Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2017
GIERMASZ-Program z 28.10.17
... poezja, hmm, wulgaryzmów, obrzydliwych żartów - a także poezja okropnych okropieństw i dławiącego strachu... Czyli, po pierwsze, Andrzej Kutys, wielki fan RPG poleca to najbrutalniejsze i absolutnie bezkompromisowe, czyli South Park: The Fractured but Whole . Świetna gra, chociaż oczywiście jeżeli serial jest dla Was za ostry/obrzydliwy tudzież nie trawicie go z jakichkolwiek innych powodów - to nie odpalajcie tej gry. Pozostali - polecamy. Jarek Gowin gorąco poleca też kontynuację "horrorowatej" gry akcji, czyli The Evil Within 2 . Zresztą, według naszego recenzenta to nie jest typowy "straszny straszak". Ale w tym Giermaszu także recenzja gry strategicznej: według Łukasza Rabikowskiego chociaż Oriental Empires ma swoje momenty, tak ogólnie sporo jej brakuje do najlepszych. W tym Giermaszu zaprosiliśmy także do studia naszego eksperta od nowych technologii Radka Lisa a na koniec przypomnieliśmy Stare, ale jare Renegade z 1986 roku.
GIERMASZ-Program z 21.10.17
Tytułowe "dziesiątki" dotyczą wszystkich opisywanych w tym Giermaszu gier. Co prawda już dawno temu odeszliśmy od punktowej oceny w recenzjach, ale wydaje się, że skoro z czystym sumieniem polecamy FIFA 18, Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser's Minions oraz Cuphead, to są to gry bliskie tej idealnej oceny. Do podzielenia się swoimi wrażeniami z sieciowego Ultimate Team w FIFA 18 zaprosiliśmy fana serii oraz muzyka zespołów Jamal i Kolaboranci - Michał Podciechowski bawi się piłką na konsoli od lat, najnowszą odsłonę ocenia bardzo wysoko. Andrzej Kutys "wziął na warsztat" dwie gry z - powiedzmy - bajkową grafiką. Ta w Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser's Minions zachęca do zabawy wszystkich, to świetna zabawa. Za to Cuphead ... cóż: wygląda świetnie, jest doskonale opracowany acz trudny, co tu kryć. Ale dla graczy lubiących wyzwania to może być produkcja bliska ideału. Poza tym, Michał Król zaprasza do kącika polskiego a Radek Lis opowiada o najnowszych technologiach .
GIERMASZ-Program z 14.10.17
Tak jak zapowiadaliśmy, tak zrobiliśmy: czyli, tydzień po zakończeniu targów PGA, zapraszamy na relację z polskiej hali. Oczywiście nie udało nam się porozmawiać ze wszystkimi twórcami, szczególnie, że nagrywaliśmy już wiele wywiadów z okazji wcześniejszych tegorocznych imprez: Digital Dragons , Pixel Heaven czy Gamescom .

Więc w tym Giermaszu: Adam Kijek ze studia Atomic Jelly opowiada o grze Dywizjon 303 - 303 Squadron: Battle of Britain , Marcin Makaj opowiada o grach Play with Me studia Airem oraz o Bohemian Killing , Mariusz Szypura ze studia Telehorse opowiada między innymi o Steampunk Band , Jakub Mularski i Karol Wieczorkiewicz z Reikon Games opowiadają o Ruiner . Odwiedzamy też AM Lab Artifex Mundi o Bladebastards opowiada Tomek Wlazło , o nowościach AM oraz Insection opowiada Szymon Bryła , Piotr Żygadło i Juliusz Zenkner ze studia Robot Gentleman opowiadają o 60 Parsecs! Michał Sokolski ze studia Star Drifters opowiada o Driftland: The Magic Revival.

Ależ długa ta lista - a mamy jeszcze recenzje... I tak: Agata Hawrylczuk zwraca uwagę, że tak jak NHL 18 to fajna gra w wirtualnego hokeja, to ciutkę mało zmian w stosunku do zeszłorocznej odsłony. Michał Król zachwycił się polskim Ruinerem : ta "siekanko-strzelanka" daje mnóstwo frajdy z gry. Niezmiennie także, tradycyjnie dla serii, Andrzej Kutys bawił się doskonale w The LEGO Ninjago Movie Video Game . Mamy też dwa remastery: Łukasz Rabikowski trochę żałuje, że oprócz fajnego systemu walki Dragon's Dogma: Dark Arisen nie oferuje w jego ocenie wiele więcej. Jarek Gowin na początku nie bardzo wiedział jak grać w Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Legacy z jego zgoła innym systemem walki - ale jak załapał to bawił się bardzo dobrze.
GIERMASZ-Program z 07.10.17

Oto my - w Poznaniu na targach PGA 2017 , największych w Polsce. To nie pierwszy raz kiedy tu jesteśmy i trzeba powiedzieć, że widać postęp, budowanie marki imprezy, które powinno dać dobre efekty w przyszłości. Tutaj na przykład graliśmy na najnowszym Xbox One X . Ale ten program to nie tylko relacja z targów. To także przygotowane przez naszą redakcję recenzje: Agata Hawrylczuk z przyjemnością ograła Dishonored: Death of the Outsider . Steam punkowa stylistyka, niepokojąca historia w tym miksie gry RPG i skrytobójczej skradanki może się podobać. Łukasz Rabikowski po raz kolejny spróbował swoich sił stratega w znanej serii, tym razem to Total War: Warhammer II . I, chyba jak zawsze, jest tak jak trzeba. Wreszcie Andrzej Kutys usiadł na fotelu wirtualnego kierowcy wyścigowego w wymagającym symulatorze Project CARS 2 . Fani powinni być bardzo zadowoleni. W Giermaszu pojawił się nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis, przedstawił między innymi nowości od giganta branży