Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

ATP 1000 w Miami. Fot. miamiopen.com
ATP 1000 w Miami. Fot. miamiopen.com
Polski tenisista Hubert Hurkacz wygrał turniej tenisowy w amerykańskim Miami.
Hubert Hurkacz mistrzem Miami Open. Nasz tenisista został pierwszym Polakiem w historii, który wygrał zawody Masters 1000. Należą one do najważniejszych - zaraz po Wielkim Szlemie. Hurkacz w finale pokonał Włocha Jannika Sinnera 7:6, 6:4. To jeden z największych sukcesów w historii polskiego tenisa.

"Hubert Hurkacz, który zajmował dotychczas 37 miejsce w rankingu ATP został jednym z najbardziej zaskakujących w historii mistrzów Masters 1000" - napisał o sukcesie Polaka prestiżowy New York Times.

Sam finał nie stał na najwyższym poziomie. Amerykańscy komentatorzy podkreślali, że w grze obu graczy widać był duża presję związaną z meczem o tak gigantyczną stawkę. Polak jednak był bardziej skuteczny i zachował więcej zimnej krwi.

- Niesamowicie się cieszę, pierwszy raz zdobywam tytuł Masters 1000, dziękuję wszystkim za wsparcie, mecz był bardzo zacięty - mówił Hurkacz.

Na Florydzie za wygraną zainkasował 300 tysięcy dolarów. Teraz udaje się do Monte Carlo, gdzie będzie się przygotowywał do turniejów w Europie.
Relacja Jana Pachlowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty