Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Rain On Your Parade
Rain On Your Parade
Jeśli lubicie gry z niebezpieczną dawką humoru, pełną absurdów i nawiązań do popkultury, to Rain On Your Parade rodzimego studia Unbound Creations jest właśnie dla was. Co więcej, jest to produkcja idealna dla Polaków, bo wcielamy się w niej we wredną chmurkę i psujemy wszystkim humor. Gdyby ktoś nie zrozumiał, to był żart, tak jak cała ta gra. Która zresztą jest wieczorną opowieścią dziadka dla ukochanego i ciekawskiego wnuczka.

Grę do recenzji dostaliśmy od twórców, studia Unbound Creations.
GIERMASZ-Recenzja Rain on Your Parade

Często mam przyjemność recenzować gry, które łamią wszelkie schematy, mają niespotykane mechaniki i do tego są jednym wielkim wulkanem humoru. Choćby wspomnieć rewelacyjne What the Golf? czy Move Out. I Rain on Your Parade, jako slapstickowa komedia, doskonale się w to wpisuje. Bo czy może być coś bardziej pociesznego niż psotna chmura, która bez skrupułów chce zniszczyć każdy dzień?

Początki są spokojne, bo chmurka dysponuje tylko deszczem. A to pogoni gości weselnych, ugasi pożar, zmoczy plażowiczów, podleje park czy pogoni dzieciaki w szkole. Poziomów jest kilkadziesiąt, więc jest co robić, zwłaszcza, że chmurka zdobywa nowe umiejętności. Strzelanie piorunami, tornado czy opady śniegu, dają kolejne szalone możliwości. A czym dalej, tym weselej. Przeprowadzenie inwazji zombie, sprzątanie w toalecie, przyczynienie się do zagłady dinozaurów, spotkanie z kosmitami czy tworzenie ślizgawki by dzieci wpadały do stawu. Chmurka jest złośliwa, a każde kolejne zadanie bawi coraz bardziej. Do tego każda misja ma także zadania poboczne, więc zabawy jest co niemiara.

Autor, bo w sumie Rain On Your Parade stworzyła jedna osoba, wprowadził też mnóstwo nawiązań do popkultury, głównie gier, ale też seriali i filmów. Poziom wyglądający jak wyjęty z pierwszej odsłony Dooma, mapa z Counter Strike'a, skradanka w stylu Metal Gear Solid, zręcznościowy Arkanoid czy Frogger. Do tego serial The Office czy film Świt Żywych Trupów. Fantastyczna robota.

Warto też wspomnieć o oprawie graficznej, udającej trochę papierową, przypominającą filmy animowane. Do tego absurdalni bohaterowie i cała historia, która jest jednym wielkim żartem. Ale dzięki temu Rain On Your Parade jest grą świetną, wciągającą, dającą masę zabawy, ale niestety krótką. Za to cena jest niska, a posiadacze abonamentu Game Pass mogą ograć ją w jego cenie. Mocno polecam, bo dawno tak się nie uśmiałem.
 

Zobacz także

2023-02-04, godz. 06:00 Dead Space Remake [Xbox Series X] Widziałem, że niektórzy piszą, że to jak zupełnie nowa produkcja, nowa jakość, niemal jak coś, czego jeszcze nie widzieliśmy. A przecież widzieliśmy… » więcej 2023-02-04, godz. 06:00 Hi-Fi Rush [Xbox Series X] Najpierw straszyli ludzi w horrorach, potem zabawili się z duchami z japońskiego folkloru, a teraz studio Tango Gameworks stworzyło trzecioosobową rytmiczną… » więcej 2023-02-04, godz. 06:00 SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake [Xbox Series X] Kraina absurdu z ulubieńcami dzieci... i niektórych dorosłych w tle. SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake nawet nie czerpie pełnymi garściami z szalenie… » więcej 2023-01-28, godz. 06:00 Fire Emblem Engage [Switch] "To jeszcze sprawdzę grotę i pozbieram "fragmenty więzi", nakarmię maskotkę, później farma i zbieractwo tam, odwiedzę wieżę wyzwań, złowię ryby, przygotuję… » więcej 2023-01-28, godz. 06:00 Risen - konsolowy port oryginalnej gry [Xbox Series X] Gdy Risen (wtedy kolejna gra twórców kultowego Gothica) miał swoją premierę, to Giermasz jeszcze nie istniał... Więc oczywiście nie było naszej recenzji… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 One Piece Odyssey [PlayStation 5] Ta historia rozpoczęła się w 1997 roku - i trwa dalej, choć twórca mangi (komiksu) Eiichirō Oda nie spodziewał się, że tyle lat po debiucie jego opowieść… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 Monster Hunter Rise [Xbox Series X] Jeśli chodzi o recenzję dotyczącą rozgrywki, mechanik, rozwiązań i implementacji tego wszystkiego, to w tej tego nie znajdziecie. Kompleksowo Monster Hunter… » więcej 2023-01-14, godz. 06:00 Somerville [Xbox Series X] Gdy wiesz, że za grę odpowiadają ludzie powiązani z takimi tytułami jak Limbo i Inside, to możesz zakładać, że otrzymasz produkcję głęboką, wciągającą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Blacktail [PlayStation 5] Czy mitologia słowiańska może być dobrym tematem na grę? Mamy wiele udanych produkcji czerpiących garściami z zachodnich kultur, ale co z tą najbliższą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Tactics Ogre: Reborn [PlayStation 5] Czy można zrobić remaster remake'a? Podchwytliwe nieco pytanie - więc wyjaśnijmy może, że remake, to jak sama nazwa wskazuje zrobienie gry na nowo, na szkielecie… » więcej
12345