Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2017
GIERMASZ-Program z 25.11.17
Oto jest - Ona, przyczyna gigantycznej, zataczającej kręgi na cały świat afery, gra-usługa w recenzji Giermaszu. Uwaga, Jarek Gowin ruszył do boju z blasterem aby zmierzyć się z sieciową strzelaniną Star Wars: Battlefront II . No i jak? No i fajnie jest, naprawdę przyjemnie strzelać się po sieci, szczególnie, że na razie - po gigantycznej awanturze jaka wybuchła - wydawca wyłączył mikropłatności (ale wrócą, to pewne). Z kolei Andrzej Kutys bawił się na swojej przenośnej konsoli z Fire Emblem: Warriors . Jest przyjemnie, o ile lubicie ciachanie tysięcy wrogów na niezbyt bogatych w szczegóły planszach (przynajmniej w tej wersji gry). W tym programie Łukasz Rabikowski sprawdził także, czy przeniesienie na konsolowy pad sterowania w The Sims 4 daje radę? I jeszcze Agata Hawrylczuk, która sprawdziła "odgrzaną" wersję świetnego kryminału L.A. Noire - sama gra niezmiennie znakomita, chociaż remaster jedynie poprawny i bez fajerwerków. W studiu Giermaszu pojawił się także Radek Lis z nowinkami o świecie nowych technologii . Michał Król sprawdził też co dzieje się u polskich twórców .
GIERMASZ-Program z 18.11.17
Dwie gry - i dwie bardzo ożywione dyskusje o mikrotransakcjach w tytułach, które przecież już kupujemy za pełną cenę. Zdaniem Michała Króla, na szczęście wpływ arkusza kalkulacyjnego na rozgrywkę w Need for Speed: Payback - choć może być widoczny - ostatecznie zabawy nie psuje - i to naprawdę bardzo dobra gra w swoim gatunku. Andrzej Kutys ograł Śródziemie: Cień Wojny . Tutaj wpływ mikrotransakcji też nie jest przemożny, wszak w tym sandboxie generalnie chodzi o spędzanie dziesiątek godzin na grindowaniu czyli walce, zdobywaniu wirtualnej kasy i czyszczeniu mapy ze "znajdziek"- choć można sobie tu pomóc za dodatkowe pieniądze. Ale tak czy owak (z pewnymi zastrzeżeniami o których szerzej w recenzji) to także fajna gra. Trzecia recenzja już bez ekstra kasy od graczy w tle - Łukasz Rabikowski poleca najnowszą odsłonę Football Manager 2018 , nie ma lepszej zabawy w prowadzenie klubu piłkarskiego. W tym Giermaszu także kącik polski a Radek Lis opowiada o nowinkach technologicznych .
GIERMASZ-Program z 11.11.17
No tośmy się nastrzelali za wszystkie czasy: Andrzej Kutys odpalił nowe Call of Duty WWII . Co tu kryć, powrót do czasów II Wojny Światowej wyszedł nad wyraz dobrze, oczywiście fabuła to zabawa na kilka godzin a później zaczyna się strzelanie po sieci. Takiego trybu nie ma w innej strzelance, ta nazwa także jest słynna w świecie gier: Wolfenstein II: The New Colossus odpalił Michał Król. I gorąco poleca tę przygodę w fikcyjnym świecie gdy hitlerowskie Niemcy wygrały II Wojnę Światową i trzeba wkroczyć do akcji. Tylko pamiętajcie - obie te produkcje są brutalne i nie dla dzieci. Trzecią grą recenzowaną w tym programie jest najnowsza odsłona tytułu, który traktuje o "walkach" w amerykańskim wrestlingu. Chociaż, gdy w rzeczywistości całe show jest reżyserowane, jak podkreśla Jarek Gowin, w WWE 2K18 walka to nie przelewki i trochę czasu na opanowanie systemu sterowania potrzeba. No i - o ile nie jesteście fanami tej dyscypliny sportu (?) - trzeba "przełknąć" całą tę kiczowatą otoczkę towarzyszącą zmaganiom na ringu. W tym Giermaszu pojawił się także Radek Lis, czyli mamy dla Was najnowsze informacje ze świata nowych technologii . Aha- końcówka nam się bardzo przedłużyła, bo zaczęliśmy rozmowę na bardzo gorący temat mikropłatności w grach za pełną cenę, posłuchajcie więc także naszych przemyśleń w tej sprawie.
GIERMASZ-Program z 04.11.17
Po roku przerwy - co się wcześniej nie zdarzało - po chwili, która miała dać potrzebny serii oddech, w Giermaszu oceniamy najnowszą odsłonę mega-hitowej serii. Agata Hawrylczuk, fanka Zabójców, odpaliła Assassin's Creed: Origins i jest bardzo zadowolona, chociaż zwraca uwagę, że fanów przyzwyczajonych do mechaniki serii czeka trochę zaskoczeń. W tym Giermaszu także pozycja zgoła niepoważna, gra imprezowa Just Dance 2018 . Łukasz Rabikowski uważa, że takie produkcje jak najbardziej mają rację bytu i mogą rozruszać niejedne party. Oczywiście do takiej zabawy potrzebne są odpowiednie akcesoria - tak jak do Gran Turismo Sport bardzo gorąco polecamy podłączenie kierownicy. Zdaniem Andrzeja Kutysa tylko tak poczujemy prawdziwą siłę tej samochodówki. W tym Giermaszu znaleźliśmy też chwilę, aby omówić i ocenić konferencję Sony na Paris Games Week - pokazali kilka zupełnie nowych rzeczy, kilka nowych trailerów zapowiedzianych już tytułów, bardzo też dużo produkcji na gogle wirtualnej rzeczywistości. Filmy znajdziecie poniżej w Aktualnościach - dzieje się. I jeszcze odwiedził studio Giermaszu nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis.