Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » GRAMY PO POLSKU » ARCHIWUM 2020
GIERMASZ-Gramy po polsku na 30.05.20
Ta gra, umiejscowiona w alternatywnej rzeczywistości napromieniowanej strefy wokół miasta Prypeć, to jedna z tych pozycji, na które patrzymy z nadzieją na spory komercyjny sukces. I jak opowiada Michał Król, twórcy znajdującego się wciąż we "wczesnym dostępie" tytułu nie zasypują przysłowiowych gruszek w popiele. Ale oczywiście nie tylko oni, więc posłuchajcie, jakie inne produkcje powstają w rodzimych studiach. I na jakich platformach na nich zagracie, bo tu również, jak to się mówi, "sytuacja jest dynamiczna".
GIERMASZ-Gramy po polsku na 23.05.20
Ostatnio nie ma wydania kącika Gramy po polsku bez informacji o największej polskiej firmie tworzącej gry. No cóż, także teraz Michał Król po prostu nie mógł nie wspomnieć, jak bardzo są bogaci i doganiają legendy, które wydawały się poza zasięgiem. Poza tym, nie zapominamy o innych studiach - zresztą także coraz większych dzięki udanym własnym produkcjom jak i wydawaniu gier innych zespołów. Dowiecie się także między innymi, o co chodzi z tą "dziwną rybą" oraz o sporym sukcesie serii gier o jeździe na deskorolce.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 09.05.20
W ostatnim czasie sporo zamieszania w polskim światku twórców gier narobiła publikacja portalu PolskiGamedev. Na temat powstawania/nie powstawania jednej z najbardziej wyczekiwanych na całym świecie produkcji z naszego kraju. Michał Król w tym wydaniu kącika dorzuca również trochę informacji od siebie w tej kwestii. Ale mamy też sporo (jednoznacznie) dobrych informacji. Na przykład jak to światowy gigant na rynku konsol promuje swój sprzęt grą znad Wisły. I oto kolejne nasze studio może na stałe wejść do ekstraklasy, trzymamy kciuki!
GIERMASZ-Technologie na 02.05.20
W latach świetności drukowane magazyny dla graczy potrafiły zająć ładnych kilka półek w kioskach. Teraz kiosków jakby mniej, a właśnie dotarła do wszystkich informacja, że niegdysiejszy hegemon, najpopularniejsze pismo o elektronicznej rozrywce na naszych oczach kończy swój żywot. Zmartwiony tym faktem Michał Król tradycyjnie przygotował informacje o tym, co dzieje się u polskich twórców. Na szczęście, po pesymistycznym początku, później macie naprawdę dużo dobrych informacji.