Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2016
GIERMASZ-Program z 24.09.16
Trzy recenzje, z czego dwie polskich produkcji plus sentymentalny powrót do gry swego czasu bardzo lubianej w naszym kraju. Tylko tak: o ile Michał Król bardzo poleca zabawę w staroszkolne strzelanie w Sky Force Anniversary - a bawić się w latanie samolocikiem i rozwalanie wszystkiego co się rusza, możecie za darmo na "mobilkach" i za sensowną cenę na konsolach - tak w innych recenzjach aż tak różowo nie jest. Bo Łukasz Rabikowski - tak jak z sentymentu bardzo chętnie ograł grę Kozacy 3, czyli zrobioną na nowo klasyczną "jedynkę" - tak nasz recenzent zauważa trochę minusów. A Agacie Hawrylczuk niestety niezbyt przypadła do gustu polska strategia Worlds of Magic: Planar Conquest. Czegoś jednak tej grze zabrakło. W Giermaszu nie zabrakło za to kącika polskiego z najnowszymi wiadomościami o rodzimej branży. Pojawił się także nasz ekspert od nowych technologii, którego odpytał Andrzej Kutys.
GIERMASZ-Program z 17.09.16
To wydanie audycji zaczyna się wyjątkowo krwawo - czyli się witamy... Żart, jatka zaczyna się dosłownie chwilę później, gdy Jarek Gowin zaczyna opowiadać o utrzymanej w pikselowym stylu bijatyce "ciągle w prawo" Mother Russia Bleeds. Jest naprawdę "grubo", to gra dla ludzi o mocnych nerwach i żołądku. Bardzo wiele opanowania trzeba także mieć siadając za kółkiem samochodowego symulatora Assetto Corsa. Fani wirtualnego, realistycznego ścigania powinni być wniebowzięci. Chociaż my przewrotnie sprawdziliśmy, czy da się w to bawić nie używając kierownicy - jak być powinno - a konsolowego pada. Za sterami "miszcz" Michał Król... Wreszcie, czwarty odcinek przygód płatnego zabójcy Agenta 47 w grze Hitman Epizode 4: Bangkok - niestety, według Rafała Molendy z każdym epizodem robi się coraz gorzej. Bardzo dobrze dzieje się za to u polskich twórców o czym przekonujemy w kąciku Gramy po polsku. Andrzej Kutys odpytuje też naszego eksperta od nowych technologii Radka Lisa o nowinki ze światka IT i nie tylko.
GIERMASZ-Program z 10.09.16
Dwie recenzje, dwa bardzo różne klimaty: "mistyczne", tajemnicze, rozgrywane w pięknych okolicznościach przyrody Obduction docenią fani przygodówek i gier logicznych. Łukasz Rabikowski poleca tę produkcję, w prostej linii wywodzącej się od legendarnego Mysta. Za to w Battlefield 1 mamy klimat wojenny. Czy to rzeczywiście realia I wojny światowej, można dyskutować, za to - co podkreśla Jarek Gowin - generalnie atmosfery wielkiego konfliktu zbrojnego, szaleństwa i chaosu nie brakuje. Bo ograniu wersji beta czekamy na pełną grę. Do kącika technologicznego wrócił zdrowy Radek Lis: dominują (jakżeby inaczej), dwa tematy - nowe konsole Sony oraz nowe telefony Apple. W kąciku polskim sporo najnowszych informacji od naszych studiów, na przykład o powstającym Lords of the Fallen 2. A na koniec Stare, ale jare - Super Cobra.
GIERMASZ-Program z 03.09.16
Baletnica, cybernetyczny agent przyszłości a może Mroczny Rycerz? Trzy recenzje, trzy ciekawe propozycje na początek roku szkolnego - jak odrobicie lekcje, hę? Tańcząca z gracją dama to bohaterka polskiej - wydawałoby się - platformówki, ale recenzujący Bound Michał Król podkreśla, że to gra-doświadczenie i z tej roli wywiązuje się bez zarzutu. A jeżeli chcecie kawał "krwistego mięsa w klimatach sci-fi", to Rafał Molenda poleca bardzo udaną kontynuację Deus Ex: Rozłam Ludzkości. I wreszcie Człowiek-Nietoperz, którego historię opowiadają popularni ostatnio bardzo twórcy serii The Walking Dead. To na razie pierwszy z pięciu odcinków: Andrzej Kutys ocenia, że Batman - The Telltale Series - Episode One: Realm of Shadows to obiecujący początek, który jednak nie zwiastuje wyjątkowego rozwoju akcji. W kąciku Gramy po polsku opowiadamy między innymi o najnowszych zapowiedziach naszych studiów. Na koniec Stary, ale jary Frogger. Kącika technologicznego tym razem nie ma, bo nam ekspert zachorzał...