Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » GRAMY PO POLSKU » ARCHIWUM 2018
GIERMASZ-Gramy po polsku na 21.04.18
Się porobiło... Świetnie się sprzedająca gra o byciu wirtualnym farmerem, koszty produkcji zwróciły się błyskawicznie - i tytuł znika ze sklepów... Między innymi o tym rozmawiamy z naszym ekspertem od polskiej branży Michałem Królem. To zresztą niejedyny problem, także inna produkcja z naszego kraju musi zmierzyć się z kłopotliwą - w kontekście wydania gier na konsolach - klasyfikacją wiekową. Okazało się, że przygotowywana gra jest za brutalna. Ale na szczęście nie wszystkie polskie studia mają problemy, są też premiery i inne pozytywne informacje - posłuchajcie zresztą sami.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 14.04.18
... miały być "szmery-bajery na PlayStation 4" - a póki co mamy klapę... Zapowiedziana łatka, w teorii poprawiająca grafikę na mocniejszej wersji konsoli, zamiast Wiedźmina III: Dziki Gon upiększyć, to zdecydowanie go popsuła. Łatka do łatki oczywiście wyjdzie - ale skoro o tym problemie mówi cały świat - to i nasz ekspert od polskiej branży Michał Król nie mógł tego pominąć. Poza tym, sporo premier się szykuje - wszelkie szczegóły oczywiście w tym wydaniu kącika Gramy po polsku. Posłuchajcie naszej rozmowy.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 07.04.18
Czy wiecie, ile polskich gier zadebiutowało już na najnowszej odsłonie Nintendo Switch? A może - ile egzemplarzy serii Sniper: Ghost Warrior udało się sprzedać? I dlaczego, mimo imponujących liczb, prawdopodobnie nie powstanie kolejna odsłona przygód strzelca wyborowego? I jeszcze - nad jakimi produkcjami pracuje studio opromienione sukcesem gry traktującej o przetrwaniu w ogarniętym wojną mieście? Na te - i inne - pytania, odpowiedzi znajdziecie w tej rozmowie o polskiej branży, szczegóły zna Michał Król.