Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AKTUALNOŚCI
O tej powstającej polskiej strategii czasu rzeczywistego już naprawdę dużo w Giermaszu mówiliśmy: Ancestors Legacy od gliwickiego studia Destructive Creations dorobiło się specjalnego wydania, mianowicie Mieszko I Edition. A w nim między innymi płyta z muzyką, artbook i inne bajery oraz dodatkowy scenariusz z naszym pierwszym królem w roli głównej. Premiera już 22 maja, trzymamy kciuki za udaną produkcję.

Ancestors Legacy

I jeszcze jedna polska produkcja, ależ tu "gruchnęła" nieoficjalna informacja: mianowicie według plotkarzy Cyberpunk 2077 nie pokaże, tak jak seria Wiedźmin, świata "za pleców bohatera", gdy widzimy jego figurkę na ekranie - a ma być to jakoby produkcja z widokiem "z oczu" bohatera z elementami systemu rozwoju zaczerpniętego z RPG. Na targach E3 już w czerwcu, kto wie, może coś się w tej kwestii wyjaśni.

Skoro padło słowo Wiedźmin - na moment odrywamy się od branży filmowej - aktorski serial Wiedźmin przygotowywany przez słynny serwis Netflix, według jego scenarzystki, oprze się na książkach Andrzeja Sapkowskiego - a nie na grach. Zresztą, pewnie nie przez przypadek wspomniana pani wrzuciła do sieci swoje zdjęcie właśnie z Sapkowskim a nie kimś z CD Projekt RED, prawda?

I mówiąc znowu o grach: sprzeczne informacje co do powstającego remake Final Fantasy VII . To ma być nowy start, odnowiona grafika, tytuł wydawany w odcinkach... Ale według jednej z osób, która przy nim pracowała, nie dzieje się najlepiej, bo prace trwają jeszcze stosunkowo krótko, a reżyser jest zajęty inną słynną serią Kingdom Hearts. Chociaż pytanie - na ile to wiarygodne newsy? Z kolei wydawca twierdzi, że remake "przerośnie" słynny oryginał.

Pod koniec maja fani filmowych opowieści od studia Quantic Dream (autorzy chociażby słynnego Heavy Rain) - 25 maja przedstawią swoje najnowsze dzieło Detroit: Become Human . Demo jest już do pobrania w PlayStation Store (to, przypomnijmy, ekskluziw na konsolę Japończyków). Według pierwszych relacji tych, których zaproszono na pokazy prasowe, będzie się działo...

Czy ktoś może wyjaśnić: o co chodzi? Nintendo Switch, czyli ich najnowsza konsola sprzedaje się wciąż bardzo dobrze, stareńki - jak na standardy branży - przenośny 3DS również rządzi, gry sprzedają się w dziesiątkach milionów... A prezes Nintendo Tatsumi Kimishima właśnie ustąpił ze stanowiska? Brzmi dziwnie, ale wyjaśniając, to i tak miała być kadencja "na chwilę", bo odszedł zdaje się na emeryturę, he he...

Graliście może w Firewatch? To był naprawdę udany, powiedzmy, symulator chodzenia (dobrze oceniony także przez Giermasz) - a i parę branżowych nagród zgarnął. Studio odpowiedzialne za tę grę właśnie kupił gigant, czyli Steam. Ciekawe, czy to dlatego, że dostrzeżono potencjał kolejnej, powstającej gry In the Valley of the Gods ? Z trailerów wygląda interesująco, to na pewno.

Na pewno będzie im łatwiej z reklamą, bo cały PR weźmie na siebie gigant-Steam. Także pewnie kontakty z graczami - a to w przypadku twórców niezależnych czasami trudna sprawa. Bo wiecie, oni kochają te swoje produkcje, wkładają w nie całe serce - i często nie są przygotowani na absolutnie typową falę internetowego hejtu z jaką nie raz muszą się zmierzyć. Mówił o tym ostatnio szef Devolver Digital - oni wydają "indyki" - tu cytat, "społeczność graczy jest w wspaniała w... byciu kompletnymi dupkami online".

A tak czy owak całą konkurencję dosłownie niszczy Fortnite . Doprawdy nie spodziewaliśmy się, że ta produkcja, którą także recenzowaliśmy w Giermaszu, odniesie taki sukces. Oczywiście to dzięki bezpłatnie pobieranemu modułowi do sieciowych starć "battle royale". Na Twichu, gdzie ogląda się streamy z gier, Fortnite jest ostatnio prawdziwym hegemonem. A to się naprawdę przekłada na ogromne zyski wydawcy.
 

Zobacz także

2021-05-29, godz. 06:00 [28.05.2021] Przegląd tygodnia No no no... Tylko oczywiście musi być w tej beczce miodu łyżka dziegciu. Bo Sony pochwaliło się właśnie długim pokazem rozgrywki Horizon Forbidden West… » więcej 2021-05-17, godz. 11:29 [15.05.2021] Przegląd tygodnia Ratchet & Clank: Rift Apart... opóźniony... Nie, nie - to tylko żarcik, chociaż, powiedzmy, "oparty na faktach". Bo przesuwanie premier gier to ostatnio norma… » więcej 2021-04-17, godz. 06:00 [17.04.2021] Przegląd tygodnia "Nasza wina - mamy wielkie marzenia, ale nie zawsze udaje się je zrealizować": czyli twórcy znakomitego RPG (znakomitego na PC) przepraszają za wersję konsolową… » więcej 2021-04-10, godz. 06:00 [10.04.2021] Przegląd tygodnia Od której listy by tu zacząć? Obecnych - czy nieobecnych? Choć, na początek, odnotujmy, że w formie on-line, ale jednak w połowie czerwca odbędą się… » więcej 2021-04-03, godz. 06:00 [03.04.2021] Przegląd tygodnia Potwierdzone plotki: Sony zamyka PlayStation Store dla PS3, PS Vita i PSP. Korporacja wysyła maile z informacją, z której dowiadujemy się, że po 2 lipca 2021… » więcej 2021-03-20, godz. 06:00 [20.03.2021] Przegląd tygodnia Tym razem nie w odcinkach, a w jednej grze, której premierę zresztą już poznaliśmy. Square Enix zaprosiło graczy na pokaz nadchodzących nowości. I ujawnili… » więcej 2021-03-13, godz. 06:00 [13.03.2021] Przegląd tygodnia Ponoć to miało być niemożliwe. Co więcej, wydawca zaciekle walczył, żeby nie dochodziło do sprzedaży za realne pieniądze "paczek" z piłkarzami do sieciowego… » więcej 2021-02-27, godz. 06:00 [27.02.2021] Przegląd tygodnia Sony zaprosiło na pokaz gier. Ale jeśli po najnowszym State of Play spodziewaliście się nowości AAA - to nie, nie było. Ale parę fajnych filmów z rozgrywką… » więcej 2021-02-13, godz. 06:00 [13.02.2021] Przegląd tygodnia Dla nas w Giermaszu to jedna z najbardziej wyczekiwanych prdukcji roku. I doczekaliśmy się wreszcie oficjalnej daty premiery: trójwymiarowa platformówka akcji… » więcej 2021-02-06, godz. 06:00 [06.01.2021] Przegląd tygodnia Chociaż plotki o tym remasterze (jakoś nie chciało nam się wierzyć, że to będzie remake) krążyły od dawna, to i tak w momencie ujawnienia odpicowanej… » więcej
12345