Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2021
Giermasz #437
Giermasz #437
GIERMASZ-Program z 27.02.21
W oczekiwaniu na recenzje zupełnie nowych gier (już za tydzień w Giermaszu przynajmniej dwie premiery) w tej audycji proponujemy naprawdę udane wycieczki w przeszłość. Gry ze znakiem jakości Nintendo uwielbiamy, więc zestaw dwóch tytułów (remastera i premierowej produkcji) Super Mario 3d World + Bowser's Fury od razu kupiliśmy. Andrzej Kutys poleca te kolorowe i świetnie zrobione gry. Ponieważ na bieżąco dzieje się mnóstwo, doprawdy rzadko prezentujemy gry w ramach cyklu Kupka Wstydu: Wreckfest na konsolach jest od ponad roku, Michał Król wreszcie znalazł czas na te nieco zwariowane wyścigi samochodowe. I uwielbia, żałuje, że tak późno je odpalił. W studiu pojawił się także nasz ekspert, Radek Lis przejrzał nowości technologiczne. Długo też rozmawiamy o aktualnościach w branży oraz w kąciku Gramy po polsku. Michał Król opowiada o potężnych zawirowaniach wokół największych w kraju. A na koniec, Stare, ale jare Dune II.
Giermasz #436
Giermasz #436
GIERMASZ-Program z 20.02.21
Pierwsza część pokazała sporo potencjału twórców - i w kontynuacji w pełni ten potencjał rozwinęli. Acz popełnili te same błędy jak w pierwowzorze. Jak podkreśla Andrzej Kutys, o ile wykażecie się pewną cierpliwością do samej rozgrywki, przygnębiający nastrój i przerażające przygody w Little Nightmares II na pewno warte są przeżycia. Mamy też w redakcji miłośnika jeżdżenia wielkimi ciężarówami - zdaniem Łukasza Rabikowskiego, wydane właśnie na konsolach On The Road: Truck Simulator jest niezłe, choć konkurencja w tej niszy jest (wbrew pozorom) spora. I jeszcze jedna recenzja: nadrabiamy tu pewną zaległość (premiera z grudnia 2020), ale wiele dobrego mówiło się o "rozmarzonym" RPG Haven - i Jarek Gowin potwierdza te pozytywne opinie. Do studia tradycyjnie zaprosiliśmy też naszego eksperta od technologii, Radek Lis nie mógł przegapić lądowania na Marsie. A Michał Król niezmiennie trzyma rękę na pulsie, co dzieje się w polskiej branży.
Giermasz #435
Giermasz #435
GIERMASZ-Program z 13.02.21
... i z różnych powodów nie ma czasu na ulubioną rozgrywkę. Cóż, data audycji zobowiązuje, pechowo dopadły nas różne niezwiązane z Giermaszem obowiązki. Ale się poprawimy za tydzień (zapowiadamy już recenzję Little Nightmares II czy On The Road - Truck Simulator na konsoli) - a w tym Giermaszu jedna recenzja gry mniejszej. I w dodatku to tytuł z mobilnym rodowodem. Ale Michał Król dobrze się bawił polskim #Drive. Zadbaliśmy za to o inne stałe punkty programu. Polecamy rozbudowany i okraszony naszym komentarzem przegląd aktualności, premier w branży gier komputerowych. Jak zawsze także rozmawiamy o nowościach technologicznych z naszym ekspertem Radkiem Lisem. I jeszcze klasyka przypominamy, Stare, ale jare...
Giermasz #434
Giermasz #434
GIERMASZ-Program z 06.02.2021
Skoro karuzela z premierami największych i najdroższych hitów dopiero powoli się rozkręca, staramy się szukać ciekawych propozycji na rynku produkcji niezależnych. I Łukasz Rabikowski znalazł rozpikselowaną, cyberpunkową skradankę Disjunction. Jeżeli przyjmiecie do wiadomości, że nie jest to super-produkcja - i że nie spędzicie przy tej grze nie wiadomo ile godzin - to nasz redakcyjny kolega poleca. Skoro mniej grania, to więcej czasu na szukanie informacji o tym, jakie gry warto wypatrywać - i polecamy nasz przegląd aktualności w branży. Połączyliśmy się także z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem, jakie nowości w IT, kto poleciał w kosmos - między innymi o tym rozmawiamy. Michał Król tymczasem przygotował kącik Gramy po polsku, sporo zapowiedzi ostatnio nowych gier w produkcji. A na koniec Stare, ale jare Civilization.