym meczu, zmierzą się na wyjeździe z Legią Warszawa. Będzie to setna konfrontacja obu drużyn w ekstraklasie.
Bilans spotkań jest korzystny dla rywala, który wygrał aż 63 mecze przy zaledwie 14 sukcesach portowej drużyny.

W stolicy Duma Pomorza po raz ostatni zwyciężyła w ligowym starciu 36 lat temu. Obrońca Pogoni Jakub Bartkowski przyznaje, że liczy na poprawę statystyk i komplet punktów w niedzielnym meczu.

- Wszystkie jakieś tam serie kiedyś się kończą i ktoś musi je przełamywać. To, że pojedziemy do Warszawy nie znaczy, że źle rozpoczniemy ten sezon, wręcz przeciwnie. Jesteśmy mocno nastawieni na zwycięstwo i dobrze, gdybyśmy zrobili to w niedzielę. Łatwo nie będzie, Legia to klasowa drużyna, wiadomo. Ostatnie mecze mieliśmy w Warszawie, uważam, że niezłe i w tym sezonie będziemy walczyli o trzy punkty w Warszawie - mówi Bartkowski.

Trener warszawskiej drużyny Aleksandar Vuković nie obawia się, by Pogoń mogła zaskoczyć jego podopiecznych.

- Jest to drużyna chcąca grac w piłkę. Jest to drużyna dobrze nam znana, pomimo zmian jakie tam zaszły, widzieliśmy ich sparingi. Myślę, że dobrym odnośnikiem będzie ostatni mecz. Ten zremisowany w play-offie 1:1. Myślę, że trener jest człowiekiem, który ma określony tryb pracy i tego, jak chce, żeby drużyna grała, to też wielkich tajemnic tu nie ma – powiedział Vuković.

Spotkanie Legii z Pogonią Szczecin rozpocznie się o godzinie 17.30 na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie. Inauguracyjny mecz piłkarzy w PKO Ekstraklasie będziemy relacjonować w Radiu Szczecin w niedzielnej audycji "Lato Kierowców".
- Ostatnie mecze mieliśmy w Warszawie, uważam, że niezłe i w tym sezonie będziemy walczyli o trzy punkty w Warszawie - mówi Bartkowski.
- Jest to drużyna chcąca grac w piłkę. Jest to drużyna dobrze nam znana, pomimo zmian jakie tam zaszły, widzieliśmy ich sparingi - powiedział Vuković.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty