Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » GRAMY PO POLSKU » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Gramy po polsku na 30.05.15
Podczas ostatniej konferencji polskiej branży, Digital Dragons 2015, nagrodzono najciekawsze polskie produkcje ubiegłego roku. Miło nam, że rodzimych gier jest coraz więcej i że są coraz ciekawsze. Nasz ekspert, Michał Król z portalu HCgamer mówi także o innych ciekawych produkcjach - tak, tak, będzie i o Wiedźminie III: Dziki Gon. Ale krótko... A czy wiedzieliście, że wielki amerykański serwis do streamowania gier zmienił swój regulamin ze względu na polską grę? Jaką? Posłuchajcie rozmowy.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 23.05.15
W tej części Giermaszu rozmawiamy o grach polskich - i oczywiście także o Wiedźminie III: Dziki Gon, ale nie tylko. Zmartwiła nas informacja o zawieszeniu prac nad grą RPG Hellraid, szczególnie, że przygotowywało ją duże studio, czyli Techland. Razem z Michałem Królem z portalu HCgamer, zastanawiamy się, co mogło być przyczyną takiej decyzji. A czy słyszeliście już o grze Kursk? Jeżeli nie, to mamy najnowsze informacje o tej polskiej produkcji. Zapowiada się ciekawie, odsłuchajcie rozmowy.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 16.05.15
... wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin wiedźmin... i jeszcze parę innych polskich gier, posłuchajcie rozmowy z ekspertem Michałem Królem z portalu HCgamer.
GIERMASZ - Gramy po polsku 9.05.2015 r.
... nazywało się Reality pump i robiło niezłe gry. Może nie były to mega hity, ale nakłady szły w miliony. Do czasu - bo właśnie zbankrutowali. A byli jednym z polskich pionierów w tej branży, więc sporo na ten temat rozmawiamy z Michałem Królem, naczelnym portalu HCgamer. Nie zabrakło także tematu gorącej premiery, za dwa tygodnie odpalimy sobie grę RPG Wiedźmin III: Dziki Gon. Wspominamy o zabawnym filmie ze znanym, amerykańskim komikiem - to wideo znajdziecie poniżej. Ale najpierw odsłuchajcie naszej rozmowy, także dlatego, że wiemy, co dzieje się z grą Sniper III: Ghost Warrior.

Fot. Materiały producenta
Fot. Materiały producenta
Coraz większe zespoły - i coraz więcej nowych - coraz więcej kasy - i zainteresowania na świecie: czyli polscy deweloperzy gier coraz śmielej pokazują się na świecie i w kraju. Skoro twórców przygodówki Kholat stać, żeby do dubbingowania tej produkcji zatrudnić sławę z Hollywood, czyli Seana Beana - i sławę polskiego aktorstwa, czyli Andrzeja Chyrę, to i w kasie nie może być pusto, prawda? Oczywiście tematu super-produkcji spod wydawniczego znaku Techlandu i CD Projekt RED nie mogło zabraknąć - ale w ich cieniu czai się na przykład strzelanka Get Even. Co wiemy o tej dosyć tajemniczej jeszcze grze? Posłuchajcie rozmowy z ekspertem, Michałem Królem z portalu HCgamer.

GIERMASZ - Gramy po polsku z 02.05.2015 r.