Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » GRAMY PO POLSKU » ARCHIWUM 2018
GIERMASZ-Gramy po polsku na 24.03.18
Jak to miło rozmawiać o wyróżnieniach, jakie otrzymują polskie gry od ludzi na całym świecie. Jeżeli prestiżowy magazyn z okazji swojego jubileuszu, produkcją wszechczasów - głosami czytelników - ogłasza naszego Wiedźmina III Dziki Gon, to jak się nie cieszyć. Michał Król zebrał dla Was wszystkie te zestawienia, mamy też jak zwykle sporo informacji o tym, co dzieje się u polskich deweloperów. Martwimy się też trochę opóźnieniem premiery produkcji na którą czekamy. A rozmowa o polskich grach przeciągnęła się aż do końca tej audycji - i w ostatnich minutach zwróćcie uwagę na ciekawy wątek fajnych wydań gier sprzed lat.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 17.03.18
Ogłoszono nominacje do prestiżowych brytyjskich nagród BAFTA - jest także polski akcent. Mówi o tym nasz ekspert od polskiej branży Michał Król. Wiadomo już też, gdzie gościnnie wystąpi najsłynniejszy bohater polskiej gry wideo: nawet na okładce będzie, więc czujemy się przyjemnie, gdy znana marka "podpiera się" Wiedźminem. A propos nominacji: są także te na Digital Dragons, Michał zresztą jest tam jednym z jurorów. Nie zabrakło także tradycyjnej dawki nowinek o kolejnych polskich produkcjach.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 10.03.18
Mocne porównanie w tytule tego odcinka polskiego kącika w Giermaszu - ale, jak przekonuje Michał Król, gdy podliczymy, ile rodzimych produkcji będzie miało wkrótce swoje premiery, to... No właśnie, posłuchajcie dokładnie jakie gry i kiedy będą do ogrania. Poza tym dyskutowaliśmy o gorącym, wiedźmińskim newsie - czyli sami jesteśmy bardzo ciekawi, w jakiej innej produkcji gościnnie pojawi się Biały Wilk. Mamy też informacje o testach ciekawie zapowiadającej się polskiej sieciowej strzelanki czy o nietypowej produkcji, w której wcielimy się w rolę potwora polującego na dzielnych bohaterów.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 03.03.18
Nie tak dawno temu praktycznie w każdym wydaniu kącika Gramy po polsku żartobliwie podkreślaliśmy, że "kącik bez Wiedźmina kącikiem straconym"... Na chwilę przypominamy sobie te czasy - Michał Król przejrzał ranking najlepiej ocenianych gier na Steam i - tak, tak - Wiedźmin III Dziki Gon wraz z dodatkami jest tam na samych szczytach. Ale nie zabrakło też innych informacji o polskich produkcjach, jakie zadebiutują niebawem, bądź są już na rynku. Na przykład Apocalipsis: Harry at the End of the World z gościnnym udziałem Nergala.