Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Bayernu Monachium w wygranym 5:0 (2:0) meczu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi z Schalke 04 Gelsenkirchen.
Kapitan reprezentacji Polski otworzył wynik spotkania już w 6. minucie. To jego 21. ligowy gol w tym sezonie. Lewandowski, który zagrał cały mecz w barwach drużyny ze stolicy Bawarii, zanotował również asystę przy trafieniu Thiago Alcantary w 58. minucie.

To 12. wygrana Bayernu w rozgrywkach niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej w tym sezonie.

Porażkę poniósł lider z Lipska - RB. Podopieczni trenera Juliana Nagelsmanna ulegli na wyjeździe Eintrachtowi Frankfurt 0:2 (0:0). W pozostałych sobotnich spotkaniach Borussia Monchengladbach zwyciężyła Mainz 3:1 (1:1), Freiburg przegrał z SC Paderborn 07 0:2 (0:0), Union Berlin z Rafałem Gikiewiczem w bramce pokonał Augsburg 2:0 (0:0), a Hertha BSC wygrała na wyjeździe z Wolfsburgiem 2:1 (0:0).

W tabeli prowadzi RB Lipsk (40 pkt), którego przewaga nad 2. Bayernem wynosi już zaledwie punkt. Dwa punkty do lidera traci Borussia Monchegladbach.