Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » GRAMY PO POLSKU » ARCHIWUM 2018
GIERMASZ-Gramy po polsku na 29.09.18
Czy można robić kilka gier jednocześnie? Oczywiście - ktoś powie - wystarczy odpowiednio duży zespół, dobra koordynacja działań i takie tam. Proste? Proste... A co powiecie o tym, że jedna osoba na raz pracuje nad czterema grami? Oczywiście nie są to wielkie produkcje, ale fakt jest faktem - jakie to gry, kto jest owym "szaleńcem", opowiada jak zawsze w kąciku polskim Michał Król. Naturalnie to tylko jeden z wątków naszej rozmowy, posłuchajcie, jeżeli chcecie wiedzieć, na jakie tytuły z Polski warto zwrócić uwagę.
Gdy niekwestionowana gwiazda polskiej sceny gier komputerowych jest wysyłany na "gościnne występy" w innej produkcji, można się zastanowić - na ile opiewa umowa? Znamy odpowiedź na to pytanie, Michał Król rozwiewa tu pewne mity i wątpliwości. Poza tym, nie brakuje informacji dotyczących innych, mniejszych (na razie) studiów. A na koniec zapraszamy niejako na rozdanie nagród dla rezydujących w Europie Wschodniej twórców, już niedługo, na targach PGA.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 01.09.18
Brutalny świat cyberpunkowej przyszłości pokazany w grze - brutalny świat w którym bezkarnie i bez żadnej reakcji organizatorów targów ktoś okrada Twoją firmę z komputerów... Po Gamescomie w Kolonii z jednej strony mamy świetne informacje dla polskiej branży, gdy cały świat zachwyca się Cyberpunk 2077. A z drugiej strony, o czym opowiada Michał Król, mamy totalną obojętność organizatorów rzeczonego Gamescom, gdy polskiemu Klabaterowi ktoś (niemal na pewno z obsługi) "zawija" 10 laptopów. Między innymi o tym rozmawiamy w tej edycji kącika Gramy po polsku.