Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » PUBLICYSTYKA
Stara a nowa generacja: Assasins Creed IV ukaże się na obu, zawartość ma być podobna, ale... "liście i rośliny będą poruszać się na wietrze, fale będą wydawać się jeszcze bardziej realistyczne, wiatr będzie dmuchać w żagle..." - mówi przedstawiciel studia o wersji na Playstation 4.

Bethesda też zapowiedziała, że The Evil Within oraz Wolfenstein: The New Order rozwinie skrzydła na kolejnej generacji sprzętu. Będzie "lepiej i płynniej", zapewnia wydawca.

Ale czy "kreciej roboty" next-genom nie robi Rockstar ze swoim GTA V na obecną generację? Analitycy rynku głowią się nad wpływem tej gry na sprzedaż nowych i starych maszynek do grania. Zgodności nie ma, czyli z jednej strony mamy opinie o graczach "napalonych" na Xboxa One i PS 4 - a z drugiej zdanie o fanach miesiącami "katujących" GTA V, którzy zapomną o nowych konsolach.

Zresztą - czy na pewno chodzi tu o konsole? Według ankiety z USA, na tym wielkim rynku co prawda najwięcej ludzi gra właśnie na nich, ale PC-ty niewiele im ustępują. A obie te platformy przez kilka lat nieco straciły na rzecz smartfonów i tabletów.

Namco-Bandai rezerwuje trzy potencjalne nazwy kolejnej części gry z serii Tales of. Wiemy, wiemy, że większość z nich nie opuszcza granic Japonii. I do tego są to gry jRPG, więc dla wielu to tytuły cokolwiek dziwaczne. Ale fani już czekają na europejską premierę Tales of Xillia - w Giermaszu czeka dokładnie pół redakcji, na półkach sklepowych pojawi się ona już w sierpniu.

Podobno doczekamy się też Beyond Good & Evil 2. O następcy wspaniałej "jedynki" plotkuje się od dawna, ostatnio głos zabrał wreszcie jej twórca Michael Ancel: zapowiedzi doczekamy się prawdopodobnie w przyszłym roku.

A dopiero pod koniec 2014 roku prawdopodobnie odpalimy świetnie się zapowiadające The Division. Dopiero? - jęknęli zawiedzeni gracze. Na pocieszenie szef Ubisoftu stwierdził, że to będzie koniec roku kalendarzowego, a nie fiskalnego - bo ten skończy się w połowie 2015.

Fani LEGO pewnie już wiedzą - powstanie kolejny film i gra o przygodach kanciastych ludzików. Ale nie będzie to tym razem klockowa adaptacja jakiegoś innego obrazu - vide na przykład Star Wars - a opowieść o LEGO, dla LEGO i przez LEGO opowiedziana... Premiera Lego The Movie w 2014 roku.

Pamiętacie, jak śmialiśmy się z Zone of the Enedrs HD Collection? Gra napisana na PS 2, po konwersji działała dużo gorzej na PS 3 niż na Xboxie 360. Po kilku miesiącach prac, wreszcie pojawiła się stosowna łatka. Poprawia, tekstury, płynność działania, itd, itp - o tym, jak dużo schrzaniono na początku, niech świadczy, że patch ma wielość ponad pół gigabajta.

Jak pokazać coś, aby nic nie pokazać? W sieci jest już kolejna zajawka zmierzającego na next geny Mad Maxa, miała pokazać gameplay... Miała, a tak naprawdę to jakieś sekundowe migawki - ale reasumując, zapowiada się to całkiem ciekawie. W teorii.

W USA przełom - jeżeli chcesz wziąć udział w oficjalnym turnieju League of Legends za Wielką Wodą, to łatwiej będzie dostać wizę. Bo rząd Stanów Zjednoczonych uznał zawodników jako profesjonalnych sportowców. Dodajmy, że w LoL-a gra ponad 36 milionów ludzi, a pula nagród turniejowego sezonu to 8 milionów dolarów. Finał jesienią w LA ma obejrzeć na żywo w hali ponad 14 tysięcy ludzi.
 

Zobacz także

2025-02-22, godz. 07:30 Podsumowanie State of Play. Niebieska przyszłość Michał Król i Kacper Narodzonek przedyskutowali ostatnią prezentacje marki PlayStation - State of Play. Zwrócili uwagę na polskie Metal Eden, przypominające… » więcej 2025-02-22, godz. 07:30 Football Manager skasowany Premiera Football Manager 25 oficjalnie wstrzymana. Miliony graczy pyta jak żyć, a Kacper Narodzonek i Michał Król odpowiadają na to filozoficzne pytanie… » więcej 2025-01-25, godz. 07:00 Switch 2 zaprezentowany światu 8 lat czekaliśmy na zapowiedź nowej konsoli od Nintendo. Switch 2 nie jest rewolucją, a raczej ewolucją swojego poprzednika. Michał Król i Kacper Narodzonek… » więcej 2024-12-19, godz. 19:14 Omawiamy The Game Awards 2024 Tegoroczna edycja The Game Awards za nami. Były nagrody, w tym jedna dla polskiej gry Frostpunk 2, były zapowiedzi nowych produkcji, pojawiły się długo wyczekiwane… » więcej 2024-10-23, godz. 17:32 Xbox chwali się grami Niedawno mieliśmy prezentację Xbox Partner Preview, gdzie Microsoft przedstawił gry, które zmierzają na tę konsolę. Obejrzeliśmy, wybraliśmy i teraz przedstawimy… » więcej 2024-10-19, godz. 07:00 PokeLeak Tym razem porozmawiamy o wielkim wycieku danych związanych z kultową marką, która zawsze sprzedaje się w milionowych nakładach. Dokładniej o podwykonawcy… » więcej 2024-10-12, godz. 07:00 Chiński Ubisoft W najnowszym odcinku porozmawialiśmy o możliwym przejęciu jednej z największych firm w branży gier. Dokładniej o Ubisofcie, na którą prawdopodobnie chrapkę… » więcej 2024-10-05, godz. 07:00 Kolekcjonerskie PlayStation niekoniecznie dla graczy Wolny rynek ma to do siebie, że potrafi być brutalny. Przekonali się o tym nie pierwszy raz gracze. Przybliżymy wam niedawną sytuację z kolekcją sprzętu… » więcej 2024-09-28, godz. 07:00 Naprawdę udane State of Play Najnowsze State of Play za nami i trzeba przyznać, że zrobiło na nas wrażenie. Ghost of Yōtei, nowa zawartość do Astro Bota i Alana Wake'a II, Horizon… » więcej 2024-09-21, godz. 07:00 Zmiany u Xboksa i dramat u Sony Tym razem na tapet wzięliśmy zmiany w płatnych abonamentach oraz o cyklu życia pewnej gry. Mowa oczywiście o Xboksie, który rozbudowuje swoją usługę abonamentową… » więcej
12345