Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2022
GIERMASZ-Program z 26.03.22
Cztery recenzje - i cztery bardzo dobre noty. Chociaż Andrzej Kutys miał pewien problem z oceną Gran Turismo 7. Bo uwielbia ścigać się po sieci, a najnowsza ekskluzywna "samochodówka" konsol Sony stawia na rozgrywkę dla jednego gracza. Ale oczywiście polecamy. Po roku przerwy wraca też seria o walkach gladiatorów, czyli WWE 2K22. Odpoczynek był twórcom bardzo potrzebny, bo Bartek Czetowicz jest zachwycony. Jarek Gowin także świetnie się bawił dodatkiem do Destiny 2: Królowa Wiedźma. Pamiętajcie, że "podstawkę" możecie sprawdzić za darmo - i jak się spodoba, wspomniane DLC polecamy. I jeszcze "indyczek", gra indie-independent-niezależna FAR: Chanching Tides. Michał Król grał w poprzedniczkę i tę oniryczną przygodę w postapokaliptycznym świecie poleca. Mamy też dwa stałe kąciki. Radek Lis informuje o nowościach świata technologii. A Michał Król przygotował kolejne wydanie działu Gramy po polsku.
GIERMASZ-Program z 19.03.22
Dwa podejścia do strategii w tym Giermaszu. Pierwsze, w wersji japońskiej: Triangle Strategy oferuje naprawdę udany system taktycznych starć. Plus mnóstwo gadania i opowiadania historii. Wypisz, wymaluj jRPG, tyle, że walki toczymy na planszy - nasz fan gatunku Andrzej Kutys poleca. W tym programie także pewien eksperyment: co by się stało, gdyby do kolejnej odsłony znanej i poważanej strategicznej serii usiadł ktoś zupełnie "świeży"? Bartek Czetowicz zaryzykował i nie żałuje spotkania z Total War: Warhammer III. Inny eksperyment zrobiliśmy w dziale aktualności: gdy redakcyjny kolega z Radia Szczecin ni stąd ni zowąd stwierdza, że "chciałby pograć" a nigdy nie próbował - to co byście mu polecili? Jaka jest aktualna oferta konsol i innych urządzeń do zabawy? Posłuchajcie, co mamy na ten temat do powiedzenia. I jeszcze dwa kąciki: Michał Król zaprasza na Gramy po polsku. A w kąciku technologicznym Radek Lis przygotował przegląd nowości. Na koniec Stary, ale jary Fire Fight.
GIERMASZ-Program z 12.03.22
Mroczna przygoda w niszczejącym świecie, wśród okrutnych i bezlitosnych wrogów jest światowym mega-hitem. Nasz recenzent Andrzej Kutys, fan "soulsów", rozpływa się w zachwytach nad Elden Ring. Znakomita to produkcja! Mamy też recenzję "ścigałki". GRID Legends pozytywnie zaskoczyło Michała Króla. Bez marketingowego rozgłosu wjechały naprawdę porządne wyścigi dla fanów zręcznościowej zabawy. I jeszcze horror, w redakcji jedynie Jarek Gowin ma na tyle odwagi, aby mierzyć się z tym gatunkiem. Martha is Dead to bardzo solidny przedstawiciel "straszaków". Wyjątkowo, nie ma kącika polskiego, branża zajęta jest pomaganiem uchodźcom z Ukrainy, co odnotowujemy i pewnie w przyszłym tygodniu zdamy raport z tego, co się działo. W dziale technologicznym również mamy - znowu - echa wojny. Nasz ekspert Radek Lis opowiada między innymi o kolejnych firmach, które wycofują się z Rosji, kraju agresora. Ale nie zabrakło też informacji o nowościach branży IT.
GIERMASZ-Program z 05.03.22
Jedną z wielu zalet gier komputerowych jest oferowana przez nie możliwość oderwania się chociaż na moment od problemów życia i zatopienia w wyjątkowych światach. Chociaż - także postapokaliptycznych, zniszczonych, mrocznych. Ale jednak, istniejących tylko na ekranie - gdy w prawdziwym świecie trwa agresja rosyjska na Ukrainę (o czym dobitnie przypomina tematyka redagowanego przez Michała Króla kącika Gramy po polsku z informacjami o humanitarnym wsparciu Ukraińców przez polskich twórców). Wspomniany Michał Król gorąco poleca Horizon Forbidden West, to świetna kontynuacja niesamowitej opowieści w świecie ożywionych zwierząt-robotów. Jarek Gowin, chociaż widzi błędy i niedociągnięcia, tak naprawdę nie dłużyło mu się granie w Elex II. Andrzej Kutys opowiada o pierwszych wrażeniach z Elden Ring, niemal na pewno w pełnej recenzji będzie "dycha". Szkoda, że zdaniem Bartka Czetowicza przygotowana przez polskie studio rąbanko-ciachanko-strzelanka Shadow Warrior 3 jest trochę gorsza od poprzedniej części. Mamy też kącik technologiczny, nasz ekspert Radek Lis również opowiada o echach wojny w branży IT.