Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2015 » ARCHIWUM 2015, sierpień
GIERMASZ-Program z 15.08.15
Podobnie jak w filmach, muzyka w grach komputerowych jest jedną z najważniejszych części udanego dzieła. Świetne gry zazwyczaj mają i świetną muzykę, która podkreśla i wzmacnia wymowę danej produkcji. Świat elektronicznej rozrywki ma swoich mistrzów, których nazwiska fani doskonale znają i żywiołowo reagują, gdy dany kompozytor znajdzie się w ekipie przygotowującej wymarzony tytuł. Ale są to i znamienite postaci świata filmu, czy branży muzycznej. Warto też zwrócić uwagę, jak różnorodne utwory powstają: od klasycznych brzmień, poprzez elektronikę, rocka, pop, blues, reggae i można by jeszcze długo wymieniać. Wartej prezentacji muzyki z gier jest tak dużo, że oczywiście nie mieliśmy żadnej szansy, aby zagrać wszystkie utwory, jakie przyszły nam do głowy. Zamiast więc recenzji i innych stałych punktów programu, przed Wami 14 kompozycji w różnym klimacie. To lista stworzona tu i teraz, Andrzej Kutys i Michał Król (HCgamer) polecają. A jak Wam się spodoba, to co jakiś czas możemy takie Giermasze przygotowywać. Piszcie!

Na kolejną, 154. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 22 sierpnia o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin w nocy z poniedziałku na wtorek (wakacyjna zmiana) gdy kończy się 24 sierpnia od 00 do 1 w nocy.