Duma Pomorza do przerwy prowadziła 2:1, a gole zdobyli Srdan Spiridonović (na zdjęciu) i Soufian Benyamina. źródło: https://pogonszczecin.pl/
Piłkarze Pogoni lepsi od czwartej drużyny rumuńskiej ekstraklasy. Szczecinianie wygrali z Universitateą Craiova 3:1 w sparingowym meczu rozegranym w Belek.
To pierwsza gra kontrolna portowców podczas zgrupowania w Turcji i druga w zimowym okresie przygotowawczym do rozgrywek o mistrzostwo Polski.

Duma Pomorza do przerwy prowadziła 2:1, a gole dla naszej drużyny zdobyli Srdan Spiridonović i Soufian Benyamina. Rumuni w pierwszej połowie strzelili kontaktową bramkę z rzutu karnego.

Po zmianie stron rezultat sobotniego spotkania ustalił Grek Michalis Manias.

W szczecińskim zespole w drugiej połowie wystąpił Niemiec Andre Fomitschow. 29-letni lewy obrońca na początku października trenował już z piłkarzami Pogoni i teraz ponownie otrzymał szansę pokazania swoich umiejętności.

Fomitschow grał przed laty w FC Kaiserslautern, gdzie trenerem był wówczas obecny szkoleniowiec Granatowo-bordowych - Kosta Runjaić. Niemiecki piłkarz od lipca pozostaje bez klubu po tym, jak dobiegła końca jego umowa z Hajdukiem Split. W sparingu z rumuńskim zespołem grali również między innymi Mariusz Malec oraz nowy nabytek portowców - Paweł Cibicki.

Mariusz Malec po meczu nie ukrywał zadowolenia z powrotu na boisko po 7-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.

- To bardzo przyjemna chwila, nie ukrywam, ze to przeżywałem. Towarzyszył lekki stresik, bo wiedziałem, że zagram. Sam byłem ciekawy jak się zaprezentuję, wyglądało to chyba całkiem nieźle. Po tych 7 miesiącach cieszy, że wróciłem. W pierwszej i drugiej połowie byliśmy lepsi od przeciwnika, stworzyliśmy sobie kilka sytuacji. Na pewno zwycięstwa cieszą i będziemy chcieli to powstrzymać - zapewnił Mariusz Malec.

Kolejny mecz kontrolny piłkarze Pogoni rozegrają we wtorek, a ich rywalem będzie prawdopodobnie zespół z Macedonii Północnej

Pogoń Szczecin - CS Universitatea Craiova 3:1 (2:1)