Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2017 » ARCHIWUM 2017, październik
GIERMASZ-Program z 14.10.17
Tak jak zapowiadaliśmy, tak zrobiliśmy: czyli, tydzień po zakończeniu targów PGA, zapraszamy na relację z polskiej hali. Oczywiście nie udało nam się porozmawiać ze wszystkimi twórcami, szczególnie, że nagrywaliśmy już wiele wywiadów z okazji wcześniejszych tegorocznych imprez: Digital Dragons , Pixel Heaven czy Gamescom .

Więc w tym Giermaszu: Adam Kijek ze studia Atomic Jelly opowiada o grze Dywizjon 303 - 303 Squadron: Battle of Britain , Marcin Makaj opowiada o grach Play with Me studia Airem oraz o Bohemian Killing , Mariusz Szypura ze studia Telehorse opowiada między innymi o Steampunk Band , Jakub Mularski i Karol Wieczorkiewicz z Reikon Games opowiadają o Ruiner . Odwiedzamy też AM Lab Artifex Mundi o Bladebastards opowiada Tomek Wlazło , o nowościach AM oraz Insection opowiada Szymon Bryła , Piotr Żygadło i Juliusz Zenkner ze studia Robot Gentleman opowiadają o 60 Parsecs! Michał Sokolski ze studia Star Drifters opowiada o Driftland: The Magic Revival.

Ależ długa ta lista - a mamy jeszcze recenzje... I tak: Agata Hawrylczuk zwraca uwagę, że tak jak NHL 18 to fajna gra w wirtualnego hokeja, to ciutkę mało zmian w stosunku do zeszłorocznej odsłony. Michał Król zachwycił się polskim Ruinerem : ta "siekanko-strzelanka" daje mnóstwo frajdy z gry. Niezmiennie także, tradycyjnie dla serii, Andrzej Kutys bawił się doskonale w The LEGO Ninjago Movie Video Game . Mamy też dwa remastery: Łukasz Rabikowski trochę żałuje, że oprócz fajnego systemu walki Dragon's Dogma: Dark Arisen nie oferuje w jego ocenie wiele więcej. Jarek Gowin na początku nie bardzo wiedział jak grać w Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Legacy z jego zgoła innym systemem walki - ale jak załapał to bawił się bardzo dobrze.