Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Pogoń Szczecin
Fot. Pogoń Szczecin
Piłkarze Pogoni zanotowali najlepszy start w rozgrywkach o mistrzostwo Polski od powrotu do ekstraklasy w 2012 roku. Szczecinianie w czterech dotychczasowych ligowych meczach zdobyli 10 punktów.
Portowcy w tegorocznych rozgrywkach zdobyli więcej punktów niż w trzech ostatnich sezonach razem wziętych po czterech kolejkach rozgrywek. W ubiegłym roku na tym etapie ligowych zmagań Duma Pomorza miała tylko punkt i trzy porażki na koncie. W obecnych rozgrywkach ekipa trenera Kosty Runjaića wygrała trzy mecze a jeden zremisowała i pozostaje niepokonana w ekstraklasie. W tabeli Pogoń zajmuje drugie miejsce mając tyle samo punktów, co prowadzący Śląsk Wrocław. Od pozycji lidera Portowców dzieli tylko jedna zdobyta bramka mniej od Śląska.

Zdaniem obrońcy szczecińskiej drużyny Jakuba Bartkowskiego, na początku sezonu lokata w tabeli nie jest tak istotna, jak zdobywane punkty. - Tam jest tylko kwestia bramek strzelonych i straconych. Z perspektywy obrońcy wybrałbym nasz bilans, a nie bilans Śląska, bo tam mają jedną bramkę więcej strzeloną i jedną więcej straconą. przede wszystkim musimy skupiać się na naszych meczach, a nie na miejscu w tabeli. Teraz na pewno czeka nas ciężki mecz z Koroną w Kielcach, ale musimy się do niego dobrze przygotować i walczyć o trzy punkty - uważa Bartkowski.

Piłkarze Pogoni po dwóch wolnych dniach w środę wznowili treningi i rozpoczęli przygotowania do meczu z Koroną Kielce. W środowych zajęciach wzięło udział 26 zawodników w tym Jakub Kuzko z zespołu rezerw. Z kolegami z drużyny nie ćwiczyli kontuzjowani Kamli Drygas, Mariusz Malec, Adam Frączczak i Hiszpan Iker Guarrotxena.

Spotkanie Pogoni z Koroną w ekstraklasie odbędzie się w poniedziałek w Kielcach.
Zdaniem obrońcy szczecińskiej drużyny Jakuba Bartkowskiego, na początku sezonu lokata w tabeli nie jest tak istotna, jak zdobywane punkty.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty