Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. pogonszczecin.pl
Fot. pogonszczecin.pl
Utalentowany piłkarz Pogoni Szczecin Mateusz Łęgowski będzie grać w Valencii. Hiszpański klub wypożyczył na rok 16-letniego zawodnika.
Mateusz Łęgowski zimą wraz z klubowymi kolegami Hubertem Turskim i Filipem Balcewiczem był na testach w Valencii. Pomocnik do akademii szczecińskiej Pogoni trafił przed trzema laty z UKS-u GOL Brodnica. W Pogoni zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski trampkarzy starszych U15.

Mateusz Łęgowski w minionym sezonie występował w zespole juniorów starszych grającym w Centralnej Lidze Juniorów U18. Zawodnik ma za sobą również debiut w seniorskiej piłce w trzecioligowych rezerwach Pogoni w meczu ze Świtem Szczecin. W Hiszpanii Mateusz Łęgowski będzie grać w zespole juniorów Valencii w Liga Nacional Juvenil de Espana, odpowiedniku polskiej Centralnej Ligi Juniorów.

Po rocznym wypożyczeniu Valencia ma zapewnione prawo pierwokupu zawodnika mającego jeszcze przez dwa lata ważny kontrakt z Pogonią. Szczeciński klub w umowie ma zagwarantowane korzyści finansowe po ewentualnych następnych transferach 16-letniego piłkarza. W Pogoni pozostał brat bliźniak Mateusza - bramkarz Łukasz Łęgowski.
Relacja Artura Dyczewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty