Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2018
GIERMASZ-Program z 29.09.18
Jesień to zawsze najgorętszy czas dla branży, więc to, że mamy w Giermaszu tydzień w tydzień co najmniej kilka recenzji jest rzeczą zgoła normalną. Tym razem Jarek Gowin spróbował życia japońskiego mafiozo w Yakuza Kiwami 2 - ta odnowiona kompletnie udana gra zabierze Wam z życia długie godziny. Andrzej Kutys wyruszył w daleki i mroczny kosmos, aby walczyć ze Złem w Immortal: Unchained . No cóż, to nie jest gra, która zawojuje rynek (chyba), choć ma momenty. Michał Król zachwyca się za to przeuroczą, acz podszytą smutkiem grą My Brother Rabbit . To kolejna udana gra z Polski, zresztą o tym, co dzieje się u naszych twórców również Michał sprawdził. Do studia przyszedł też Radek Lis, żeby okiem fachowca ocenić nowości branży IT .
GIERMASZ-Program z 22.09.18
Cała redakcja nie odkłada padów i z dziką rozkoszą testuje dla Was kolejne jesienne premiery: Michał Król, wielki fan serii Pro Evolution Soccer, chociaż zżyma się na brak licencji, to niezmiennie kocha i uważa za najlepszą grę piłkarską na rynku (a wkrótce premiera wielkiego konkurenta i hegemona, będzie kolejna odsłona "futbolowej wojny na ekranie"). Gdy jedni piłkę kopali - inni wrzucali ją do kosza. Łukasz Rabikowski to z kolei fan wspomnianej koszykówki i z prawdziwym zadowoleniem odnotowuje, że najnowsze NBA 2K19 jest jeszcze lepsze od poprzedników. Agata Hawrylczuk jest zachwycona Shadow of the Tomb Raider . To trzecia naprawdę bardzo dobra gra po restarcie serii - i jednocześnie udane podsumowanie owej trylogii. A nasz redakcyjny specjalista od mordobić Jarek Gowin zmierzył się z przeciwnikami w Naruto to Boruto: Shinobi Striker. Akurat ta seria anime ma szczęście do udanych gier i nie inaczej jest tym razem. I na koniec "kącika japońskiego", Andrzej Kutys na przenośnym 3DS-ie przetestował Yo-Kai Watch Blasters . Fani serii powinni być zadowoleni, chociaż to nieco inna gra niż wcześniejsze główne odsłony cyklu. Studio odwiedził też nasz ekspert Radek Lis, czyli dowiecie się, co dzieje się na technologicznym rynku .
GIERMASZ-Program z 15.09.18
Ależ nam się zestaw trafił w tym Giermaszu!!! Cztery recenzje - i cztery "ciosy"! To sama przyjemność grać w przygodową grę akcji Spider-Man - podkreśla Jarek Gowin, także ogromny fan super-bohaterów. Andrzej Kutys zanurzył się w bajkowy świat Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age - to świetne, bardzo dopracowane jRPG. Za to Agata Hawrylczuk podziwiała piękno odległych światów w angażującej i emocjonalnej grze Planet Alpha . I wreszcie Łukasz Rabikowski, który sprawdził, czy fetowane na komputerach, w wersji na konsole Divinity: Original Sin 2 - Definitive Edition daje radę? Jak najbardziej, nasz recenzent nie mógł się po prostu od gry oderwać. Nasze studio odwiedził też Radek Lis, nasz ekspert od nowych technologii. Rozmowę zdominowały nowe iPhony oraz ACTA 2. A Michał Król sprawdził, co dzieje się u polskich twórców .
GIERMASZ-Program z 08.09.18
Karuzela z premierami rozkręca się na dobre, w tym Giermaszu "skromnie" dwie recenzje tym razem, ale cała redakcja w pocie czoła (i padów) testuje kolejne produkcje (efektów posłuchacie wkrótce). A tym razem Andrzej Kutys - na przemian - strzelał i jeździł Formułą 1. Strange Brigade to opowieść z cyklu "nowej przygody" niczym z filmu "Mumia" - koopercyjna zabawa w unicestwienie potworów starożytnego Egiptu jest bardzo sympatyczna (chociaż pytanie, na ile to gra, która przyciągnie fanów sieciowej "młócki" - pytanie pozostaje otwarte). Dla odmiany udało się "objeździć" najnowsze F1 2018 - fani królewskiej serii wyścigowej nie powinni narzekać. Do naszego studia przyszedł też ekspert od nowych technologii Radek Lis, obadaliśmy nowości elektroniki użytkowej pokazane na targach IFA w Berlinie. A na koniec Stary, ale jary Hod Rod - kto pamięta, że to była polska gra?
GIERMASZ-Program z 01.09.18
Skoro ostatnio nie recenzowaliśmy w Giermaszu, to w tym programie nadrabiamy - i to "z przytupem", polecamy cztery gry. Agata Hawrylczuk zmierzyła się z wrogami w szpiegowskim taktycznym thrillerze Phantom Doctrine . Fani gatunku do sklepów biegiem marsz, ta polska gra dostaje wysoką ocenę. Michał Król docenił też polsko-szwajcarskie Airheart - Tales of Broken Wings - latanie "samolocikiem" i strzelanie sprawia sporo frajdy. Andrzej Kutys ograł zwariowane WarioWare Gold i zasadniczo nie ma zastrzeżeń, chociaż dla naszego recenzenta - wbrew intencjom twórców - była to jednak gra na raz. Na koniec Jarek Gowin, który zmierzył się z platformową klasyką w Mega Man X Legacy Collection 1 + 2 - chociaż po tych tytułach widać upływ czasu. Zapraszamy także na kącik technologiczny, przegląd nowości jak zawsze przygotował nasz ekspert Radek Lis. Oprócz recenzowania polskich gier, Michał Król przygotował także kącik Gramy po polsku czyli zbieramy wszelkie informacje o naszych twórcach.