Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AKTUALNOŚCI
Łowcy "kieszonkowych potworów" na start: w tym tygodniu Nintendo oficjalnie zaprezentowało kolejną generację swojego ultra-hitu - czyli Pokemon Sword/Shield. Tradycyjnie dostaniemy dwie wypełnione godzinami zabawy produkcje. Naturalnie na flagowej obecnie konsoli Nintendo czyli na Switchu.

10 milionów sztuk sprzedanego Horizon: Zero Dawn. To doprawdy świetna gra z otwartym światem, ale wynik o tyle jest wyjątkowy, bo to produkcja tylko na PlayStation 4, w dodatku zupełnie nowa marka, więc sprzedaż jest wręcz rewelacyjna. Podobno w produkcji jest kontynuacja - ale zobaczyć ją jakoby mamy już na kolejnej generacji czyli PlayStation 5.

Zwracaliśmy już uwagę na ten tytuł: The Sinking City ma zadebiutować pod koniec marca, a na najnowszym filmiku gra wygląda obiecująco. To gra na motywach prozy H.P. Lovecrafta, czyli nie zabraknie mrocznego klimatu, morskich potworów i Wielkich Przedwiecznych, przerażających bogów, którzy przybyli na Ziemię z kosmosu i drzemią w głębinach oceanów.

Miało być stopniowe ujawnianie kolejnych wojowników - a skończyło się na przecieku i opublikowaniu w necie pełnej listy. Mowa o Mortal Kombat 11, jakiś spryciarz zepsuł niespodziankę i wrzucił screeny z gry do sieci. Postu już nie ma, ale i zaskoczenia też nie.

I jeszcze jedna zepsuta niespodzianka: Activision pewnie chciało to zrobić z odpowiednim zadęciem i pompą - a tu organizacja odpowiadająca za przyznawanie kategorii wiekowych, PEGI ujawniło, że zagramy w odpicowaną wersję kampanii z Call of Duty: Modern Warfare 2. Remake "jedynki" był super, więc nowina cieszy. Chociaż niespodziankę wydawcy zepsuli.

Wyciekła także - a jakże - informacja o przygotowywanym super zestawie z okazji okrągłej rocznicy istnienia firmy Konami. Ma się to nazywać 50th Anniversary Collection: Arcade Classics. Na razie wiadomo tylko tyle, tytuł sugeruje, że na fali modnych ostatnio powrotów do przeszłości dostaniemy klasyki w jednym zestawie. Chociaż, czy - oprócz sentymentu - warto odpalić, gdy czeka tyle świetnych współczesnych gier? Odpowiedzcie sobie sami.

Świetne informacje dla fanów Kingdom Hearts III : twórcy ujawnili, że pracują nad fabularnym dodatkiem do tej świetnej produkcji. Na razie nie wiadomo wiele, ponoć dowiemy się więcej o jednej z postaci pokazanych w podstawowej grze. Premiera, na razie ogólnie określona, do końca tego roku. Wcześniej ma się pojawić dodatek wprowadzający dodatkowy poziom trudności.

Po tym, jak przez sieć przelała się irytacja graczy zezłoszczonych opieszałością Electronic Arts w tworzeniu gier w uniwersum Star Wars, korporacja szybko odpowiedziała informacją, że powstaje Star Wars: Jedi Fallen Order. Chociaż, poza tytułem, praktycznie nic o grze nie wiemy. Ale ma się to zmienić, 13 kwietnia w czasie imprezy Star Wars Celebration mamy poznać pierwsze szczegóły.

Jeżeli mielibyście ochotę sprawdzić, czy spodoba się Wam gra w przetrwanie jako Barbarzyńca, czyli Conan Exiles - to od 7 do 11 marca będzie można gry spróbować za darmo na Steamie. My recenzowaliśmy Conan Exiles - ale fakt faktem, gra mocno się od tego czasu rozwinęła, więc może i warto poświęcić chwilę na sprawdzenie jej za darmo.

A ile jeszcze muszą odkryć fani Elite Dangerous... W tej grze za sterami swojego pojazdu eksplorujemy kosmos. Wielki kosmos - ostatnio media opisywały przypadek gracza, który poleciał jak najdalej mógł, skończyło mu się paliwo, a społeczność skupiona wokół gry wybierała się na ratunek. I teraz najlepsze: jak właśnie ujawnili twórcy, owa społeczność poznała... 0,036% kosmosu, który można zwiedzić w grze. Szacunek!

W tym Giermaszu także recenzja Anthem. Teraz możemy zdradzić, że mimo zastrzeżeń, nasz recenzent planuje cały czas grać w tę sieciową grę, licząc na kolejne uaktualnienia. A twórcy dwoją się i troją, aby zachęcić graczy - i już zapowiedzieli kolejne sezony, wydarzenia i nowe atrakcje. Wyjścia nie mają, bo konkurencja jest mega-mocna i nie ma co zwlekać, inaczej może być ciężko.

Za to wygląda na to, że powstanie odpicowanego Resident Evil 3 jest tylko kwestią czasu. Twórcy tłumaczyli, że stanie się to o ile dobrze sprzeda się remake "dwójki". Który to zebrał świetne recenzje, także od Giermaszu, do tego sprzedaż jest "jak ta lala" - 4 miliony sztuk w miesiąc. Ciekawostka, że oryginał ogólnie sprzedał się "tylko" o milion lepiej, więc remake pewnie pobije ten wynik.
 

Zobacz także

2021-05-29, godz. 06:00 [28.05.2021] Przegląd tygodnia No no no... Tylko oczywiście musi być w tej beczce miodu łyżka dziegciu. Bo Sony pochwaliło się właśnie długim pokazem rozgrywki Horizon Forbidden West… » więcej 2021-05-17, godz. 11:29 [15.05.2021] Przegląd tygodnia Ratchet & Clank: Rift Apart... opóźniony... Nie, nie - to tylko żarcik, chociaż, powiedzmy, "oparty na faktach". Bo przesuwanie premier gier to ostatnio norma… » więcej 2021-04-17, godz. 06:00 [17.04.2021] Przegląd tygodnia "Nasza wina - mamy wielkie marzenia, ale nie zawsze udaje się je zrealizować": czyli twórcy znakomitego RPG (znakomitego na PC) przepraszają za wersję konsolową… » więcej 2021-04-10, godz. 06:00 [10.04.2021] Przegląd tygodnia Od której listy by tu zacząć? Obecnych - czy nieobecnych? Choć, na początek, odnotujmy, że w formie on-line, ale jednak w połowie czerwca odbędą się… » więcej 2021-04-03, godz. 06:00 [03.04.2021] Przegląd tygodnia Potwierdzone plotki: Sony zamyka PlayStation Store dla PS3, PS Vita i PSP. Korporacja wysyła maile z informacją, z której dowiadujemy się, że po 2 lipca 2021… » więcej 2021-03-20, godz. 06:00 [20.03.2021] Przegląd tygodnia Tym razem nie w odcinkach, a w jednej grze, której premierę zresztą już poznaliśmy. Square Enix zaprosiło graczy na pokaz nadchodzących nowości. I ujawnili… » więcej 2021-03-13, godz. 06:00 [13.03.2021] Przegląd tygodnia Ponoć to miało być niemożliwe. Co więcej, wydawca zaciekle walczył, żeby nie dochodziło do sprzedaży za realne pieniądze "paczek" z piłkarzami do sieciowego… » więcej 2021-02-27, godz. 06:00 [27.02.2021] Przegląd tygodnia Sony zaprosiło na pokaz gier. Ale jeśli po najnowszym State of Play spodziewaliście się nowości AAA - to nie, nie było. Ale parę fajnych filmów z rozgrywką… » więcej 2021-02-13, godz. 06:00 [13.02.2021] Przegląd tygodnia Dla nas w Giermaszu to jedna z najbardziej wyczekiwanych prdukcji roku. I doczekaliśmy się wreszcie oficjalnej daty premiery: trójwymiarowa platformówka akcji… » więcej 2021-02-06, godz. 06:00 [06.01.2021] Przegląd tygodnia Chociaż plotki o tym remasterze (jakoś nie chciało nam się wierzyć, że to będzie remake) krążyły od dawna, to i tak w momencie ujawnienia odpicowanej… » więcej
12345