Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2016
GIERMASZ-Program z 30.04.16
Ostatnio było mnóstwo gier - to tym razem "odpoczywamy". W tym Giermaszu tylko jedna recenzja (miały być dwie, ale z przyczyn od nas niezależnych o Grim Dawn opowiemy za tydzień). I nie da się ukryć, że nasz ekspert od polskich gier Michał Król - i także gospodarz kącika Gramy po polsku (a sporo się działo, także nie przegapcie) - grą NO THING był bardzo rozczarowany. To nie jest duża produkcja - ale, jako się rzekło, skoro o nich także opowiadamy, no więc wypada co jakiś czas którąś z nich zrecenzować. Ale akurat zakupu NO THING niestety nie polecamy. Bywa i tak, jakie kolejne gry, oby lepsze, tworzą nasze studia - o tym mówimy w tym programie. Do studia tradycyjnie przyszedł nasz ekspert Radek Lis, z ciekawostek zastanawiamy się, czy pomysł dronów sterowanych umysłem się przyjmie? Na koniec Stare, ale jare Micro Machines.
GIERMASZ-Program z 23.04.16
Na szczęście zaskoczenia nie było: miała być świetna gra, godne zwieńczenie trylogii i tak też się stało. Andrzej Kutys jest zachwycony Dark Souls III, kolejna odsłona RPG akcji o legendarnym wręcz poziomie trudności. Czy lepszą od innych z serii? Najlepiej przekonać się samemu. W tym Giermaszu opowiadamy także o odnowionej, graficznie uwspółcześnionej wersji klasycznej przygodówki z lat 90, czyli Day of the Tentacle. Zasadniczo wszystko się zgadza, chociaż nasza redakcyjna koleżanka Agata Hawrylczuk ma pewne wątpliwości czy ta pozycja może zainteresować nowych graczy, czy raczej tych, którzy z sentymentem wspominają młode lata i ogrywane wtedy tytuły. Nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis opowiada między innymi o zwolnieniach pracowników u jednego z gigantów branży IT i co to może oznaczać. A Michał Król niezmiennie mówi o polskich grach. Na koniec wraca dział Stare, ale jare z klasyczną strzelaniną Alien Breed.
GIERMASZ-Program z 16.04.16
W Giermaszu regularnie mówimy o polskich grach i ich twórcach, od najmniejszych studiów do największych. A że byliśmy w stolicy (wystarczy odsłuchać audycję z zeszłego tygodnia), to Andrzej Kutys i Michał Król z mikrofonem odwiedzili dwie ekipy, które - jesteśmy niemal pewni - są na "fali wznoszącej" i wiele radości jeszcze nam sprawią. Posłuchajcie zatem, co nagraliśmy w 11 bit studios oraz Flying Wild Hog. W programie nie zabrakło oczywiście recenzji i to aż trzech: Agata Hawrylczuk bardzo poleca artystyczną przygodówkę point'n'click Samorost 3 - tylko uważajcie, bo dosyć trudna. Za to Michał Król nie jest przekonany do Green Game: Time Swapper w wersji na konsolę przenośną. Poszło o nieprecyzyjne sterowanie, które w poprzedniej części (Red Game without a Great Name) problemów nie sprawiało, a teraz i owszem, chyba że gracie na PC. Wreszcie, nasz ekspert technologiczny Radek Lis, oprócz opowiedzenia, co się dzieje najnowszego na rynku - to zabrał się za kierownicę aby przetestować świetne jak się okazało rajdowe DiRT Rally.
Realizacja: Piotr Sawiński
GIERMASZ-Program z 09.04.16
Jak zapowiedzieliśmy - tak zrobiliśmy. Silna reprezentacja Giermaszu w składzie Michał Król i Andrzej Kutys, na zaproszenie firmy Wargaming.net, wyruszyła do stolicy na finały Mistrzostw Świata w grze World of Tanks. Mieliśmy już okazję mówić o tej produkcji w Giermaszu, w skrócie: to zręcznościowy tytuł, oczywiście z czołgami w roli głównej, do sieciowych potyczek dwóch teamów. Co ważne, można w niego grać za darmo, tak na PC jak i na konsolach. Zresztą, do wyboru macie także walki samolotów w World of Warplanes i niedawno wydane i naprawdę dobrze przez nas ocenione oceaniczne bitwy wielkich okrętów w World of Warships. Co działo się w warszawskim Torwarze - posłuchajcie Giermaszu, polecamy też nasz profil na Facebooku, tam są już zdjęcia i filmy z finałów mistrzostw świata World of Tanks.
GIERMASZ-Program z 02.04.16
To jedna z największych tegorocznych premier: doczekaliśmy się, The Division wylądowało w czytniku giermaszowej konsoli. Sieciową strzelankę w postapokaliptycznym Nowym Jorku ograł Michał Król i - tak, tak - poleca. Posłuchajcie, dlaczego warto ten tytuł odpalić. Później niestety mamy gorsze wieści dla miłośników przygodówek point'n'click, których zainteresowała Aghata Christie: The ABC Murders. No cóż, naszej Agacie - Agacie Hawrylczuk - jakoś ta detektywistyczna opowieść niepodpasowała (ale spokojnie, wkrótce kolejne recenzje następnych point'n'click'ów). Wreszcie, polecamy szaleństwa na zwariowanych torach Trackmanii Turbo, Jarek Gowin nieźle się wkręcił w tę dziką, zręcznościową jazdę bez trzymanki. W dziale technologicznym nasz ekspert Radek Lis mówi między innymi o najnowszych premierach na rynku smartfonów.

WAŻNA INFORMACJA: w przyszłym Giermaszu zrelacjonujemy Wam to, co działo się na światowym finale World of Tanks. Ponieważ umówione wywiady z twórcami mamy na sobotę popołudniu, to wyjątkowo - KOLEJNY GIERMASZ NA STRONIE POJAWI SIĘ W NIEDZIELĘ 10 kwietnia około południa.