Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2017
GIERMASZ-Program z 25.02.17
Oczekiwania były naprawdę spore - i wygląda na to, że twórcom For Honor udało się je spełnić. Jarek Gowin bardzo chwali system walki i denerwuje się że w tej nastawionej przede wszystkim na sieciowe starcia grze na razie serwery trochę kuleją. Ale pewnie to naprawią i wtedy będzie naprawdę "grubo". Druga recenzja to kolejna odsłona serii Sniper Elite 4. Ograł miłośnik Rafał Molenda - i poleca, pod warunkiem, że zaakceptujecie prawidła tej zabawy. Z jej cierpliwym planowaniem, bez radosnego hasania po polu walki i strzelania bez opamiętania - to nie tu. Za to nasz redakcyjny strateg Łukasz Rabikowski jest nieco rozczarowany Realpolitiks. Gra jego zdaniem ma swoje momenty, ale też i sporo rozwiązań, które nie przypadły mu do gustu. Tymczasem Michał Król opowiada o grach polskich, do studia przyszedł też Radek Lis z wieściami o nowinkach technologicznych. A jak posłuchacie na koniec działu Stare, ale jare - przypominamy słynną Contrę - to dowiecie się, kiedy urodził się Andrzej Kutys.
GIERMASZ-Program z 18.02.17
W tym programie nadrabiamy pewną zaległość z 2016 roku. Nie jakąś wielką, bo The Dwarves zadebiutowało niespełna trzy miesiące temu - niestety, w ocenie Rafała Molendy chociaż zamiary były zacne, chociaż są elementy, które mogą się naprawdę podobać - to całości brakuje ostatecznych szlifów, a może budżetu, aby grę o Krasnoludach dopieścić. Za to dodatkowi do bardzo fajnej gry, czyli Road to Boruto, rozszerzeniu Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm 4, brakuje chyba tylko nieco skromniejszej ceny. Andrzej Kutys poleca fanom, to - było nie było - chyba jedna z najlepszych "egranizacji" filmu animowanego na ekranie konsoli czy komputera. Poza tym w Giermaszu Radek Lis tradycyjnie opowiada o nowościach w świecie nowych technologii. Michał Król sprawdza, co dzieje się u polskich twórców gier - a na koniec polecamy Starego, ale bardzo jarego (he he) Larego Laffera.
GIERMASZ-Program z 11.02.17
Dopadły nas w redakcji tytułowe "kłopoty". Mianowicie jedna gra, którą dostaliśmy do recenzji się nie odpaliła. A do innej, którą również mamy, jest szereg wątpliwości co do jej jakości. Więc ostatecznie tym razem jedna recenzja produkcji - można powiedzieć - bardzo fajnej, ale pod pewnym prostym warunkiem. Jak mówi Andrzej Kutys - absolutnie nie należy rozpoczynać swojej przygody z przesympatyczną serią gier jRPG Kingdom Hearts od końca - bo Kingdom Hearts HD 2.8: Final Chapter Prologue to trzecia, ostatnia "paczka" remasterów z poprzednich generacji konsol. I jak ograliście płyty z odświeżonymi wcześniejszymi tytułami - to jak najbardziej warto, w innym przypadku z fabuły zrozumiecie niewiele. Michał Król za to jak zawsze opowiada o tym, co dzieje się wśród polskich twórców gier. W studiu także Radek Lis z informacjami z technologicznego świata. I jeszcze przypominamy Stare, ale jare Super Mario 64.
GIERMASZ-Program z 04.02.17
Dwie recenzje w tym Giermaszu - i dwie produkcje z Japonii. Przy czym - Yakuza 0 w opinii Michała Króla to świetna okazja, aby wsiąknąć w azjatycki klimat gangsterskiego końca lat 80-tych. I to produkcja, która może trafić niekoniecznie do fanów "japońszczyzny". Za to Tales of Berseria, według Andrzeja Kutysa, bez problemu powinno się spodobać miłośnikom gier jRPG - ale innym, hmm... z tym może być problem. W tym Giermaszu rozmawiamy także o nowych technologiach, od naszego eksperta Radka Lisa dowiecie się między innymi, jak producenci smarfonów potrafili "podkręcić" swoje produkty. Wreszcie, nie zabrakło rozmowy z Michałem Królem o grach polskich. A na koniec Stary Ale Jary Agent USA.